رفتن به نوشته‌ها

عوارض جانبی بیش از حد مصرف انجیر – دکتر بینایی خادیمیان


2866859 - اثرات بیش از حد بر مصرف انجیر

اثرات بیش از حد مصرف انجیر

مصرف زیاد انجیر می تواند باعث آسیب به بدن شود. انجیر یکی از مغذی ترین مواد غذایی غنی از مواد مغذی است. با این حال ، استفاده بیش از حد می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. موارد زیر عوارض جانبی زیاد خوردن انجیر را توضیح می دهد:

1سنگینی در معده

مصرف زیاد انجیر باعث سنگینی معده و سوزش سر دل می شود. با این حال ، انجیر سرشار از فیبر است و برای افرادی که از یبوست رنج می برند مفید است. اما خوردن بیش از حد آن می تواند باعث سوزش سر دل شود. توصیه می شود پس از خوردن انجیر در این زمینه آب سرد بنوشید.

24ورم

انجیر یکی از میوه هایی است که باعث نفخ می شود. برای درمان این مشکل ، ترجیحاً آب انیسون (انیسون رومی) بنوشید.

3حساسیت به نور خورشید

اگرچه مصرف انجیر در درمان بیماریهای مزمن پوستی مانند سرطان پوست تأثیر مثبت دارد ، اما در عین حال حساسیت پوست را در برابر نور خورشید افزایش می دهد. اشعه ماوراء بنفش خورشید برای پوست مضر است و می تواند شرایطی مانند پیری زودرس ، سرطان پوست و سرطان پوست را ایجاد کند. این نیز می تواند باعث بثورات شود. اگر از افرادی هستید که از انجیر به طور منظم استفاده می کنید ، از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید برای جلوگیری از بیماری های پوستی خودداری کنید.

۴آسیب کبد و روده

انجیر همچنین می تواند برای کبد مضر باشد. همچنین به دلیل دانه های انجیر ، این میوه ممکن است باعث انسداد روده شود. دانه های انجیر آنقدر سخت هستند که هضم آنها سخت است و ماندن در روده می تواند خطرناک باشد.

54جذب کلسیم

انجیر حاوی ماده ای به نام اگزالات است که در جذب کلسیم بدن اختلال ایجاد می کند. این اختلال در نهایت منجر به کمبود کلسیم در بدن می شود و در نتیجه فرد از ضعف استخوان ها و سایر بیماری های ناشی از کمبود کلسیم رنج می برد.

6خون ریزی

انجیر طبیعت گرم دارد و می تواند باعث خونریزی در بدن شود. مصرف زیاد انجیر می تواند منجر به خونریزی شبکیه ، مقعد و واژن شود. همچنین می تواند منجر به کم خونی شود. اگر بعد از خوردن انجیر احساس خونریزی کردید ، بلافاصله آن را قطع کنید. در صورت ادامه خونریزی ، مراجعه به پزشک مهم است.

از سوی دیگر اثرات بیش از حد مصرف انجیر موارد زیر را می توان ذکر کرد بازگشت:

1- کاهش سطح قند خون

2- واکنشهای آلرژیک که ممکن است به شکل ملتحمه ، شوک آنافیلاکتیک و رینیت (التهاب مخاط بینی) رخ دهد.

اگزالات مضر انجیر می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه و کیسه صفرا خطرناک باشد.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *