عین اللهی: پنج میلیارد اشک به بیماران خاص اهدا شد – خبر خوب


بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه پنج میلیاردی ناخالص مصوب مجلس برای بیماران خصوصی به زودی برای رسیدگی به مشکلات این بیماران اختصاص می یابد.

عین اللهی در جمع خبرنگاران در راز و جرگلان گفت: در کنار بودجه اختصاص یافته برای بیماران خاص، وضعیت صندوق ویژه بیماری ها در شورای عالی بیمه و در دستور کار دولت و شناسایی بیماران خاص به تصویب رسیده است. در کشور تمامی خدمات آنها از طریق این صندوق تامین می شود و با وجود اینکه درمان آن آسان خواهد بود، اما ملزومات پزشکی به محل سکونت آنها ارسال می شود.

وی گسترش بیمه های پایه را از برنامه های دولت دانست و افزود: بخشی از کاری که دولت انقلاب انجام داد، بیمه رایگان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در دهه اول تا سوم و ۴۰۰ هزار نفر در سال گذشته بود. «بیمه آنها رایگان است و می توان گفت تقریباً همه بیمه ضمانت دارند، به جز ثروتمندان که باید مراقب خود باشند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: با این اتفاق برای اولین بار دولت اقدام به اجرای بیمه همگانی می کند که این یک افتخار برای دولت است و مردم می دانند با استفاده از بیمه رایگان می توانند با ورود به آن اطلاعات لازم را کسب کنند. آیین نامه ملی رفتار در بهزیستی.»

وی افزود: برای تشویق افراد در طرح جوانان برای جمعیت، زنان باردار بدون هرگونه تمکن مالی تضمین شده و فرزندان آنها نیز تا سن پنجاه سالگی بیمه خواهند شد.

وی پیری جمعیت را بخشی از این معضل عنوان کرد و افزود: بسته های تشویقی ماماها و بهورزان را برای تشویق مردم به بچه دار شدن و با توجه به تعداد افراد جابجا شده بررسی کرده ایم. ماماها و کارکنان بهداشتی برای بچه دار شدن در شبکه بهداشت و درمان.» این افراد تشویق می شوند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/