قرقیزستان و تاجیکستان با آتش بس در مرز موافقت کردند


نیروهای مرزی قرقیزستان روز جمعه در بیانیه ای اعلام کردند که نمایندگان این کشور با نمایندگان تاجیکستان بر سر توقف درگیری های مرزی به توافق رسیده اند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جهان خبرگزاری آنا، فرماندهان پس از گفتگوی تلفنی با برقراری آتش بس در مرز دو کشور موافقت کردند مرزبانان در تاجیکستان و قرقیزستان از ساعت ۱۰ به وقت محلی. .

بر اساس این گزارش، فرماندهان مرزبانی و فرمانداران دو استان مرزی قرقیزستان و تاجیکستان برای کاهش تنش مرزی باید با یکدیگر دیدار کنند.

در تیراندازی مرزبانان قرقیزستان و تاجیکستان، دو مرزبان قرقیزستان و سه شهروند این کشور مجروح شدند. تاجیکستان همچنین از کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن ۶ سرباز دیگر و پنج غیرنظامی خبر داد.

هر دو طرف یکدیگر را به شروع جنگ متهم کردند.

دفتر مطبوعاتی نیروهای مرزی قرقیزستان تاجیک ها را به حمله به مواضع ارتش قرقیزستان در صبح روز جمعه متهم کرد. تاجیکستان همچنین قرقیزستان را به حمله به یک پاسگاه مرزی و هفت روستا با سلاح های سنگین متهم کرد.

درگیری های محلی در سراسر مرز از ساعت ۶ صبح روز جمعه آغاز شد.

تنش های مرزی بین دو جمهوری شوروی سابق اغلب هر از گاهی تشدید می شود اما به زودی فروکش می کند. روسیه در هر دو کشور پایگاه های نظامی دارد و این هفته از هر دو طرف خواست تا تنش ها را مهار کنند و برای حل اختلافات گفتگو کنند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

The post توافق قرقیزستان و تاجیکستان برای آتش بس در مرز appeared first on پایگاه خبری خبرخبر.