قلعه آسمان خراش در راه ثبت نام جهانی – اردوگاه خبر خوب


ایسنا/لرستان استاندار لرستان در دیدار با معاون و معاونان میراث فرهنگی کشور از آمادگی استان برای ارائه دلیل برای ثبت جهانی قلعه فلک العلق خبر داد.

فرهاد زاویار در دیدار علی دارابی معاون وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در خصوص اقدامات انجام شده برای رسیدگی به موضوع قلعه تاریخی خرم آباد پس از سفر رئیس جمهور، از آمادگی استان برای زمینه سازی خبر داد. برای ثبت نام جهانی

وی با اشاره به گردشگری، زیارت و سیاحت در استان و وجود آثار و بناهای تاریخی فراوان، از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست تا بیشتر از لرستان دیدن کنند.

در ادامه علی دارابی معاون وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور نیز با تمجید از روند ثبت قلعه فلک الافلاک خرم آباد گفت: ثبت جهانی است – زمین این قلعه مطالبه مردم است و تاکید شخص رئیس جمهور

وی از آمادگی معاونت میراث فرهنگی رئیس جمهور برای تشکیل سند ثبت جهانی خبر داد و از کارشناسان یونسکو برای بازدید و مشاهده این اثر بی نظیر تاریخی دعوت کرد.

معاون وزیر و معاون فرهنگی کشور، لرستان را یکی از قطب های مهم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور دانست و بر توسعه استان های این سه منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام