رفتن به نوشته‌ها

علوم ورزشی قرص Dianabol عوارض جانبی، مزایا، نحوه مصرف Dianabol چیست


در این مقاله چه چیزی خوانده اید؟

وقتی در مورد استفاده از استروئیدهای آنابولیک توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، سوالاتی مانند عوارض جانبی ، استفاده بیش از حد ، عوارض جانبی برای مغز ، زمان حفظ اثرات مصرف در ذهن همه ما وجود دارد. بنابراین ، در این مقاله ، مجله علوم ورزشی پاسخ این س questionsالات را در مورد دیانابول بررسی می کند.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید آنابولیک خوراکی و تزریقی است. Dianabol دارای خواص بسیار آندروژنیک و آنابولیک است که نیتروژن را در خون و ماهیچه ها قفل می کند و جذب آب و نمک را در زیر پوست و ماهیچه ها بسیار افزایش می دهد. این دارو قدرت فوق العاده ای دارد و به همین دلیل است که ورزشکاران به این ماده روی می آورند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا یک ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در واقع ، این دومین نوع استروئید آنابولیک در مردان پس از تستوسترون محسوب می شد و اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه 1960 برای استفاده آن توسط ورزشکاران برای افزایش عملکرد محبوب شد. سفت کنید استروئیدهای آنابولیک هم اثرات آنابولیک مانند رشد ماهیچه های اسکلتی و هم اثرات آندروژنیک مانند ویژگی های جنسی مردان را افزایش می دهند. این استروئید به عنوان یک ماده کنترل کننده در نظر گرفته می شود و برای شرایط خاص پزشکی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، تخمین زده می شود که 1 تا 6 درصد از ورزشکاران حرفه ای از این استروئید برای افزایش عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، آژانس اعلام کرده است که تعداد افرادی که از چنین موادی سوء استفاده می کنند ، مطمئناً بیشتر از آمار موجود است.

پیشنهاد می دهد
خواندنی:

بتا آلانین چیست؟ عوارض جانبی، مزایا و نحوه مصرف بتا آلانین

چرا Dianabol بهترین استروئید است؟

این موفقیت بزرگی بود وقتی Dianabol در دهه 1960 به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفت. از آن زمان تا کنون به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان تبدیل شده است. افرادی که از آن استفاده کرده اند ، اثرات مفید آن را در افزایش حجم و قدرت عضلات گزارش کرده اند.

دیانابول تعادل نیتروژن مثبت را افزایش می دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می شود و پروتئین هایی را تشکیل می دهد که بلوک های سازنده ماهیچه ها هستند. با افزایش تراز مثبت نیتروژن ، پروتئین بدن برای ساخت و افزایش توده عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر به عنوان منبع سوخت ماهیچه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و از طریق عرق ، ادرار یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و پزشکی قانونی استفاده می شود. این دارو برای درمان بیماریهای خاص مانند آسم ، سرطان سینه ، پوکی استخوان ، صدمات ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی استفاده از استروئیدها گسترده است و منجر به بیماری کبد ، قلب و کلیه ، رفتارهای وحشیانه و غیرقابل کنترل ، عصبانیت و پارانویا می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری و روانی در بزرگسالان ، افسردگی ، آکنه شدید و کوتاهی قد شود.

تاثیر قرص دیانابول بر بدنسازی

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر حجم ماهیچه ها دارد و در 6 هفته اول هفته 2 تا 4 پوند افزایش می یابد. افزایش وزن شامل افزایش بافت ماهیچه ای و احتباس مایعات است. همچنین جریان خون را در حین و بعد از ورزش افزایش می دهد و تمرکز را نیز بهبود می بخشد.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرآیند به معنی تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز است. رژیم غذایی شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تامین نیازهای روزانه شما است و این کربوهیدراتها منبع مستقیم انرژی در طول فرآیند گلیکوژنولیز هستند. با افزایش و بهبود این فرایند ، سطح انرژی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از مزایای عمده عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید از آن مطلع باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک شما بیشتر می شود. عکس این معادله واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر سطح نیتروژن در بدن بسیار پایین باشد ، بدن با ورود به مرحله متابولیک واکنش نشان می دهد.

سنتز پروتئین

سنتز کارآمد پروتئین یک اصل اساسی دیگر است که هنگام ورزش باید در نظر گرفته شود. سنتز پروتئین مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن است. پروتئین ها مهمترین اجزای سازنده عضلات بدن هستند و با کمک این ساختار ، شما به طور موثر در روند ساختن عضلات بدن کمک می کنید و در نتیجه ، قدرت و اندازه عضلات بیشتری به دست خواهید آورد.

پیشنهاد می دهد
خواندنی:

بهترین نوع پروتئین برای افزایش سنتز پروتئین ماهیچه چیست؟

آیا Dianabol بر مغز تأثیر می گذارد؟

دوزهای بالا تأثیرات متفاوتی بر روحیه مصرف کننده دارد و می تواند فرد را خوشحال ، راضی و هیجان زده کند. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتارهای خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران ادعا کرده اند که مصرف آن هیچ تاثیری بر مغز و روحیه آنها ندارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه دیانابول مصرف می کنید؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش چرخه ای ، همزمان و هرمی استفاده می کنند. این سه روش رایج برای مصرف داروهای آرام بخش است. در روش چرخه ای ، ورزشکار دارو را برای مدت معینی مصرف می کند و سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد و بعد از پایان استراحت دوباره شروع به مصرف می کند.

در روش همزمان ، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می کند. نظریه این است که مصرف همزمان دو محرک می تواند تأثیر داروها را افزایش دهد. در روش هرمی ، ریاضیدان دو روش اول ، چرخه ای و همزمان را ترکیب می کند. یک یا دو محرک در دوزهای کم مصرف می شود که متعاقباً دوز را به نصف افزایش می دهد و در انتهای هرم دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند که این طرح سلسله مراتبی به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای بالای استروئیدها سازگار شود و به سیستم هورمونی بدن زمان کافی برای تجدید قوا می دهد. با این حال ، اثرات مصرف با روشهای چرخه ای و سلسله مراتبی از نظر علمی اثبات نشده است.

پیشنهاد می دهد
خواندنی:

چه دارویی یا مکمل بدنسازی برای کبد مضر است؟

دوز مناسب و نحوه مصرف دیانابول

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

اگر قبلا از استروئیدها استفاده نکرده اید ، بهتر است با دوز کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در روز شروع کنید. با مصرف روزانه این مقدار احتمال بروز عوارض جانبی در مصرف آن کاهش می یابد. اگر متوجه عوارض مثبت مصرف آن شدید و عوارض جانبی منفی نداشتید ، می توانید دوز را تا 30 میلی گرم در روز افزایش دهید. برای اکثر مردان ، حداکثر دوز روزانه 50 میلی گرم است.

هر جعبه Dianabol تقریباً حاوی 90 کپسول است. یک کپسول را با سه وعده غذایی اصلی در روز به مدت حداکثر 8 هفته مصرف کنید ، یعنی سه کپسول در روز مصرف کنید. عمر متوسط ​​این دارو حدود 3 تا 5 ساعت است که نشان می دهد خوردن یک وعده در روز باعث می شود سطح خون در طول روز دچار نوسان شود. حتی در روزهایی که ورزش نمی کنید می توانید از آن استفاده کنید. وقتی می خواهید دوز روزانه خود را قبل از ورزش مصرف کنید ، باید بین تمرین و زمان تمرین خود 30 دقیقه وقت بگذارید. Dianabol باید حداقل دو ماه مصرف شود و یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن استراحت کند.

پیشنهاد می دهد
خواندنی:

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست و چه تاثیری بر بدنسازی دارد؟

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول را قطع کنم ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را پس از یک ماه قطع کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، یعنی نیمی از وزن اضافی خود را از دست می دهید. این طبیعی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که افزایش وزن دیانابول به احتباس آب بستگی دارد و هر زمان که مصرف دارو را متوقف کنید ، در نهایت وزن خود را کاهش می دهید.

پس از پایان دوره مصرف قرص دیانابول. سطح تستوسترون در بدن شما به حالت عادی برمی گردد ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، با این حال ، اگر می خواهید نتایج حاصل از مصرف آن را حفظ کنید ، باید به خوبی روی تغذیه و ورزش تمرکز کنید.

اگر مصرف آن را متوقف کنم ، اثرات ماهیچه ای آن چقدر طول خواهد کشید؟

شما باید انتظار داشته باشید که پس از چند روز قطع روزانه دیانابول ، برخی از مزایا را از دست بدهید.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر Dianabol را به اشتباه مصرف کنید ، عوارض جانبی زیادی وجود دارد. برخی از عوارض جانبی که معمولاً در مردان گزارش می شود شامل بزرگ شدن سینه ، فشار خون بالا ، جوش ، آکنه ، ریزش مو و مسمومیت کبدی است. این عوارض جانبی ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از نوشیدن الکل در هنگام مصرف خودداری کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

پیشنهاد می دهد
خواندنی:

دوره پاکسازی استروئید و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تأثیر Dianabol بر تستوسترون متناقض است. برخی از مقالات ادعا می کنند که این دارو ترشح تستوسترون را مهار می کند ، در حالی که برخی دیگر می گویند که دیانابول هیچ تاثیری در ترشح تستوسترون ندارد ، اما نکته مهم این است که مردان واکنش متفاوتی به دیانابول و مطمئنا دیانابول به تستوسترون نشان می دهند و دارای خواص خاصی است. این موضوع به فرد بستگی دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم مصرف استروئیدها بستگی به شما دارد. سلامت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را مصرف کرده و اطلاعات لازم در مورد هورمون ها را بدست آورید.

چه کسانی نباید دیانابول مصرف کنند؟

معمولاً افراد سالم می توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجود دارد که مانع استفاده از استروئیدها می شود. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم و پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا هرگونه استروئید دیگر مصرف کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و برای استفاده از آن باید با متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com – به روز شده: 4 ژوئیه 1999


منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *