رفتن به نوشته‌ها

لاغری موضعی انعقاد سونوگرافی بدون جراحی و ایمن


سونوگرافی انعقاد چیست؟


سونوگرافی انعقاد یک روش بسیار م forثر برای کاهش وزن است و توانایی کاهش سلولیت و کاهش چربی بدن را دارد. این روش با لیپوساکشن تفاوت زیادی دارد زیرا یک روش غیرجراحی است. استفاده از این دستگاه نیازی به حضور پزشک یا پرستار ندارد و می توانید با خرید دستگاه سونوگرافی از خدمات آن بهره مند شده و به دیگران خدمات ارائه دهید. این درمان کاملاً بی خطر است ، بنابراین نیازی نیست نگران هیچ چیز باشید. در این روش از فناوری اولتراسوند برای حذف چربی موضعی که با وجود رژیم غذایی و فعالیت بدنی شدید ناپدید نشده است استفاده می شود. از این روش می توان برای برداشتن چربی از تمام نقاط بدن استفاده کرد ، اما بیشتر برای از بین بردن چربی های شکم ، لگن ، ران ، بازوها ، سینه و باسن استفاده می شود. پزشکان ادعا می کنند که انعقاد سونوگرافی می تواند به از بین بردن سلولیت و کاهش موفقیت آمیز وزن کمک کند.

مکانیسم عمل انعقاد سونوگرافی چیست؟


مکانیسم عمل انعقاد سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی انعقاد سلولیت را از بین می برد و سلول های چربی را حذف می کند ، سپس بدن آن را به عنوان زباله درک کرده و دفع می کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، انعقاد سونوگرافی یک روش غیر تهاجمی است که از سرنگ ، چاقو ، بیهوشی یا هر چیزی که باعث درد یا ناراحتی می شود استفاده نمی کند. تکنولوژی سونوگرافی مقاربت از امواج صوتی با فرکانس بالا برای نفوذ به سلول های چربی استفاده می کند. امواج صوتی اثر لیپولیز ایجاد می کنند. لیپولیز باعث تحریک سلول های چربی و تری گلیسیرید می شود. سپس تری گلیسیریدها به چربی و گلیسرول تبدیل می شوند. قبل از شروع درمان ، پزشک از شما در مورد سلامت کبد و سابقه مشکلات احتمالی کبد از شما س askال می کند ، زیرا در این فرایند دخیل است و وظیفه پردازش اسیدهای چرب و گلیسرول را بر عهده دارد و این محصول زائد باید ظرف 2 تا 3 روز دفع شود.

بیمار در طول این درمان چه احساسی خواهد داشت؟


این درمان با اندازه گیری محیط ناحیه موردنظر (مانند دور کمر) آغاز می شود. سپس یک ژل مخصوص به منطقه آسیب دیده اعمال می شود و روند بهبود شروع می شود. پزشک دستگاه سونوگرافی را مستقیماً روی ناحیه مورد نظر قرار داده و آن را حرکت می دهد. گرمای دستگاه سونوگرافی باعث می شود تراکم الیاف کلاژن به سرعت سخت شود. این روش با اندازه گیری نهایی موضوع تحت درمان به پایان می رسد. هر جلسه درمان معمولاً حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد ، اما اندازه و ضخامت لایه چربی در محل درمان برای تعیین این زمان ضروری است. برخی از افراد بعد از اولین جلسه نتایج فوری را مشاهده می کنند ، اما معمولاً بهبود را می توان پس از 3 تا 6 روز درمان احساس کرد. پزشکان توصیه می کنند برای به دست آوردن نتایج عالی ، روند درمان باید در 6 تا 10 جلسه انجام شود و فاصله بین هر جلسه 3 روز باشد.

آیا انعقاد سونوگرافی یک روش ایمن است؟


سونوگرافی انعقاد بسیار ایمن است. این روش درد ایجاد نمی کند و بیمار کاملاً آرام است. برخی از بیماران ادعا می کنند که هنگام تجزیه چربی زیر پوست احساس گرما و ناراحتی می کنند و این یک عارضه بسیار موقتی است. این پدیده به دلیل آزاد شدن انرژی گرمایی و دفع سموم از بدن رخ می دهد. اگرچه کاهش وزن سونوگرافی یک روش بسیار مثر است ، اما زنان باید از رژیم غذایی سالم غنی از فیبر پیروی کنند. نوشیدن آب به متابولیسم چربی ها در کبد کمک می کند و موفقیت این روش را تضمین می کند. علاوه بر این ، ورزش و رژیم غذایی اطمینان می دهد که بیمار نیازی به استفاده از این روش ندارد. اگرچه عوارض جانبی این روش بسیار نادر است ، تورم و قرمزی در افراد تحت درمان بسیار شایع است و معمولاً ظرف چند روز یا چند هفته از بین می رود. برخی از بیماران ادعا می کنند که میزان ادرار آنها پس از درمان افزایش یافته است ، زیرا بدن سموم و مواد زائد را دفع می کند. برخی از بیماران ممکن است پس از درمان دچار خشکی پوست شوند که ممکن است چند روز طول بکشد و استفاده از لوسیون آلوئه ورا به شما کمک می کند. به طور کلی ، اکثر افراد پس از اتمام درمان می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. اگر بیمار علائم متعددی دارد ، باید با پزشک خود مشورت کند.

حتما بخوانید: بهترین تمرینات برای کاهش سریع وزن و سوزاندن چربی و کالری بیشتر

بیمار به چند جلسه درمانی نیاز دارد؟


تصاویری از افرادی که برای کاهش وزن از سونوگرافی در مقاربت جنسی استفاده می کنند ، پس از یک هفته درمان کاهش چربی مشاهده می شود. معمولا 10 تا 20 جلسه در هفته برای رسیدن به وزن دلخواه و ایجاد تغییرات محسوس در ساختار بدن مورد نیاز است. پزشک بیمار را از نظر فیزیکی معاینه می کند و قبل از اولین جلسه درمان مشاوره می دهد. در بیشتر موارد ، افرادی که نسبتاً فعال هستند و از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند ، کاندیدای مناسبی برای سونوگرافی درمانی برای مقاربت هستند. این دستگاه چاقی را درمان نمی کند اما اثرات مفیدی در از بین بردن چربی های ناخواسته در برخی از نقاط بدن دارد. اگر کاندیدای مناسبی برای درمان هستید ، پزشک در مورد اهداف مورد انتظار و ظاهر نهایی بدن با شما صحبت می کند و سپس برنامه درمانی خاصی را که انتظارات شما را برآورده می کند ، طراحی می کند.

سونوگرافی برای درمان کدام قسمت های بدن استفاده می شود؟


سونوگرافی برای درمان کدام قسمت های بدن استفاده می شود؟

انعقاد سونوگرافی از نظر نقاطی که نازک شده اند شبیه به لیپوساکشن است. این دستگاه معمولاً برای از بین بردن چربی و لاغری شکم ، صورت ، گردن ، کمر ، گونه ها ، ران ها ، باسن و بازوها استفاده می شود. در برخی از مردان دارای اضافه وزن ، این دستگاه برای کاهش بافت اضافی سینه استفاده می شود.

قبل و بعد از درمان چه باید کرد؟


قبل از درمان انعقاد سونوگرافی ، بیمار باید از نظر بدنی فعال باشد و رژیم غذایی سالمی داشته باشد. یک هفته قبل از شروع جلسات درمانی ، پزشکان از بیمار می خواهند روزانه 8 لیوان آب بنوشد ، از مصرف الکل خودداری کرده و پوست خود را برنزه کند. نوشیدن آب کافی به بدن کمک می کند چربی ها و تری گلیسیریدهایی را که پس از درمان آزاد می شوند متابولیزه کند. مصرف الکل توانایی متابولیسم این مواد را در کبد محدود می کند. برنزه شدن قبل از درمان باعث می شود که پوست به سونوگرافی که در طول درمان استفاده می شود ، بیش از حد حساس شود. پس از درمان ، پزشک از بیمار می خواهد آب کافی بنوشد و به طور منظم ورزش کند تا بدن بتواند چربی ها و سموم آزاد شده در طول درمان را متابولیزه کند.

درمان انعقادی سونوگرافی چه عوارضی دارد؟


عوارض جانبی شناخته شده سونوگرافی در مقایسه با لیپوساکشن بسیار اندک است. این درمان معمولاً در اکثر افراد بدون درد انجام می شود و بیمار نیازی به استراحت ندارد. بیمار ممکن است حساسیت پوستی ، کبودی خفیف ، احتباس مایعات یا تاول در نواحی تحت درمان را تجربه کند.

آیا می توان بدون انعقاد سونوگرافی وزن کم کرد؟


سونوگرافی انعقادی راهی برای کاهش وزن نیست. این روش برای مجسمه سازی بدن و حذف سلولیت و توده چربی موضعی استفاده می شود. نتایج درمان انعقادی سونوگرافی ، همراه با رژیم کم چربی با مصرف کربوهیدرات عالی و ورزش منظم ، عالی خواهد بود و به کاهش وزن شما کمک می کند.

درمان انعقاد سونوگرافی چقدر طول می کشد؟


مراقبت های پزشکی معمولاً با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می شود ، اما به طور کلی مشاوره ، اندازه گیری اندازه نقاط و انجام این روش حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت 15 دقیقه طول می کشد.

چند ماه پس از زایمان ، یک زن باردار می تواند از درمان انعقاد سونوگرافی بهره مند شود؟


این افراد باید حداقل سه ماه پس از زایمان طبیعی یا حداقل شش ماه پس از زایمان سزارین منتظر بمانند. بهتر است این افراد قبل از تصمیم به انجام این روش از پزشک خود اجازه بگیرند.

حتما بخوانید: لاغری با لیپوساکشن

آیا بیمار بعد از درمان نیاز به استراحت دارد؟


پاسخ این س noال منفی است. یکی از مهمترین جنبه های این درمان این است که بیمار نیازی به استراحت ندارد و می تواند به سرعت فعالیتهای عادی خود را از سر بگیرد. پزشک به بیمار توصیه می کند که حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشد ، این به از بین بردن چربی کمک می کند.

آیا بیمار می تواند در طول رابطه جنسی از سونوگرافی برای کاهش وزن در دوران قاعدگی استفاده کند؟


سونوگرافی جریان خون را افزایش می دهد و در نتیجه بیمار درد و ناراحتی را تجربه می کند ، بنابراین ترجیح داده می شود که آن را به بعد از قاعدگی موکول کنید.

بعد از چه مدت بیمار می تواند نتایج مقاربت را مشاهده کند؟


اکثر بیماران پس از اولین جلسه درمان شاهد کاهش قابل توجه حجم چربی خواهند بود ، این رقم در برخی افراد 5 اینچ و در برخی دیگر 2 اینچ است. روند حذف چربی معمولاً تا یک هفته پس از هر جلسه درمان به طول می انجامد. بنابراین ، بیمار می تواند 1 تا 2 روز پس از درمان اولیه متوجه کاهش چربی شود.

بیمار باید در خانه چه کار کند؟


بیمار باید بعد از هر جلسه آب زیادی بنوشد و از مصرف الکل اجتناب کند ، سعی کند با انجام برخی تمرینات ضربان قلب را افزایش دهد ، رژیم غذایی سالم را انتخاب کند و از خوردن مقدار زیادی کربوهیدرات خودداری کند.

تحقیقات در مورد کاهش وزن اولتراسوند نشان می دهد؟


در مطالعه اخیر پس از درمان انعقادی اولتراسونیک ، کاهش ضخامت چربی در محل درمان گزارش شد. وزن واقعی این بیماران پس از درمان تغییر نکرد و فقط حجم چربی کاهش یافت و تغییری در سطح کلسترول تری گلیسیرید در آنزیم های کبدی ایجاد نشد.

سونوگرافی انعقاد در مقابل لیپوساکشن


سونوگرافی انعقاد مزایای زیادی نسبت به لیپوساکشن دارد. در اطراف آن ، برخلاف لیپوساکشن ، در رابطه جنسی از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده نمی شود ، این روش لیپوساکشن غیرجراحی و غیرجراحی است ، از روشهای غیرجراحی استفاده می کند و برخلاف لیپوساکشن ، بیمار پس از درمان سریع بهبود می یابد و می تواند انجام دهد. کارهای روزانه بلافاصله اول از همه ، در حالی که دوره بهبودی لیپوساکشن از 6 تا 8 هفته است. خطر عفونت و تشکیل بافت اسکار با این روش کمتر از لیپوساکشن است. کاهش وزن تنها مزیت لیپوساکشن نسبت به انعقاد سونوگرافی است. لباس کار به طور مستقیم بر وزن بیمار تأثیر می گذارد و فرصتی برای کاهش وزن فراهم می کند. اگر بیمار بعد از درمان به طور منظم ورزش نکند و رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد ، دوباره وزن اضافه می کند.

نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟


نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟

در مورد این روش ، مانند سایر روشها و محصولات درمانی ، نظرات متعددی وجود دارد. افرادی که نگرش مثبتی نسبت به این روش دارند از نتایج آن کاملاً راضی هستند و مدعی هستند که میزان چربی در نواحی تحت درمان کاهش یافته است. بسیاری از بیماران پس از درمان سفت شدن پوست را تجربه می کنند. تنها چیزی که باقی می ماند این است که بیمار باید حداقل 6 جلسه را درمان کند تا به این نتایج برسد. بازخورد منفی همچنین نشان می دهد که نتایج درمان قابل مشاهده نیست.

هزینه کاهش وزن با مقاربت


هزینه لاغری موضعی با دستگاه آمیزش بستگی به مدل دستگاه ، ناحیه تحت درمان و میزان تجمع چربی دارد. هر چه دستگاه مورد استفاده بیشتر به روز شود ، منطقه تحت درمان گسترده تر و چربی بیشتر تجمع یابد ، هزینه این درمان بیشتر می شود. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

حتما بخوانید: لاغری موضعی رادیوفرکانسی

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *