طوفان های بیشتر به معنای افزایش تلفات برای آمریکایی ها است


آخرین اخبار پیشگیری و تندرستی

تصویر خبر: طوفان های بیشتر به معنای افزایش تلفات برای آمریکایی هاست

سه‌شنبه، ۸ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

خطرات فوری طوفان ها از غرق شدن تا برخورد با زباله های پرنده، به خوبی شناخته شده است، اما این رویدادها همچنین خطر مرگ شما را در اثر مجموعه ای از بیماری ها و شرایط پنهانی که پس از طوفان رخ می دهد، افزایش می دهد.

تحقیقات جدید با توجه به افزایش تعداد و قدرت طوفان ها به دلیل تغییرات آب و هوایی نگران کننده است.

رابی پارکز، نویسنده این مطالعه گفت: ما در شش ماه پس از طوفان، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های عفونی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عصبی-روانی مانند زوال عقل و بیماری‌های ریوی را نشان دادیم. او یک دانشمند تحقیقاتی پسا دکتری در دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک است.

این مطالعه نشان داد که میزان مرگ و میر در ماه های طوفان در شهرستان هایی که حداقل یک طوفان داشته اند در مقایسه با میزان مرگ و میر در همان زمان از سال بدون طوفان ۳۳ درصد بیشتر است.

پارکس گفت که توضیحات بالقوه زیادی برای افزایش قیمت وجود دارد. از جمله: مسائل مربوط به برق مرتبط با طوفان ممکن است استفاده از تجهیزات پزشکی نجات دهنده را تحت تأثیر قرار دهد و سیل و سایر مسائل ممکن است دسترسی به مراقبت را مختل کند.

پارکس پیشنهاد می‌کند که استرس ناشی از زندگی در طوفان و/یا فعالیت فیزیکی شدیدی که در تلاش برای ترمیم آسیب سیل صرف می‌شود، ممکن است خطر حمله قلبی پس از طوفان را افزایش دهد.

وی گفت: از نظر بیماری های تنفسی، بادهای شدید گرد و غبار و سایر ذرات معلق را در هوا پخش می کند و رشد کپک ها می تواند پس از طوفان افزایش یابد و مشکلات تنفسی را بدتر کند.

خطر بیماری عفونی حدود یک تا دو ماه پس از طوفان به اوج خود می رسد. پارکس خاطرنشان کرد که این ممکن است به دلیل آلودگی مداوم منابع آب ناشی از نشت فاضلاب ناشی از طوفان، یا شکستگی یا ترک خوردگی لوله ها باشد.

برای این مطالعه، تیم او ۳۳.۶ میلیون رکورد مرگ و میر در ایالات متحده را از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۸ بررسی کرد و از یک مدل آماری برای مقایسه میزان مرگ و میر پس از طوفان با بازه‌های زمانی مشابه در سال‌های دیگر استفاده کرد.

ساکنان ۱۲۰۶ شهرستان که بیش از ۴۸ درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند، حداقل یک طوفان را در طول دوره مطالعه ۳۱ ساله تجربه کردند. طوفان ها بیشتر در امتداد ساحل شرقی بودند.

این مطالعه نشان داد که میزان مرگ و میر ناشی از جراحات در یک ماه پس از طوفان افزایش یافته است. خطر مرگ در اثر جراحات، بیماری‌های عفونی و انگلی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های ریوی و بیماری‌های عصبی-روانی نیز افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، محققان هیچ افزایشی در خطر مرگ ناشی از سرطان پس از طوفان پیدا نکردند.

احتمال مرگ افراد بالای ۶۵ سال بعد از طوفان نسبت به همتایان جوانترشان بیشتر بود. پارکس گفت که افراد مسن با مشکلات شناختی (ذهنی) که در خانه های سالمندان زندگی می کنند ممکن است به دلیل وقفه در مراقبت و مشکل در انتقال آنها به مکان امن تر آسیب پذیر باشند.

او گفت: «جوان‌ترین، قوی‌ترین و ثروتمندترین افراد قادر به تخلیه نیستند، اما بسیاری دیگر نمی‌توانند تخلیه شوند. پارکس گفت: «بهبود زیرساخت‌ها و کیفیت مسکن در مناطق کم‌درآمد یا کم‌درآمد ممکن است به کاهش خطرات مرگ در طول و پس از طوفان کمک کند.»

یافته ها در ۸ مارس در مجله منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکا. آنها تعدادی از مطالعات دیگر را در مورد اثرات سلامتی طوفان های شدید دنبال می کنند.

جاستین ماکسول، اقلیم شناس در دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون، اخیراً مطالعه ای منتشر کرده است که نشان می دهد طوفان ها در حال خیس شدن هستند. آنها نیز قوی تر می شوند.

او گفت: «سرعت بیشتر باد و بارندگی بیشتر دو عنصری است که طوفان ها را مخرب می کند.

ماکسول، که یافته های جدید را بررسی کرد، گفت که تیم پارکس مسیر جدیدی را شکسته است.

ماکسول می‌گوید: «هیچ‌کس واقعاً مطالعه نکرده است که طوفان‌ها چگونه بر سلامت انسان در ماه یا ماه‌های پس از طوفان تأثیر می‌گذارند.»

او اضافه کرد که برخی از افراد، شهروندان سالخورده، نمی توانند به راحتی در این مورد شرکت کنند و ممکن است سعی کنند طوفان را از بین ببرند – و به عنوان پیامدهای مطالعه جدید، این می تواند عواقب مرگباری داشته باشد.

در حالی که مرکز ملی طوفان ایالات متحده به مردم در مورد طوفان های آینده هشدار می دهد، ماکسول پیشنهاد کرد که توصیه ها برای رهایی از خطرات باید قوی باشد.

او گفت: «ما باید مردم را تشویق کنیم که زودتر تخلیه شوند و به فکر کمک به افرادی باشیم که کمتر قادر به انجام این کار هستند. “عزیزان باید مطمئن شوند که افراد در معرض خطر برنامه ای برای فصل طوفان دارند.”
پرسش


ترومای عاطفی به بهترین وجه به عنوان یک پاسخ روانی به یک تجربه عمیقاً ناراحت کننده یا تهدید کننده زندگی توصیف می شود.
پاسخ را ببینید

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطلاعاتی را در مورد چگونگی بهترین آمادگی برای فصل طوفان ارائه می دهد.

منابع: رابی پارکز، دکترا، دانشمند پژوهشی پسا دکتری، دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا، شهر نیویورک؛ جاستین ماکسول، دکترا، اقلیم شناس، دانشگاه ایندیانا، بلومینگتون. مجله انجمن پزشکی آمریکا، ۸ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/