فرش اکریلیک چیست و چگونه آن را بشوییم؟ – خبر خوب اساسی


نقش فرش در دکوراسیون داخلی و ارزش آن باعث شده تا امروزه انواع فرش ماشینی و دستبافت را در بازار پیدا کنید. فرش اکریلیک نوعی فرش ماشینی است که در بین مردم بسیار محبوب، پرطرفدار و با کیفیت است. الیاف به کار رفته در این فرش نوعی اکریلیک است که از ماده پلیمری روغنی به نام پلی اکریلونیتریل تولید می شود. این مدل فرش شبیه فرش پشمی است. وزن این دسته از فرش ها بسیار کم بوده و از نظر گرما و راحتی نسبت به سایر فرش ها گرمتر و نرمتر هستند. از این رو در میان بسیاری از خانواده ها محبوبیت دارد. اما با توجه به ویژگی های خاص این فرش، آیا شستشوی آن ضروری است؟ برای پاسخ به این سوال، بله، مهم است. در ادامه این مطلب از قالیشویی شهرک غرب در مورد فرش اکرلیک و نحوه شستشوی آن بیشتر صحبت کردیم.

قالیشویی

فرش اکریلیک چیست؟

اگر می خواهید در مورد فرش اکریلیک بیشتر بدانید، باید با فرش اکریلیک آشنا شوید. زیرا این نوع قالیچه و قالیچه از این پارچه ساخته می شود. الیاف اکریلیک نوعی الیاف مصنوعی است که از فرآورده های نفتی تولید می شود. فرش اکریلیک یکی از انواع فرش های ماشینی است که از الیاف اکریلیک ساخته می شود. به طور کلی فرش های اکریلیک به سه روش تولید می شوند:

  • فیبر رنگی، رنگدانه یا گردو
  • زردآلو یا کتان شسته نشده
  • سفید خام و بدون رنگ که یک صفت طبیعی است.

فرش اکریلیک به دلیل ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود می تواند در برابر سرقت، لکه های روغنی و شیمیایی، نور مستقیم خورشید و … مقاومت کند. یکی از معایب این فرش ها ایجاد پرز است که می تواند برای بسیاری از خانواده ها نگران کننده باشد.

فرش اکریلیک چیست؟

روش شستشوی فرش اکریلیک

همانطور که در بالا ذکر شد، فرش اکریلیک یکی از بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی است. این فرش ها شبیه فرش های پشمی هستند. فرش های اکریلیک مانند بسیاری از فرش های دیگر می توانند کثیف و کثیف باشند. شاید سوالی در مورد نحوه دعوت آنها داشته باشید؟ آیا می توانیم مانند فرش های دیگر آنها را به روش معمول بشوییم؟ یا این فرش ها را برای قالیشویی بگذارم؟ برای شستشوی این فرش ها می توانید از روش های سنتی و مکانیکی استفاده کنید. قالیشویی شهرک غرب این فرش ها را با قوانین و مقررات خاصی شستشو می دهد تا آسیبی به آن ها وارد نشود. مراحل شستشوی فرش اکرلیک عبارتند از:

بشویید و بشویید

پس از سمپاشی و شستن فرش باید کاملاً و با کیفیت شسته شود. زیرا با یک شستشوی کامل و باکیفیت تمام کثیفی های فرش پاک می شود. پس از شستشو فرش اکریلیک باید با آب سرد شسته شود تا هیچ کثیفی یا کفی در الیاف باقی نماند.

خشک کردن فرش

پس از شستشو و آبکشی، نوبت به خشک کردن فرش اکریلیک می رسد. این فرآیند به دو روش سنتی و مدرن بسیار مهم است. همانطور که در بالا ذکر شد فرش های اکریلیک به دلیل خواص منحصر به فرد خود در برابر نور خورشید مقاوم بوده و پوسیده نمی شوند بنابراین بهتر است در شرایط مناسب در نور کافی خشک شوند. پس از خشک شدن، فرش و فرش اکریلیک را رها نکنید. چون آسیب می بینند.

خشک کردن فرش

مهم ترین نکات شستشوی فرش اکریلیک چیست؟

رعایت نکات خاصی از آسیب دیدن فرش اکریلیک در هنگام شستشو جلوگیری می کند. در اینجا چند نکته وجود دارد:

  • هنگام شستن این فرش ها هرگز نباید از سفید کننده استفاده کنید.
  • استفاده از برخی مواد شوینده مانند پودر لباسشویی باعث از بین رفتن الیاف و الیاف فرش اکریلیک می شود.
  • هنگام مسواک زدن این نوع فرش ها سعی کنید برس را به سمت لبه های فرش حرکت دهید. در این صورت بهتر تمیز می شوند.
  • در هر صورت، فرش های اکریلیک مرطوب و خشک را نباید روی زمین پهن کرد زیرا باعث ایجاد قارچ و کپک می شود.
  • برای اصلاح بوی خوب فرش می توانید از عصاره گیاهانی مانند اسطوخودوس هنگام شستشو استفاده کنید.

با توجه به نکات فوق می توان نتیجه گرفت که قالیشویی اکریلیک بهتر است از خدمات قالیشویی مانند قالیشویی شهرک غرب استفاده کنید.

فرش های اکریلیک را با استفاده از بخارشوی شستشو دهید

گاهی اوقات فرش اکریلیک به طور کلی نیاز به شستشو ندارد و به همین دلیل است که فقط برخی از قسمت های آن قابل تمیز شدن است. در این صورت می توانید فرش را با بخارشوی تمیز کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

در مرحله اول فرش را کاملا پاک کنید تا گرد و غبار و کثیفی از روی سطح پاک شود. این کار را انجام دهید تا از عدم وجود کثیفی در الیاف فرش مطمئن شوید.

در مرحله دوم لازم است فرورفتگی ها و برجستگی های قسمتی را که می خواهید تمیز کنید صاف کنید. برای این کار می توانید از برس یا شانه مخصوص استفاده کنید. اگر پایه مبل باعث ایجاد این فرورفتگی ها شده است، می توانید از سشوار استفاده کنید. در این صورت مبل را بردارید و این قسمت را با مسواک تمیز کنید و با سشوار به حالت اولیه برگردانید.

پس از انجام مراحل فوق، می توانید از بخارشوی برای از بین بردن لکه ها یا لکه ها استفاده کنید و اجازه دهید فرش کاملا خشک شود.

ارائه خدمات قالیشویی در شهرک غرب

همانطور که گفته شد اگر فرش ماشینی و دستبافت دارید و قصد شستشوی آن را دارید و همچنین استفاده از صابون مرغوب برای شستشوی آن برایتان مهم است، شستشوی فرش شهرک غرب خوب خواهد بود. انتخاب همچنین اگر به دنبال تعمیرات، قالیشویی، مبل شویی هستید می توانید از خدمات قالیشویی شهرک غرب استفاده کنید. این قالیشویی می تواند به شما در ارائه بهترین خدمات کمک کند. با استفاده از خدمات این قالیشویی می توانید فرش های خود را با کیفیت بشویید.