قیمت سوخت اتوبوس اربعین در شهریورماه افزایش یافتبه گزارش همشهری آنلاین، داریوش امانی در نشست خبری که در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۵ میلیون زائر اربعین در ۱۵ روز حرکت می کنند که مدیریت مکان و زمان بسیار سخت است. از زائران

وی افزود: بعد از اربعین سال گذشته اقدامات تکمیلی انجام دادیم و تاکنون یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان برای بدهی جاده ای پایانه مرزی و تکمیل ایمنی راه و جاده ها هزینه شده است.

رئیس انجمن راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره قیمت بلیت اتوبوس گفت: امسال اتوبوسی نداریم که ۸ روز در عراق بماند و از چرخه حمل و نقل مسافر خارج شود. سقف سوخت اتوبوس ها در شهریور ماه دو و نیم برابر مرداد است.

وی گفت: ۸ هزار اتوبوس برای سفر جاده ای زائران عتبات در ایام اربعین اختصاص دارد و اتوبوس ها ۱۵ شهریور به حرکت در می آیند. با توجه به خالی بودن اتوبوس (بدون مسافر) در روز حرکت و از ۲۵ شهریور در روز بازگشت، مقرر شد بلیت با افزایش ۷۵ درصدی کرایه جاده مسافربری به فروش برسد.

معاون وزیر راه افزود: در سال ۱۳۹۷ کرایه اتوبوس اربعین ۱۰۰ درصد افزایش یافت اما امسال با همکاری اتحادیه رانندگان ۲۵ درصد تخفیف روی قیمت اعمال شد و در نهایت قیمت ۷۵ درصد افزایش یافت. ٪. در جاده تهران – ایلام