رفتن به نوشته‌ها

غذاهای مفید برای گرفتگی عروق خونی – دکتر بینایی خادیمیان


بیماری های قلبی - غذاهایی که برای انسداد عروق خونی مفید هستند

غذاهای مفید برای گرفتگی عروق خونی

عوارض انسداد شریانی ناشی از تشکیل پلاک در دیواره های داخلی آنها جریان خون را مسدود کرده و میزان انتقال خون و اکسیژن به تمام نقاط بدن را کاهش می دهد. در این حالت ، قسمت هایی از بدن عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و اندام ها آسیب می بینند.

شریان ها خون و اکسیژن را به تمام نقاط بدن از سر تا انگشتان پا منتقل می کنند ، به همین دلیل داشتن شریان های سالم ضروری است ، حتی اگر تعداد زیادی از مردم معمولاً از بیماری عروق کرونر رنج می برند.

کلسترول خوب (HDL) به کنترل سطوح کلسترول بد (LDL) کمک می کند و برای حفظ این تعادل مهم است. در حقیقت ، سطح بالای کلسترول بد کشنده تلقی می شود زیرا اغلب به موقع تشخیص داده نمی شود.

با توجه به وب سایت پیشگیری از غذا ، رایج ترین غذاهایی که به جلوگیری از گرفتگی عروق به صورت طبیعی و بدون دارو و کاهش سریع کلسترول کمک می کند ، موارد زیر است:

سیر

این ماده مغذی از چسبیدن کلسترول به دیواره شریان ها جلوگیری می کند ، بنابراین از انسداد شریان ها و لخته شدن خون جلوگیری می کند و فشار خون را کاهش می دهد.

کورکوم

زردچوبه همچنین ادویه ای است که به درمان گرفتگی عروق ، کاهش کلسترول بد و بهبود عملکرد قلب کمک می کند. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

بلغور جو دوسر

ترکیب فیبر محلول در این غذا باعث می شود این غذا برای سلامت قلب مفید باشد. فیبر محلول به کلسترول می چسبد و به بدن در هضم آسان آن کمک می کند. همچنین سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

عوامل دیگر برای جلوگیری از گرفتگی عروق و جلوگیری از کلسترول بالا عبارتند از اجتناب از سیگار کشیدن ، ترک الکل ، حفظ وزن متعادل ، اجتناب از استرس و اضطراب ، تمرین منظم یوگا و مدیتیشن و یادآوری معاینات منظم از جمله آزمایش خون.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی بگیرید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *