“قارچ جادویی” تسکین سریع و طولانی مدت افسردگی را ارائه می دهد: مطالعه


فوریه ۱۸، ۲۰۲۲ – تحقیقات جدید نشان می دهد که درمان با سیلوسایبین، ترکیب روانگردان موجود در “قارچ جادویی”، افسردگی شدید را تا یک سال و شاید بیشتر تسکین می دهد.

در مطالعه‌ای بر روی بزرگسالان با سابقه طولانی‌مدت افسردگی، دو دوز سیلوسایبین، همراه با درمان حمایتی «گفتگو»، طی یک سال پیگیری منجر به اثرات ضد افسردگی بزرگ، پایدار و پایدار شد.

محققان مرکز تحقیقات روانشناسی و آگاهی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، بالتیمور گزارش دادند که در ۱۲ ماهگی، سه چهارم افرادی که در این مطالعه شرکت کردند، پاسخ ضد افسردگی داشتند و بیش از نیمی از آنها در حال بهبودی از افسردگی خود بودند.

دکتر رولاند گریفیث، محقق و مدیر مؤسس این مرکز، گفت: «سیلوسایبین نه تنها اثرات قابل توجه و فوری ایجاد می کند، بلکه مدت طولانی نیز دارد، که نشان می دهد ممکن است یک درمان جدید و منحصر به فرد مفید برای افسردگی باشد». بیانیه.

وی گفت: در مقایسه با داروهای ضد افسردگی استاندارد که باید برای مدت طولانی مصرف شوند، سیلوسایبین این پتانسیل را دارد که علائم افسردگی را با یک یا دو درمان به طور پایدار تسکین دهد.

موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (NIDA) خاطرنشان می کند که سیلوسایبین می تواند درک و آگاهی فرد از محیط اطراف خود و افکار و احساسات خود را تغییر دهد. درمان با سیلوسایبین در محیط های تحقیقاتی برای درمان طیف وسیعی از اختلالات سلامت روان و اعتیادها نویدبخش بوده است.

ناتالی گوکاسیان، پزشک متخصص، هشدار داد: «نتایج‌هایی که ما می‌بینیم در یک محیط تحقیقاتی هستند و نیاز به آماده‌سازی و حمایت ساختاریافته از سوی پزشکان و درمانگران آموزش‌دیده دارند، و مردم نباید سعی کنند آن را به تنهایی امتحان کنند.» مطالعه.

سیلوسایبین و ترکیبات مربوطه هنوز برای استفاده بالینی تحت قانون داروها و مواد کنترل شده در دسترس نیستند.

مطالعه حاضر، منتشر شده در مجله روان فارماکولوژیشامل ۱۹ زن و ۵ مرد مبتلا به افسردگی متوسط ​​تا شدید بود. اکثریت قریب به اتفاق قبلاً با داروهای ضد افسردگی استاندارد درمان شده بودند و بیش از نیمی از آنها در دوره‌های افسردگی فعلی خود از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کردند.

در زمان درمان سیلوسایبین، همه شرکت کنندگان در مطالعه ۶ تا ۸ ساعت جلسات “آماده سازی” را با دو نفر آموزش دیده در درمان سیلوسایبین انجام دادند. پس از آن، آنها دو دوز سیلوسایبین را با فاصله حدود ۲ هفته در یک محیط راحت و کنترل شده دریافت کردند.

آنها ۱ روز و ۱ هفته بعد از هر جلسه و سپس در ۱، ۳، ۶ و ۱۲ ماه بعد از جلسه دوم برای پیگیری مراجعه کردند.

درمان با سیلوسایبین منجر به کاهش شدید افسردگی شد و افسردگی تا ۱۲ ماه پس از درمان با شدت کمتری باقی ماند.

هیچ عارضه جانبی جدی مربوط به سیلوسایبین در دوره پیگیری طولانی مدت وجود نداشت.

“ما هنوز داده های رسمی یک سال گذشته را در نمونه خود جمع آوری نکرده ایم. [but] برخی از شرکت‌کنندگان در مطالعه ما در تماس بوده‌اند و بهبود مستمر خلق و خوی خود را گزارش کرده‌اند.” گوکاسیان به WebMD می‌گوید.

گوکاسیان می‌گوید: «مطالعه قبلی در مورد درمان با کمک سیلوسایبین در بیماران مبتلا به افسردگی و علائم اضطراب مرتبط با سرطان نشان داد که بهبود در خلق و خو و تندرستی ممکن است تا ۴.۵ سال پس از درمان ادامه داشته باشد.

محققان می گویند تحقیقات بیشتری برای بررسی این شانس لازم است که اثرات ضد افسردگی سیلوسایبین ممکن است بیش از ۱۲ ماه باقی بماند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/