رفتن به نوشته‌ها

فرم بدن خود را بشناسید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یک شکل نیست ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان طبقه بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل مورد توجه تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

بر اساس تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از احزاب به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

دراز:

این شکل ژستی ایجاد می کند که در آن اندازه کمر تفاوت چندانی با بالا و پایین تنه ندارد. همچنین در این اندام ها ، عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. برای هر فرم بدن راهی برای پوشیدن لباس خصوصی برای نشان دادن تناسب اندام عمومی و اندام کامل وجود دارد. این اندام معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا اندازه و شکل ماهیچه ها می تواند بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تغییر می کند. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه ها و قسمت بالای بدن از عرض قسمت تحتانی بدن و باسن باریک تر است. افرادی که دارای این اندام ها هستند معمولاً دچار کمردرد می شوند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است ، تنها تفاوت در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از قسمت بالای بدن و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته ، تفاوت عرض شانه ها ، سینه و باسن ممکن است متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه از عرض تنه پایینی باریک تر است یا برعکس. هنگامی که عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کوچکتر است ، یک مثلث رو به بالا در ظاهر اندام های یک فرد شکل می گیرد و بالعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه های پهن تری دارند و از شانه ها و باسن پهن تر هستند.

شکل لوزی (الماس)

اندام های لوزی شکل تنه پایینی پهن تری دارند. در این حالت ، رانها به احتمال زیاد بزرگتر از بازوها هستند.

تشخیص شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

می توانید بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها با فرم بدن خود آشنا شوید. پیدا کردن فرم بدن برای برخی افراد دشوار است و به دو دسته مختلف تقسیم می شود. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، پیشخوان را مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه دور سینه باید از زیر بازو و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه مناسب کمر ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید و خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که برای اندازه گیری دور کمر باید مقیاس را دور آن بپیچید. برای دور باسن ، ترازو را روی لبه قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل طول است. کوتاهی یا قد باعث تغییر شکل و شکل بدن می شود. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. سرانجام ، هورمون ها در شکل دهی و فرم دهی بدن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و میزان ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *