عفونت کووید ممکن است خطرات طولانی مدت قلبی را به همراه داشته باشد


عفونت کووید ممکن است خطرات طولانی مدت قلبی را به همراه داشته باشد

پنجشنبه، فوریه ۱۰، ۲۰۲۲

تحقیقات جدید از این ایده حمایت می کند که COVID-19 می تواند باعث مشکلات طولانی مدت قلبی شود.

تجزیه و تحلیل داده های بهداشتی ایالات متحده نشان داد که بیماران مبتلا به کووید حداقل یک سال پس از عفونت در معرض خطر عوارض قلبی هستند.

بر اساس یافته های منتشر شده در فوریه، این عوارض شامل مشکلات ریتم قلب، التهاب، لخته شدن خون، سکته مغزی، بیماری عروق کرونر، حمله قلبی، نارسایی قلبی و مرگ است. ۷ در مجله طب طبیعت.

دکتر دکتر، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: “برای افرادی که به وضوح در معرض خطر بیماری قلبی قبل از آلوده شدن به SARS-CoV-2 بودند، یافته ها نشان می دهد که COVID-19 ممکن است این خطر را افزایش دهد.” زیاد العالی، استادیار پزشکی در دانشگاه واشنگتن در سنت. لویی. اما مهم‌تر از همه، افرادی که هرگز مشکل قلبی نداشته‌اند و کم خطر در نظر گرفته می‌شوند، پس از کووید-۱۹ نیز دچار مشکلات قلبی می‌شوند.»

این شامل پیر و جوان، زن و مرد، افراد از همه نژادها، افراد چاق و افراد بدون چاقی می شود. این شامل افراد مبتلا به دیابت و بدون دیابت، کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند و آنهایی که هیچ کدام ندارند. العلی گفت که این افراد همچنین شامل افراد مبتلا به عفونت خفیف کووید و همچنین افرادی که به دلیل بیماری شدید در بیمارستان بستری شده اند نیز می شود.

برای این مطالعه، تیم او داده های سیستم بهداشتی وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده را در مورد نزدیک به ۱۵۴۰۰۰ بیمار که بین ۱ مارس ۲۰۲۰ تا ژانویه مثبت شده بودند، تجزیه و تحلیل کرد. ۱۵، ۲۰۲۱، و ۳۰ روز اول بیماری زنده ماند.

تعداد بسیار کمی از آنها واکسینه شدند زیرا واکسن‌های کووید هنوز به طور گسترده در هنگام جمع‌آوری داده‌ها در دسترس نبودند.

این بیماران با بیش از ۵.۶ میلیون بیمار که در طول دوره کووید نداشتند و با بیش از ۵.۸ میلیون بیمار توسط سیستم بهداشتی VA قبل از همه‌گیری (مارس ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۱۹) مقایسه شدند.

محققان دریافتند که در یک سال پس از آلوده شدن، بیماران مبتلا به کووید ۴ درصد بیشتر از بیماران مبتلا به کووید – از جمله نارسایی قلبی و مرگ – نسبت به افرادی که مبتلا به کووید نیستند، داشتند.

العلی در بیانیه خبری دانشگاه گفت: “برخی افراد ممکن است فکر کنند ۴ درصد عدد کمی است، اما با توجه به بزرگی همه گیری اینطور نیست.” او همچنین رئیس خدمات تحقیقاتی و آموزشی در خیابان امور ایثارگران است. سیستم مراقبت های بهداشتی لوئیس

این به معنای تقریباً ۳ میلیون آمریکایی است که به دلیل کووید دچار عوارض قلبی شده اند.

در مقایسه با گروه‌های کنترل، بیماران COVID-19 72 درصد بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونر بودند. خطر حمله قلبی ۶۳ درصد و سکته مغزی ۵۲ درصد بیشتر است. به طور کلی، این بیماران ۵۵ درصد بیشتر در معرض خطر یک رویداد نامطلوب قلبی عروقی بودند که شامل حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ می شود.

بیش از ۳۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ مبتلا شده اند.

العلی گفت: «در نتیجه، عفونت‌های کووید-۱۹ تاکنون منجر به ۱۵ میلیون مورد جدید بیماری قلبی در سراسر جهان شده است. “این بسیار مهم است. برای هر کسی که عفونت داشته است، ضروری است که سلامت قلب بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت های پس از کووید حاد باشد.”

علاوه بر مشکلات قلبی، کووید همچنین می‌تواند منجر به عوارض دیگری مانند کووید شود.

العلی گفت که این یافته ها اهمیت واکسینه شدن علیه کووید را به عنوان راهی برای جلوگیری از آسیب قلبی نشان می دهد.

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا اطلاعات بیشتری در مورد COVID-19 دارد.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت. لوئیس، انتشار اخبار، فوریه ۷، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/