علم به “مرکز آواز” مغز اشاره می کند


آخرین اخبار سلامت روان

تصویر خبر: علم به

چهارشنبه، فوریه ۲۳، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

اگر به نظر می رسد یک خواننده بزرگ ذهن شما را روشن می کند، این تصور شما نیست.

محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) گروهی از نورون‌ها را در مغز شناسایی کرده‌اند که به آواز خواندن واکنش نشان می‌دهند اما به انواع دیگر موسیقی واکنش نشان نمی‌دهند.

سام نورمن هایگنر، نویسنده اصلی این مقاله گفت: «این یافته‌ای بود که ما واقعاً انتظارش را نداشتیم، بنابراین به‌شدت کل رویکرد را توجیه می‌کند، یعنی آشکار کردن چیزهای بالقوه بدیعی که ممکن است فکر نکنید به دنبال آن باشید.» او یک محقق سابق پسا دکتری MIT است که اکنون استادیار علوم اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر در نیویورک است.

نورمن هاگنر و تیمش گفتند که نورون ها به ترکیب خاص صدا و موسیقی پاسخ می دهند، اما به موسیقی دستگاهی یا گفتار منظم پاسخ نمی دهند. کانون مخصوص آهنگ در بالای لوب گیجگاهی، نزدیک نواحی مغزی که در موسیقی و زبان نقش دارند، قرار دارد.

این مکان نشان می‌دهد که این نورون‌ها ممکن است قبل از انتقال اطلاعات به سایر بخش‌های مغز برای پردازش بیشتر، به ویژگی‌های مرتبط با آواز مانند صدای درک شده یا تعامل بین کلمات و صدای درک شده پاسخ دهند.

به گفته نویسندگان مقاله منتشر شده در فوریه، این اولین مطالعه ای است که این نورون ها را شناسایی می کند، و تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه این نورون های خاص آوازخوان انجام می دهند، مورد نیاز است. ۲۲ اینچ زیست شناسی فعلی.

محققان قبلا از MRI ​​عملکردی (fMRI) برای شناسایی جمعیتی از نورون‌ها در قشر شنوایی مغز استفاده کرده بودند که به طور خاص به موسیقی پاسخ می‌دهند.

در این مطالعه جدید، محققان از ضبط‌های فعالیت الکتریکی گرفته شده در سطح مغز استفاده کردند، زیرا ۱۵ داوطلب همان ۱۶۵ صدای مورد استفاده در مطالعه قبلی را شنیدند.

به گفته محققان، نورون‌های تازه شناسایی‌شده پاسخ‌های بسیار ضعیفی به گفتار یا موسیقی دستگاهی داشتند، که نشان می‌دهد آنها از نورون‌های انتخابی موسیقی و گفتار که قبلا شناسایی شده بودند، متمایز هستند.

نورمن-هایگنر در انتشار خبری MIT گفت: «یک جمعیت از نورون‌ها وجود دارد که به آواز خواندن پاسخ می‌دهند، و سپس در همان نزدیکی، جمعیت دیگری از نورون‌ها وجود دارد که به طور گسترده به موسیقی‌های زیاد پاسخ می‌دهند.»

او توضیح داد: “در مقیاس fMRI، آنها به قدری نزدیک هستند که نمی توان آنها را از هم جدا کرد، اما با ضبط های داخل جمجمه، وضوح بیشتری دریافت می کنیم، و این همان چیزی است که ما معتقدیم به ما اجازه می دهد آنها را از هم جدا کنیم.”

محققان گفتند همچنین می‌خواهند بفهمند که آیا نوزادان دارای نواحی مغزی انتخابی موسیقی هستند یا خیر تا بفهمند چه زمانی و چگونه رشد می‌کنند.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد موسیقی و مغز خود، به دانشگاه فلوریدا مرکزی بروید.

منبع: موسسه فناوری ماساچوست، انتشار خبری، فوریه. ۲۲، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


تصاویر غذای مغز: برای تقویت تمرکز چه بخوریم
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/