لاتاری خودرو تا زمان مرگش لغو شد | صدور نامه مهم به وزارت صمت؛ خودرو سامانه قرعه کشی خودرو تاییدیه فنی نگرفت!


به گزارش همشهری آنلاین، پس از ابهامات فراوانی که طی دو سه سال گذشته توسط خودروسازان در سامانه قرعه کشی خودرو ایجاد شده و بسیاری معتقدند این قرعه کشی ها شفافیت لازم را ندارند، اخیراً سامانه یکپارچه فروش خودرو توسط وزارت صمت منتشر شده است. تخلفات را به صفر رسانده و دلالان بازی و مشتریان واقعی می توانند خودروهای خود را خریداری کنند.

بدین ترتیب در روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ اولین دوره فروش خودرو در سامانه فروش ترکیبی خودرو ظرف یک هفته بود و در ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ نتایج اعلام شد. اما در این مرحله یک مشکل اساسی برای برخی از خریداران به وجود آمد که پس از اعلام اولین محصول در سامانه جزو «اولین برندگان» طرح بودند، اما در زمان نصب سیستم، پول به آنها گفته شد «شما» . برای رزرو قرعه کشی انتخاب شده است “و ممکن است هیچ وجهی نداشته باشید.

افراد مواجهه با این موضوع گفتند که پس از اعلام نتایج در ۲۰ خرداد، اسامی آنها به عنوان اولین انتخاب اولین فروش خودرو در قالب سامانه توزیع ترکیبی خودرو اعلام شد، اما زمانی که می خواستند پول یا پولی در خودرو واریز کنند. اگر به حساب عمل می کردند، نمی توانستند واریز کنند. و با پیام “شما یکی از برگزیدگان ارائه دهنده قرعه کشی در این عصر سیستم های توزیع یکپارچه خودرو هستید” مواجه می شوند.

صدیف بیک زاده رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره ابهام در اعلام نتایج توزیع خودرو از طریق سامانه ترکیبی گفت: برای جلوگیری از برگزاری مجدد قرعه کشی در فرآیند تقسیم بندی، حدود ۱۲ هزار نفر به عنوان نامزد انتخاب شدند. ; با این حال، این مشکل به وضوح در سیستم توصیف شده شناسایی نشده است و منجر به ابهام شده است.

در حالی که مسئولان وزارت صمت خودروسازان را مقصر این مشکل می دانند، سوال این است که آیا روش اصلی نام گذاری و رزرو خودرو در اصل خودروسازان نیست؟ در طرح قبلی چگونه اسامی جداگانه اعلام می شد اما این بار این بهم ریختگی رخ داد؟ آیا این طور نیست که هر بار که ویروس باید تعمیر شود تا خودرو بتواند به طور قانونی فروخته شود، چرا این بار که همه کنترل یکپارچه خودرو را در سیستم فروش اعمال کرده اند چنین نقصی وجود دارد؟

اکنون با گذشت بیش از یک ماه از اولین قرعه کشی خودرو در سامانه مشمول وزارت صمت، سید مهدی نیازی وزیر صمت در نامه ای به منوچهر منطقی معاون حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد که این سامانه دارای موارد لازم است. مهارت های فنی و ایمنی و آمادگی. او ماشینی برای رانندگی در قرعه کشی ندارد و هنوز هم ندارد.

در این نامه آمده است:

همانطور که در جلسه کارشناسی قبل از اولین فصل قرعه کشی خودرو به صراحت اعلام شد با توجه به سامانه جدید عرضه خودرو بر اساس صورتجلسه کلیدی، دفتر فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و فضای مجازی، با توجه به معیارهای انتخاب اپراتور. ، بدون توافق با وزارتخانه، فاقد سامانه بوده و در تحلیل فرآیند توزیع شرکت نمی کند، پذیرش مسئولیت تایید و نظارت بر حسن اجرای این سامانه امکان پذیر نیست و تنها در آن شرایط می توان ارائه مشاوره فنی در جلساتی که در آن برگزار می شود.

لازم به ذکر است در صورت وجود نقل و انتقال حقوقی مرتبط با مسائل فنی با سامانه از قبیل انتخاب پیمانکار، اجرا و اجرا و تست کامل سیستم، طی مراحل فنی و فنی ضروری است.-موضوع و تحلیلی مهارت ها. فرآیندها و زیرساخت های مرتبط با آن کار نیز باید فراهم شود.

از یک سو به دلیل حساسیت و اهمیت این سامانه باید ارتباطات، تجهیزات و زیرساخت‌های نرم‌افزاری و امنیتی مناسبی فراهم شود که مستلزم تامین بدهی متناسب با آن است که باید در ردیف‌های مربوطه پایتخت پیش‌بینی شود. امسال. طرح خرید ملک و کنار گذاشتن.

لذا پیشنهادات قرعه کشی بعدی از طریق این سامانه، در حال حاضر امور و دیدگاه های مرکز ریاست افتا به صورت ویژه از این مرجع درخواست شده و پس از دریافت و تهیه سامانه متناسب با این موارد، نسخه نهایی می باشد. می توان برای آزمایش و ارزیابی فنی انجام داد. آزمایشگاه واجد شرایط باید بر مرکز EFTA نظارت داشته باشد و قرعه کشی پس از آن زمان به تعویق خواهد افتاد. «دفتر فناوری اطلاعات و فضای مجازی آمادگی دارد تا در این زمینه ها کار کند.

لاتاری خودرو تا زمان مرگش لغو شد |  صدور نامه مهم به وزارت صمت؛  خودرو سامانه قرعه کشی خودرو تاییدیه فنی نگرفت!