عکس چرخ شکسته مریخ نورد کنجکاوی ادامه کار روی سیاره سرخ سخت تر می شود


به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از Space Explore، فقط سرسخت ترین طرفداران مریخ یا کسانی که از مریخ نوردها استفاده می کنند، آنها را می بینند. هر کسی که یک ربات توییتر را دنبال می کند که به طور خودکار تصاویر را توییت می کند و به لطف این ربات، ما در مورد چرخ شکسته کنجکاوی صحبت می کنیم.

سطح مریخ بسیار غیر قابل نفوذ است. اما زمین یکی از خطرناک ترین مکان هاست. در شرایط عادی روی زمین، بعید به نظر می رسد که یک وسیله نقلیه آفرود بیابانی بهترین معادل مریخ باشد.

تصور کنید سعی می کنید یک وسیله نقلیه به اندازه SUV راه دور را از سیاره دیگری با تاخیر اتصال که در دقیقه دو رقمی اندازه گیری می شود بدون توانایی چرخاندن صخره های صاف و ناهموار در سراسر مکان رانندگی کنید. لازم نیست دانشمند باشید تا بدانید که مریخ نورد شما در شرف سقوط است و این دقیقاً همان چیزی است که برای کنجکاوی رخ داد.

مریخ نورد اغلب تصاویر دقیقی از خود می گیرد تا مهندسان بتوانند اجزای مختلف آن را بررسی کنند. ترک‌ها و سوراخ‌ها در تایر در اکتبر ۲۰۱۳ با استفاده از تصویرگر لنز دستی مریخ (MAHLI) مشاهده شد. اینها در طول سالها مطرح شده است که البته انتظار می رفت. بنابراین، ذهن های درخشان آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) راهی برای کاهش این مشکل ارائه کرده اند: ارواح!

عکس چرخ شکسته مریخ نورد کنجکاوی ادامه کار روی سیاره سرخ سخت تر می شود

در مقاله تشریح طرح، این تکنیک “ریخته گری چرخ” نامیده می شود. این فرآیندی است که در آن قسمت بزرگی از چرخ شکسته و پشت سر گذاشته می شود. اگر این اتفاق به طور خود به خودی رخ دهد، مشکوک می‌شود که سیم‌کشی الکتریکی که موتور محرک را کنترل می‌کند، به شدت آسیب دیده است و باعث می‌شود چرخ دیگر کار نکند. این منجر به کاهش عملکرد کلی می شود.

بیشتر بخوانید: