عکس | تجلیل دیگر از مهدی طارمی | ستاره ایرانی پورتو در بین ۱۰ فوتبالیست برتر جهان قرار دارد


به گزارش همشهری آنلاین، طارمی که فصل گذشته رتبه دوم لیگ برتر پرتغال را به خود اختصاص داد و متاسفانه نتوانست آقای گل شود، عنوان خوشایندی را از فدراسیون کنونی تاریخ و آمار کسب کرده است.

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال امروز برترین های فوتبال جهان در سال ۲۰۲۲ را معرفی کرد که مهدی طارمی در رده نهم قرار گرفت.
در این رده بندی کیلیان امباپه ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن با ۲۶ گل در سال ۲۰۲۲ اول است و کریم بنزما هموطنش ستاره رئال مادرید با ۲۴ توپ در رده دوم قرار دارد.
این ابزار آماری قدرتمند فوتبال جهان که در ماه آوریل با برترین گلزنان رده بندی جهانی جفت شد، خصلت خوب خود را حفظ کرده و در ماه آینده نیز با آغاز دوره ای جدید، سعی خواهد کرد گذشته باشد. بیشترین گل سال را در این دوره به ثمر رساند. تیم های باشگاهی و ملی ادامه خواهند داشت.

در این رده بندی که بر اساس شمارش تمامی توپ های یک بازیکن در رده بزرگسالان (ملی و باشگاهی) است، روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ با ۲۱ توپ در رده سوم قرار دارد و کریستوفر انکوکو. ، بازیکن فوتبال بازیکن فرانسوی لایپزیگ با ۲۰ گل در رده چهارم قرار دارد. کانو آرژانتین آلمانی فلومیننسه آرژانتین و موناکو فرانسه، ویسام بنیدر، هر کدام با ۱۹ گل، پنجم و ششم هستند. رافائل ویگا پالمیراس برزیلی، جیمی مک لارن از ملبورن سیتی و مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو همگی با ۱۸ گل در رده های هفتم، هشتم و نهم قرار گرفتند. همچنین موسی دمبله فرانسوی اهل لیون در رده دهم قرار دارد.

مهدی طارمی بدون شک یکی از ۱۰ فوتبالیست برتر دنیاست و حرکت بزرگی برای این بازیکن است. او اکنون تنها ۸ گل جلوتر از دمبله به عنوان بهترین گلزن سال جهان دارد و این پتانسیل را دارد که آمار خود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ افزایش دهد و به طور قابل توجهی در رده بندی بازیکنان بالاتر رود.

بی شک در سال های منتهی به جام جهانی نیز این آمار خوب اتفاقی قابل اجرا و امیدوارکننده برای فوتبالدوستان ایرانی است. هواداران فوتبال در ایران انتظار درخشش طارمی در جام جهانی را دارند و برخورد خوب و مهارت این ستاره همه را خوشحال می کند.

عکس |  تجلیل دیگر از مهدی طارمی |  ستاره ایرانی پورتو در بین 10 فوتبالیست برتر جهان قرار دارد