عکس | اولین تلویزیون رنگی چگونه بود؟ | وقتی اروپا از فیلیپین دور است – خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری سرگرمی همشهری آنلاین، رژه های رنگارنگ یا نشستن جلوی تلویزیون، انجام بازی های رایانه ای و حتی هنگام قدم زدن در خیابان های شلوغ مرکز شهر یک اتفاق رایج است. ولی همیشه موضوع این نیست! وقتی اولین تلویزیون ها وارد بازار شدند و زندگی مردم را تغییر دادند، چیزی جز تصاویر سیاه و سفید مات وجود نداشت.

اما در حدود سال ۱۹۵۰ اتفاقی افتاد که آینده سرگرمی را برای همیشه تغییر داد. اولین تلویزیون رنگی معرفی شد و برنامه رنگی برای این گیرنده پخش شد. برنامه هایی با گفتگو، موسیقی، برنامه های کمدی و چیزهای مختلف. این تغییر وعده داده شده ۵۰ سال پیش آغاز شد اما در طول زمان با پیشرفت الکترونیک نتیجه داد.

سازندگان از این توسعه استقبال کردند و شروع به ساخت برنامه های رنگی کردند، اما مدتی طول کشید تا تلویزیون های خانگی رنگارنگ شوند. تلویزیون های رنگی بزرگ که به تلویزیون های قابل حمل معروف هستند بسیار گران شده اند و اکثر تلویزیون ها در ایالات متحده بیش از ۳۰ سال عمر کرده اند.

یک فروشگاه تلویزیون رنگی را تبلیغ کرد.

این زمانی بود که تکنولوژی سیاه و سفید تغییر کرد و در برخی بازارها، به ویژه سیستم های قدرت مانند دوربین های امنیتی و دستگاه های کوچک قابل حمل مورد استفاده قرار گرفت. حتی امروزه اکثر سیستم های امنیتی از سیستم پخش سیاه و سفید استفاده می کنند.

اروپا کمی عقب بود و بعد از ژاپن، کوبا و فیلیپین در سال ۱۹۶۷ توزیع رنگ منظمی داشت و گل سرسبد این پیشرفت، آلمان صنعتی و پیشرو بود. سرعت استقبال از این توسعه به تدریج افزایش یافت و از دهه ۱۹۸۰ سایر کشورهای جهان دارای تلویزیون و رادیو رنگی شدند و در ایران ظهور اولین تلویزیون رنگی با خورشید سال (۱۹۷۳) همراه است.

امروز (۲۵ ژوئن) به خاطر آن تغییر در تقویم نامگذاری شد و شاید تماشای فیلم های «تخریب شده» و «جادوگر شهر اوز» که جزو اولین فیلم های رنگی بازسازی شده بودند، جالب باشد. این فیلم ها را به راحتی می توانید پیدا کنید، اما دیگر امکان خرید تلویزیون سیاه و سفید آکبند وجود ندارد و اگر علاقه مند به جمع آوری و جمع آوری هستید، باید در بازار دستی به دنبال بازیکنان قدیمی باشید. البته نه خیلی پیر، اما حدود ۶۰ سال!

عکس |  اولین تلویزیون رنگی چگونه بود؟  |  زمانی که فیلیپین به دست اروپا افتاد
نسل اول تلویزیون های رنگی مجهز و بسیار بزرگ و سنگین بودند.