فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب در استان البرز منتشر شد – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان کتابخانه و ادب ایران این اقدام را انجام خواهد داد. . پنجمین دوره انتخاب کتاب در استان البرز در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. بر این اساس از ویراستاران، طراحان، مترجمان و مصححان دعوت می‌شود کتاب‌های پیشنهادی خود را که برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ منتشر شده‌اند، با اطلاع دبیرخانه ارسال کنند. کتاب سال در استان البرز.

حمایت و تشویق نویسندگان، مترجمان، مصححان و ویراستاران در استان؛ هدف از اعطای این جایزه ترویج فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی استان و همچنین شناسایی و ارتقای نویسندگان فعال و ارتقای کیفیت نشریات استان است.

برای شرکت در این جشنواره اثر ارسالی باید برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ منتشر شده باشد. کتاب های درسی و درسی در انتخاب و داوری جوایز سالنامه لحاظ نمی شوند و سالنامه ها در صورت مستقل بودن محتوایشان جزو کتاب های مستقل محسوب می شوند، مگر اینکه برای بررسی کتاب به ارائه نیمی از کتاب بستگی داشته باشد.

سال انتشار، شناسنامه ناشر در کتاب خواهد بود. ضمناً کتاب باید دارای مجوز باشد. در این جایزه در صورتی می توان ویرایش جدید اثر علمی را تکرار کرد که طبق قضاوت داور ۴۰ درصد نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده باشد.

کتاب‌های نوشته شده توسط نویسندگان غیر بومی یا ساکنان قلمرو، که در ده موضوع دیویی، کودکان و نوجوانان منتشر شده‌اند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند. هر نویسنده باید حداکثر تا ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ۲ نسخه از اثر خود را برای شرکت در محاکمه به دبیرخانه ارسال کند، اثر دریافتی مسترد نخواهد شد.

به آثار برگزیده در هر بخش گواهی، تندیس و جوایز نقدی به ارزش ۴۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. جوایز و کمک هزینه ۱۰ میلیون ریالی برای آثار شایسته در هر بخش.

علاقه مندان برای شرکت در پنجمین دوره کتاب سال استان البرز می توانند آثار خود را به نشانی کرج، بلوار شهید مطهری، نبش شهید ۲، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به دبیرخانه جایزه ارسال کنند. استان یا برای اطلاعات بیشتر با شماره ۵-۳۲۵۶۳۱۵۰ با شماره تلفن ۲۱۸ داخلی ۰۲۶ تماس بگیرید.