علل پوسیدگی دندان در کودکان با پوسیدگی دندان کودکان چه کنیم؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از سیناپرس، در مورد پوسیدگی دندان در هنگام خواب دو نکته را باید در نظر گرفت: ابتدا باید آزمایش کک به کودک داده شود، زیرا انگل ها نیز باعث پوسیدگی دندان می شوند. اگر کودک انگل نداشته باشد، مشکل آسیب شناسی روانی مطرح می شود. چنین کودکی باید از چیزی رنج ببرد و بسیار بیمار روانی است. اکثر مطالعات نشان می دهد که این کودکان خود را تحت فشار قرار می دهند. به نظر آنها یک مشکل حل نشده وجود دارد که فکر می کنند هرگز حل نمی شود.

به کودکی فکر کنید که مدام توسط برادرش کتک می خورد و همیشه شکست می خورد. این کودک متوجه می شود که چاره ای جز تحمل ندارد و چون نمی تواند بزرگتر و قوی تر خود را شکست دهد، چاره ای جز تحمل آزار او ندارد.

علاوه بر این، او همچنین شاهد بود که تا کنون هیچ کس برای نجات او کاری انجام نداده است و مطمئن است که در صورت مخالفت، هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. چنین کودکی شب ها دندان قروچه می کند. این مسائل ممکن است مربوط به درس و مدرسه یا دوستان باشد.

اگر کودکان در طول روز ناراحت هستند و دندان قروچه می کنند، باید از تکنیک های ورزشی استفاده کنیم و بیشتر ورزش کنیم تا با انجام فعالیت های ورزشی هیجان آن ها را تخلیه کنیم.

*دکتر. سیما فردوسی، دکترای روانشناسی بالینی، عضو گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی