عکس تولد اولین بچه آهو در مزرعه شهرستان اهر – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، ناصر منوچهری، رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: برای حفاظت و افزایش گونه آهوی ارزشمند و جذب گردشگر به منطقه حفاظت شده فندخالوی، خوشبختانه پس از تلاش روزانه دوستداران محیط زیست شهرستان اهر، اولین گوساله در مرکز تولید و احیای مرال در منطقه حفاظت شده پارک ملی فندحلوی اهر متولد شد.

وی همچنین اظهار داشت: وضعیت گوساله های تازه متولد شده خوب و رضایت بخش است، به طوری که علاوه بر حفظ این گونه، برای دستیابی به اهداف بلندمدت در حوزه محیط زیست، تغذیه نژاد آهو نیز تلاش خواهد شد. در زمینی به مساحت بیش از شش هکتار

منوچهری حضور این گونه گرانبها را برای بازدیدکنندگان مهم دانست و افزود: مشاهده حیات وحش در فضای باز و طبیعت هیجان و لذت زیادی را برای گردشگران و کاوشگران در محل سکونت وی به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، اکنون نژاد «مارال» که گونه ای از آهو است رو به افزایش است و در حال انقراض است. به منظور احیای تولید این گونه در مناطق جنگلی و حفاظت شده ارسباران از جمله مناطق کوهستانی و سرسبز عینالو در خداآفرین و مناطق حفاظت شده در پارک ملی جنگلی فندخالوی اهر اقداماتی انجام شده است که امیدواریم بتوانیم به زودی شاهد افزایش گونه های حیات وحش در منطقه ارسباران باشیم.