رفتن به نوشته‌ها

غذا خوردن محلی در برابر جهانی – کدام بهتر است؟


جامعه بشریت ها را شستشو می دهد تا توانایی های خود را محدود کنند. آنها یاد گرفته اند که خود را در جعبه های سختی که باعث می شود مانند قورباغه ها در یک حوضچه زندگی کنند ، بی خبر از دنیای بیرون و امکانات نامحدود آن که می تواند زندگی بهتری به آنها ببخشد ، نگه دارند.

این شرایط به همین دلیل است که افراد موفق ، شرکت ها ، کارشناسان روابط و مربیان حوزه های مختلف اغلب از افراد می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از محدوده راحتی خود خارج شوند. تنها زمانی که کارها را متفاوت انجام می دهید نتایج متفاوتی به دست می آورید.

وقتی می گویند آسمان محدود است ، واقعاً همینطور است. هنگامی که سفر با یک زندگی کامل را با یک ذهن باز آغاز می کنید ، هیچ پایان رسمی وجود ندارد.

وقتی صحبت از غذا و تغذیه می شود ، سال ها پیش اتفاق مشابهی افتاده بود. بدن هر انسان منحصر به فرد است. در حالی که مکانیسم های بدن ما مشابه هستند ، نحوه پذیرش یا واکنش بدن ما نسبت به آنها ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

فرهنگ رژیم های سمی و انتظارات غیرواقعی درباره بدن های کامل که توسط رسانه های اجتماعی مطرح می شود ، مردم را در جعبه های بسیار سفت و سخت قرار داده است. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را در این رژیم های محدود قرار دهند. آنها می خواهند سیستم بدن منحصر به فرد خود را در یک مکانیسم سریع 8:16 ساعته قرار دهند بدون این که بدانند روزه گرفتن یک روش همه جانبه نیست. ممکن است برای برخی 12 ساعت و برای برخی دیگر 15 ساعت باشد. ما مشتریانی داریم که کمتر و بیشتر از ساعات معمول روزه داری خود روزه گرفته اند و به اهداف مورد نیاز خود در زمینه سلامتی و سلامتی رسیده اند. تعداد ساعت های صحیح وجود ندارد و قرار دادن خود در جعبه ای به دور از راحتی و راحتی ، قطعاً روش درستی برای انجام این کار نیست.

آیا باید محلی بخورید یا جهانی؟

کاهش غذا و تغذیه و درست یا نادرست بودن آن بر اساس مرزهای جغرافیایی ، نمونه ای بسیار کلاسیک از قرار دادن خود در این جعبه است. تفکر در مورد عواقب و شکست چیزی است که ما را از اتخاذ رویکرد مناسب و گسترش مجموعه باورهای خود باز می دارد.

بله ، غذا خوردن محلی بسیار مهم است ، مهم نیست که در کجای جهان هستید. اما شما همچنین باید درک کنید که شرایط مختلف سلامتی به درمان های متفاوتی نیاز دارد. این درمان ها گاهی از غذاهای بین المللی ناشی می شود که ممکن است در بازار محلی موجود نباشد. خوردن غذاهای محلی ، به ویژه زمانی که بدن شما به آنچه در بازار جهانی موجود است نیاز داشته باشد ، تنها نشانه ای از طرز فکر محدود است. ما همچنین باید در جهان غذا بخوریم.

آلبرت اینشتین به درستی می گوید: “میزان هوش در توانایی تغییر است.”

غذا خوردن محلی در اولویت است. همه ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما بیشتر باید از آنچه سبزی فروشان محلی به ما می فروشند تهیه شود. اما ، این نباید مانع از کشف سایر غذاهایی شود که می توانند به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند.

چرا ما باید به خوردن غذاهای جهانی باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم تأثیر جدی بر تک تک تریلیون سلول های بدن انسان دارد. بنابراین بله ، در حالی که خوردن آنچه در اطراف ما رشد می کند ایده آل است ، همچنین لازم است دیدگاه خود را گسترش داده و در سطح جهانی غذا بخوریم ، به ویژه به این دلیل که محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، زغال اخته – غذا می خورید یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. فرض کنید اشعه ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA شما آسیب می رساند. این احتمال وجود دارد که ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای محافظت از شما در برابر این آسیب در غذاهای محلی اطراف شما وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه حدود ده سال پیش کمتر شناخته شده بود و بومی کشور ما نبود. با استفاده از روش پزشکی یکپارچه ، ما آموخته ایم که برخی از خواص کیوی قوی ترین توانایی ترمیم DNA را دارند. سپس ما شروع به گنجاندن کیوی در رژیم غذایی بیماران مبتلا به سرطان ، در طول و بعد از شیمی درمانی کردیم. به همان اندازه که از غذا خوردن محلی حمایت می کنیم ، می دانیم که نمی تواند به ضرر سلامتی بیمار باشد.

به طور مشابه ، آووکادو نقش مهمی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون نیز بومی کشور ما نیست. اما این مانع نمی شود که آن را روی سالادمان بپاشیم ، به ویژه وقتی می دانیم که منبع غنی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده است. ما نمی توانیم از غذاهایی که برای سلامتی ما مفید هستند صرفنظر کنیم زیرا آنها محلی نیستند. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش برویم و خرد موجود در سایر کشورها را وام بگیریم و آن را به تغذیه خود اضافه کنیم.

هنگامی که رژیم غذایی خود را در مقیاس درصدی قرار می دهید ، می توانید 80٪ رژیم غذایی محلی و 20٪ جهانی را بر اساس آنچه برای وضعیت سلامتی خاص آنها مورد نیاز است هدف قرار دهید.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک روش درمانی مداوم در حال تغییر است. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را از بین می برد. گاهی اوقات فقط به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصل رشد آنها ممکن است به راحتی در محصولات محلی ما یافت نشوند. بنابراین ، ما باید ذهن خود را باز کرده و غذاهایی را که برای سلامتی ما بهترین هستند ، بپذیریم.

با این اوصاف ، خوردن غذا در سطح جهانی به هیچ وجه به این معنی نیست که از غذاهای محلی خود غافل می شوید. اگر در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط آنچه را که در ایالات متحده موجود است بخورید تا پول و وضعیت خود را جلوه دهید. این یک هدف اشتباه برای حفظ آن است.

غذای شما باید متعادل بین غذاهای محلی و بین المللی باشد که متناسب با نیازهای خاص سلامتی شما باشد. خوردن غذای محلی تنها به معنای زندگی پایدار و حمایت از کشاورزان نیست. همچنین در مورد متعادل کردن رژیم غذایی برای احترام به نیازهای بدن است. بد نیست محدودیت های غذایی خود را محدود کنید ، به ویژه هنگامی که سلامتی شما از برخی غذاها که در محلی رشد نمی کنند سود می برد.

به خود یادآوری کنید که محیط به طور مداوم در حال تغییر است و نیازهای بدن انسان نیز تغییر می کند. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که دیگر گونه های باکتریایی را از بین نمی برند فقط به این دلیل که سیستم آنها هوشمندتر شده است. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان نیز بسیار خواستار شده است. آنها به طور مداوم با تغییرات در محیط اطراف ما در حال تکامل هستند.

محیط زیست نیز بر رشد برخی از محصولات تأثیر مثبت دارد. به همین دلیل است که برخی از محصولاتی که امکان رشد زودهنگام را نداشتند ، اکنون به دلیل تغییرات آب و هوایی به صورت محلی کشت می شوند. بلوبری هایی که در پونا بدون آفت کش رشد می کنند ، کیوی هایی که در بخش هایی از هیماچال پرادش رشد می کنند ، آووکادوهایی که در جنوب هند رشد می کنند و بخش هایی از گوا نمونه های زیادی از این تغییر هستند.

در پایان ، آنچه ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم به شرح زیر است:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بپذیریم.
  2. عدم محدود کردن تصمیم برای انتخاب بین غذاهای محلی یا بین المللی.
  3. با تعادل و منطق غذا بخورید تا غذاهایی را انتخاب کنید که از سلامت ما حمایت می کنند.
  4. غذاهای محلی را دوست داشته باشید و به آنها احترام بگذارید. اما در برابر خرد و فواید ناشی از غذاهای جهانی باز باشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و زنده ماندن افراد مناسب تنها حقیقت است.

این که بتوانید خود را با این تغییر وفق دهید ، هوشمندترین انتخابی است که می توانید امروز ، فردا و همیشه برای سلامتی خود انجام دهید.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین ، قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. شما به همه چیز در مورد خود اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم/اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر طب آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را اتخاذ می کنند و برای تغییر زندگی ، پزشکی و شیوه زندگی را ترکیب می کنند. ما با تأکید بر چهار رکن سلامتی – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی – روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی ما در قوانین و محدودیت های طبیعت عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن و چشم انداز معنوی ما است که همه آنها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ما معتقدیم که به علت اصلی و یک فرد حیاتی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به پزشکی احترام بگذاریم و همچنین بر آنچه فراتر از آن است تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و درونی مناسبی ایجاد کنید که بتواند هوش بدن شما را تقویت کرده و به پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های یکپارچه و پیشگیرانه شیوه زندگی ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی و کاهش ایمنی در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

شما می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و شهادت های قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان جمع شده اند در اینجا بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره جهت راهنمایی شما در مسیر درست ، بخشی از برنامه های یکپارچه سلامتی ما باشید. با ما در 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *