طول عمر با بررسی این اندام پیش بینی می شود – خبر خوب


نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سلامت چشم شما می تواند تاثیر مستقیمی بر وضعیت جسمانی و امید به زندگی شما داشته باشد. بر این اساس، غربالگری می تواند طول عمر فرد را تعیین کند.

ما رابطه جالبی بین رژیم غذایی، ریتم شبانه روزی، سلامت چشم و استقامت پیدا کردیم. برای اولین بار، دانشمندان این جنبه های مختلف سلامت را با یک چشم مرتبط کردند.

مطالعه ما نشان می دهد که کمبود چشم می تواند منجر به مشکلاتی در سایر چربی ها شود.

خوردن یک رژیم غذایی سالم و کاهش کالری می تواند بسیاری از عملکردهای بدن از جمله سلامت چشم را بهبود بخشد. در واقع کاهش مقدار غذا نه تنها بینایی را بهبود می بخشد، بلکه در استقامت نیز نقش مهمی دارد.

در این مطالعه جدید، محققان رابطه بین سلامت چشم و طول عمر مگس میوه، مگس معمولی و مگس سرکه را بررسی کردند.

ما شگفت زده شدیم که متوجه شدیم سلامت چشم، حداقل در مگس میوه، می تواند استقامت را مستقیماً کنترل کند.

این ارتباط در ریتم شبانه روزی قرار دارد، یک سیستم ۲۴ ساعته که به بدن اجازه می دهد فعالیت خود را در طول روز و شب کنترل کند. این ساعت درونی بر هر سلول بدن تأثیر می گذارد و با طلوع و غروب خورشید با تغییرات نور و دما مطابقت دارد. این ریتم همچنین چرخه خواب و بیداری، بیان ژن و سنتز پروتئین را کنترل می کند.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶، آزمایشگاه Kapahi نشان داد که مگس‌های میوه در رژیم غذایی ممنوعه تغییرات قابل‌توجهی در ریتم شبانه‌روزی تجربه کردند. این باعث افزایش طول عمر آنها شد.

مگس‌های میوه کوتاه هستند و این ویژگی آن‌ها را به یک الگوی یادگیری خوب تبدیل می‌کند که در آن می‌توانیم خیلی چیزها را همزمان نشان دهیم.

محققان مطالعه جدید خود را با مطالعه ژن هایی که ریتم شبانه روزی را در هنگام غذا خوردن بی رویه مگس ها تغییر می دهند، آغاز کردند. آنها همچنین با گروه های دیگر حشرات که ۱۰ درصد از پروتئینی را که از رژیم غذایی محدود دریافت می کردند، مقایسه کردند.

چندین ژن به تغییرات در رژیم غذایی پاسخ می دهند و همچنین در طول زمان به صورت روزانه افزایش و کاهش نشان می دهند. این تیم همچنین دریافت که ژن‌های ریتمیک که بیشترین فعالیت را در غذا دارند از چشم‌ها می‌آیند. به طور خاص، محدودیت غذایی، گیرنده های نور، نورون های خاص در شبکیه را فعال می کند که به تغییرات نور پاسخ می دهند. سپس این تیم آزمایش‌هایی انجام داد که نشان داد مگس‌ها در تاریکی بیشتر عمر می‌کنند.

برای ما خیلی عجیب به نظر می رسید. ما فکر کردیم که مگس برای داشتن ریتم شبانه روزی خود به یک سیگنال واضح نیاز دارد.

آیا ژن های چشم روی استقامت شما تأثیر می گذارد؟

محققان تیم تحقیقاتی به این فکر می‌کنند که آیا ژن‌های چشم بر طول روز تأثیر می‌گذارند؟ پاسخ بله است. ما چشم را چیزی می‌دانیم که به ما در حفظ بینایی کمک می‌کند. ما فکر نمی کنیم که محافظت از کل بدن مهم باشد.

از آنجایی که چشم دائماً در معرض دنیای خارج است، سیستم ایمنی بدن آن همیشه فعال است. این می تواند باعث عفونت چشم شود و در نهایت منجر به سلامتی ضعیف و بیماری مزمن شود. علاوه بر این، نور می تواند به گیرنده های نور آسیب برساند و باعث تورم بیشتر شود.

نگاه کردن به صفحه نمایش کامپیوتر و گوشی و نور آلوده در شب می تواند آزاردهنده باشد و به محافظ چشم آسیب برساند و تاثیری فراتر از بینایی داشته باشد و به بدن و مغز آسیب برساند.

در نتیجه، محققان پیشنهاد می‌کنند که غربالگری می‌تواند یک نکته مهم در ارزیابی سطح سلامت افراد و پیش‌بینی سلامت و طول عمر او باشد.

نتایج این نظرسنجی در مجله Nature Communications منتشر شد.