علائم کرونای بایدن تقریباً به طور کامل برطرف شده استبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای بی سی نیوز، کوین اوکانر در نامه ای که از سوی کاخ سفید منتشر شده، گفته است که بایدن “کمی بینی پف کرده و کمی بو می کشد”.

اوکانر افزود: ضربان قلب، فشار خون، تعداد تنفس و دمای بدن او کاملاً طبیعی است. سطح اکسیژن در هوا هنوز خوب است. اتاق. ریه ها هنوز تمیز هستند.

یکشنبه شب، بایدن همچنین چهارمین روز خود را از داروی پکسلووید، داروی خوراکی فایزر برای درمان کووید-۱۹، که از روز پنجشنبه مثبت شدن آزمایش ویروس آن مصرف می کرد، به پایان رساند.

اعتقاد بر این است که رئیس جمهور ایالات متحده به سویه BA.5 ویروس کرونای Omicron آلوده شده است که نشان دهنده افزایش مقاومت واکسن در مقایسه با سویه های قبلی کرونا است.

بایدن روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «راستش را بخواهید، من با بینی احساس ناراحتی می کنم. اما دکتر می گوید سیر بیماری یکی است» و اضافه کرد که دو شب کاملاً خوابیده است.

علائم بایدن در روز قبل شامل آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، تب خفیف و بدن درد بود. او همچنین از آلبوترول استنشاقی برای تسکین سرفه خود استفاده کرد، اما اوکانر در نامه روز دوشنبه خود به آن دارو اشاره نکرد.

با توجه به اینکه بایدن ۷۹ سال سن دارد، در گروه پرخطر کووید-۱۹ قرار دارد و دو دوز اول واکسن کرونا و دو دوز تقویت کننده را تزریق کرده است.

کاخ سفید اعلام کرد که ۱۷ نفر از نزدیک با رئیس جمهور در تماس بوده اند، اما آزمایش هیچ یک از آنها تا صبح دوشنبه مثبت نشده است.