رفتن به نوشته‌ها

عصبانی کردن سیستم گوارش: چرا به عامل ذاتی نیاز دارید


اکثر شما اهمیت خوردن غذاهای خام سالم مانند شیر خام و غذاهای تخمیر شده از سبزیجات خام را می دانید. نمونه های دیگر شامل سالاد مخلوط و کلم پیچ است ، که عنصر اصلی یک رژیم غذایی سالم را فراهم می کند: آنزیم ها. و صفرا را فراموش نکنیم که برای هضم چربی ها و اجتناب از یبوست و سایر مشکلات روده حیاتی است.

همه این مواد ضروری به طور خاص به بدن کمک می کند غذاها را تجزیه کند ، که سپس از طریق دستگاه گوارش جذب می شوند و باعث تغذیه و حفظ سلامت کلی ما می شوند. اگر هر کدام از علائمی را که در این پست وبلاگ به آن اشاره کردم ، تجربه می کنید ، به احتمال زیاد آتش سوزی دستگاه گوارش ضعیف شده است. اینجاست که “عامل ذاتی” وارد. بنابراین لطفاً به خواندن ادامه دهید ، حتی اگر فکر می کنید بیشتر دستگاه گوارش خود را حفظ کرده اید. (لبخند می زند)

وب سایت دانشگاه فلوریدا بهداشت اشاره می کند که “کمبود فاکتور ذاتی منجر به کم خونی خطرناک و کمبود ویتامین B12 می شود که می تواند باعث کم خونی و مشکلات مغز و سیستم عصبی (عصبی) شود.”

علاوه بر این ، اکثر افرادی که مشکلات روده ای عمومی دارند علائم ذکر شده در مقاله “چگونه آتش هضم را افزایش دهیم” توسط جنی الیور ، CHC ، CPT. این علائم اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند و سپس درمان به اشتباه انجام می شود. در یادداشت مهم دیگر آمده است: “برداشتن جراحی یا بای پس و برخی دیگر از شرایط سلامتی نیز می تواند باعث شود که شما از ایجاد فاکتور ذاتی جلوگیری کنید.”

این امر باید چند لرز به ستون فقرات شما وارد کند و به شما هشدار دهد که عامل ذاتی را دوباره پر کنید. در اینجا علائمی وجود دارد که من مستقیماً از جنی الیور نقل می کنم مقاله – کالا ذکر شده در بالا:

 • بیماریهای پوستی مانند آکنه ، اگزما ، روزاسه و …
 • حساسیت ها یا حساسیت های غذایی و محیطی
 • سوزش سر دل ، رفلاکس اسید و بیماری ریفلاکس معده
 • گاز و آروغ زدن
 • غذای هضم نشده در مدفوع
 • ناراحتی معده یا درد بعد از غذا
 • SIBO (رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک)
 • عفونت ها (مخمر ، باکتری ، انگل)
 • اسهال یا یبوست
 • کمبود مواد مغذی (به ویژه ویتامین A ، B ، D ، E ، K و کوآنزیم Q10)
 • کم خونی

اجازه دهید از موسسه تحقیقاتی دکتر راث نقل قول کنم: “پس از 50 سالگی ، توانایی بدن در جذب بسیاری از مواد مغذی ضروری مختل می شود زیرا معده اسید معده کمتری تولید می کند و سایر کوفاکتورهای مورد نیاز برای جذب موثر ریز مغذی ها را تولید می کند. یک کوفاکتور مهم به نام عامل ذاتیبه این یک پروتئین است که توسط سلولهای پوشاننده معده ترشح می شود و برای جذب ویتامین B12 در روده ضروری است. سیستم ایمنی بدن ما به عنوان یک مکانیسم دقیق هماهنگ عمل می کند و هرگونه اختلال در یک قسمت از آن می تواند کل سیستم را تحت تأثیر قرار دهد. بدون آن ، سیستم ایمنی نمی تواند به طور م functionثر عمل کند عامل ذاتی که حیاتی است عامل ذاتی این شامل مکمل هایی است که فرد مصرف می کند. “

(پیگیری توصیه شده من را در زیر مشاهده کنید.)

قبل از اینکه در مورد نیاز حیاتی ویتامین B12 صحبت کنیم ، باید درباره ساختار شیمیایی این ماده شگفت انگیز بیشتر بدانیم. نقل قول زیر از این برگه توسط م Instituteسسه ملی بهداشت تهیه شده است. ممکن است برای پزشکان و سایر متخصصان بهداشت بسیار جالب باشد ، اما توصیف عالی از مواد تشکیل دهنده این ویتامین معجزه آسا ارائه می دهد. (لطفاً برای پیوندهای نقل قول های زیر به مقاله مراجعه کنید.)

ویتامین B12 برای توسعه و تشکیل مغز و عملکرد سیستم عصبی مرکزی مورد نیاز است. تشکیل سالم گلبول های قرمز خون و سنتز DNA [1,4,5]به ویتامین B12 به عنوان یک کوفاکتور برای دو آنزیم متیونین سنتاز و L-methylmalonyl-CoA mutase عمل می کند. [1–3,5]به متیونین سنتاز تبدیل هموسیستئین به اسید آمینه ضروری متیونین را کاتالیز می کند [1,2]به متیونین برای تشکیل S-adenosylmethionine ، اهدا کننده متیل جهانی برای تقریبا 100 بستر مختلف ، از جمله DNA ، RNA ، پروتئین ها و لیپیدها مورد نیاز است. [3,5]به L-methylmalonyl-CoA mutase L-methylmalonyl-CoA را در متابولیسم پروپیونات ، یک اسید چرب کوتاه زنجیره ، به سوکسینیل-CoA تبدیل می کند. [2]به “

پاسخ کوتاه پتاسیم است. سلولهای آهیانه ای معده عامل ذاتی و اسید کلریدریک تولید می کنند اگر معده سالم است و اگر پتاسیم کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد. (مکمل کامل Zypan از استاندارد Standard اسید کلریدریک را فراهم می کند و در صورت مهم نبودن به معده کمک می کند.) عصب واگ به این صورت است که سلولهای آهیانه ای چگونه فاکتور ذاتی و اسید کلریدریک را ایجاد می کنند. به نوبه خود ، عصب واگ به لطف ماده معدنی پتاسیم به درستی عمل می کند. (اینجا را نگاه کن NS لیست گسترده ای از غذاهای دارای پتاسیم بالا.)

به راحتی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد غذاهای زیر به صورت آنلاین جستجو کنید. همچنین می توانید لیست کاملی از غذاهای غنی از سایر مواد مغذی را در TraditionalCook.com بیابید.

 1. کبد و کلیه حیوانات
 2. شلاق
 3. ساردین
 4. گوشت
 5. ماهی تن ، ماهی قزل آلا و ماهی آزاد
 6. مخمر غذا
 7. شیر خام پرچرب
 8. تخم مرغ ارگانیک از مرغهای مرتعی

اگر به سادگی نمی توانید توصیه های رژیم غذایی خاصی را که در بالا ذکر شده است رعایت کنید ، من یک خبر خوب برای شما دارم. فرایند استاندارد بهترین محصولی را که می توانید با عامل ذاتی مصرف کنید ارائه می دهد: Cataplex B12.

همانطور که در راهنمای مرجع بالینی: “هنگامی که B12 برای اولین بار معرفی شد ، B12 باید به بیمار تزریق می شد. دکتر رویال لی سر خود را خاراند و فکر کرد باید دلیلی برای آن وجود داشته باشد. اینطور نیست که آنزیم B12 را در معده از بین می برد ، همانطور که برخی احساس کردند. بلکه کمبود برخی عوامل در معده است. B12 به سادگی جذب نمی شود ، بنابراین دکتر لی آن عوامل خاص هم افزایی را در Cataplex B12 قرار داد. “

[Please note: the Clinical Reference Guide is available only to practitioners and members of the International Foundation for Nutrition and Health (IFNH).]

بقیه تاریخ است! بنابراین ما بسیار خوش شانس هستیم که در این مکمل یک عامل ذاتی داریم! با این حال ، من شما را تشویق می کنم که غذاهای ذکر شده در بالا را بخورید و از این واقعیت آگاه باشید که بدون عامل ذاتی ، سلامت روده شما یک جزء کلیدی را که برای رفاه کامل خود نیاز دارید از دست می دهد.

سرانجاممایلم همکاری شما را در ارسال این مقاله به دوستان و خانواده ای که ممکن است داشته باشند ، درخواست کنم کدام از علائم ذکر شده در بالا. به نظر من ، توضیح اساسی در مورد. خیلی دیر به تاخیر افتاده است عامل ذاتی در یک مقاله کوتاه ، ساده و جامع گنجانده شود. امیدوارم ناامید نشده باشید.

در اینجا نقل قول هایی از “همه بیماریها در روده آغاز می شود” ، یک پست وبلاگ توسط کریستال اسپرینگ ، NTP ، نویسنده در مرکز سلامت و تندرستی SAGE.

بقراط معتقد بود که همه بیماریها از روده شروع می شوند ، بنابراین سیستم گوارش نامتعادل علت اصلی یا حداقل عامل مهم بسیاری از بیماریها و علائم است. همچنین به این معنی است که تمام سلامت از روده شروع می شود ، بنابراین بازیابی سلامت روده باید اولین قدم شما در جهت بازگرداندن سلامتی باشد. “

پست وبلاگ در مورد برخی از نقشهای اساسی دستگاه گوارش در سلامتی ما بحث می کند. مثلا:

 1. دستگاه گوارش مواد مغذی را که برای انرژی ، رشد و ترمیم سلول ها به آن نیاز داریم ، وارد جریان خون می کند: “هر ماده مغذی نقش مهمی در سلامت کلی دارد. کمبود یک ماده مغذی می تواند حفظ تعادل را غیرممکن کند. اگر هضم و جذب غیر استاندارد باشد ، رژیم غنی از مواد مغذی هیچ فایده ای ندارد. “
 2. 2به 70-80 درصد از سیستم ایمنی بدن ما را شامل می شود: “منداشتن اکثر سیستم ایمنی بدن در دستگاه گوارش بسیار مهم است زیرا این اولین برخورد بدن ما با جهان خارج است. هنگامی که ما غذاهای ملتهب می خوریم یا استرس مزمن را تجربه می کنیم ، واکنش ایمنی ایجاد می کند که باعث التهاب در روده می شود. التهاب GI کنترل نشده ، نفوذپذیری روده را افزایش می دهد و در نتیجه باعث نشت روده و بیماری خود ایمنی می شود.

“داشتن تعادل مناسب میکروب ها به عنوان بخشی از میکروبیوم شما سیستم ایمنی بدن شما را قوی و سالم نگه می دارد. میکروبیوم شما همچنین می تواند به جلوگیری از بیماریهایی بسیار فراتر از روده کمک کند! مطالعات در حال حاضر نشان می دهد که تا 90 از تمام بیماری ها را می توان در یک میکروبیوم ردیابی کرد. . “روده”.

 1. دارای میکروبیوم: “میکروبیوم بسیار شبیه به اکوسیستم های زمین است ، جایی که باکتری ها در جامعه ای که در آن زندگی می کنند (روده ما) با یکدیگر تعامل دارند. در طول زندگی ، ما به شکل میکروبیوم خود کمک می کنیم. آنها با توجه به محیط اطراف خود تمرکز خود را تغییر می دهند. بنابراین آنها به غذاهایی که می خورید ، نحوه خوابیدن ، میزان استرس و استفاده از داروها/آنتی بیوتیک ها شدیدا واکنش نشان می دهند. این باکتری ها در تقویت ایمنی ، حفظ سلامت دستگاه گوارش ، تعادل هورمون ها و حفظ عملکرد صحیح مغز نقش دارند. “
 2. سروتونین و سایر انتقال دهنده های عصبی را تولید می کند: “باکتری های خوب روده می توانند به مدیریت فعالیت انتقال دهنده های عصبی کمک کرده و از آنها به عنوان داروهای ضد افسردگی طبیعی و عوامل ضد اضطراب استفاده کنند. “

نظر شخصی: چیزهای عالی ، درست است؟

سلب مسئولیت از ماریا اتوود ، CNHP: من یک متخصص بهداشت طبیعی معتبر (CNHP) هستم و یک پزشک نیستم. من تشخیص ، تجویز ، درمان یا ادعای پیشگیری ، کاهش یا درمان هیچ گونه بیماری انسانی را نمی کنم. لطفاً قبل از پیروی از توصیه هایی که در پست های وبلاگ یا وب سایت خود انجام می دهم ، با پزشک یا پزشک خود مشورت کنید.

تصاویر از iStock/dolgachov (اصلی) ، CharlieAJA (پتاسیم) ، Newannyart (B12).

ماریا اتوود ، CNHP

ماریا اتوود یک متخصص بهداشت معتبر نیمه معتبر و رئیس فصل Weston A. Price در کلرادو اسپرینگز ، کلرادو است. از وب سایت وی در TraditionalCook.com دیدن کنید. همچنین رستوران ماریا را ببینید راه خود را برای سلامتی بپزید DVD (همچنین به عنوان دوره الکترونیکی در دسترس است) و مطمئن شوید که به تماشای خود ادامه می دهید نکاتی از آشپز سنتی مقالات.
محصولات ماریا اتوود

راه خود را برای سلامتی بپزیدمنتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *