رفتن به نوشته‌ها

عصر ورزش PMS بیایید آموزش دهیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر زن هستید و علائم PMS را تجربه می کنید ، فعالیت بدنی ممکن است تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستید ، هر ماه در روزهای منتهی به قاعدگی علائم خود را نشان می دهید و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند اختلالات خلقی ، خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات جسمی داشته باشید – خستگی ، نفخ ، یا هوس غذایی.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما برای بسیاری از زنان ، ورزش می تواند کمک زیادی کند.

pms

چه تمریناتی به این چرخه کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که هفته ای سه بار به مدت هشت هفته 60 دقیقه تمرین هوازی انجام دادند ، از نظر جسمی ، روحی و احساسی عملکرد بهتری داشتند.

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا همه گزینه های خوبی هستند. ورزش با تقویت مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین به تقویت روحیه شما کمک می کند. افزایش اندورفین نیز ممکن است به کاهش دردی که از قاعدگی شما احساس می کند ، کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند آزاردهنده ترین باشد ، به خصوص اگر در این مدت تمایل به خونریزی زیاد دارید. به همین دلیل تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست کارهای شما باشد.

راه رفتن سبک یا خوشدل، امیدوار

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را با حداقل شدت انجام دهید. انجام تمرینات هوازی ، تمرینات هوازی سبک ، پیاده روی یا پیاده روی کوتاه را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما در اواخر پریود بهتر کار می کنند ، بنابراین برای پایان دوره قاعدگی ، این نوع تمرین را در نظر بگیرید.

آموزش قدرت

از آنجا که قدرت می تواند در این دوره افزایش یابد ، از جمله تمرینات قدرتی با حجم کم و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، یک حرکت هوشمندانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از قدرت کامل و تمرینات قلبی است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به آرامش بدن و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه و خستگی و دردهای عضلانی کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و نفخ می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر از پریود خود احساس ناراحتی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقب باش. اگر متوجه شدید که بدن شما مثل همیشه کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که برخی فعالیتها برای چرخه قاعدگی شما مناسب تر هستند ، تمریناتی نیز وجود دارند که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از خانمها می توانند تمرینات معمول خود را تنها با تغییرات جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و حجم ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای قطع تحصیل نیست. برعکس ، این فقط به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر احساس می کنید به طور غیرمعمول خسته شده اید ، ممکن است بخواهید تمرینات شدید قلبی عروقی یا تمرینات استقامتی را کاهش دهید. در این مدت ، بسیاری از زنان گزارش می دهند که تحمل استرس بیشتری دارند ، بنابراین تمرینات نسبتاً چالش برانگیز در این مدت دشوارتر است.

در واقع ، ورزش هر چه باشد ، در انجام آن زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه های شما ممکن است در دوران قاعدگی متفاوت حرکت کرده و خطر را افزایش دهند. در این دوره تمرینات سبک را حذف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید ورزش کنم؟

برای اینکه بدانید آیا ورزش واقعاً مفید است ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. تمرینات خود را فقط در روزهایی انجام دهید که بدترین علائم PMS را دارید. برای مشاهده نتایج ، روزی 30 دقیقه در بیشتر روزهای هفته وقت بگذارید. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *