صدور کارت معاونت راهنمایی و رانندگی برای کودکان و نوجوانانبه گزارش همشهری آنلاین، «مهدی اخ الصناعی» با بیان اینکه منطقه ۱۰ در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران کمترین تصادفات رانندگی را دارد، ادامه داد: باید «نوسازی و افزایش امنیت» به آن اضافه شود. این پارک باید از نظر ابزار و وسایل به اقشار مختلف آموزش های لازم داده شود تا شهروندان در حضور فرزندان خود احساس رضایت و آرامش بیشتری داشته باشند.
وی همچنین برپایی دوره آموزشی در فرودگاه را تایید کرد و گفت: آموزش در حوزه ترافیکی با حضور پلیس راهنمایی و رانندگی و اورژانس انجام شود و برای کودکانی که در این دوره آموزشی شرکت می کنند، در نظر گرفته شده است. گواهینامه و کارت «دستیار راهنمایی و رانندگی» صادر می شود.
به گفته اخ الصناعی، در حوزه ترافیک دستگاه هایی مانند پلیس راهنمایی و رانندگی، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری باید نظارت داشته باشند تا شاهد ترافیک نباشیم. حوادث و سوانح رانندگی، اما آموزش و فرهنگ سازی راهکارهای اصلی کاهش این گونه حوادث به ویژه در بین کودکان و نوجوانان است.
همچنین در این مراسم سرهنگ موسوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه ۱۰ آموزش قوانین و فرهنگ راهنمایی و رانندگی از دوران کودکی را ضروری دانست و افزود: باید کتابی در حوزه ترافیک جمع آوری و در سطوح مختلف تدریس شود. . در یادگیری.”
وی با بیان اینکه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باعث کاهش تصادفات رانندگی می شود، ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی هر روز تصادفات و سوانح رانندگی را تجزیه و تحلیل می کند تا مشکلی که باعث این حادثه شده را مشخص کند. اما مهمترین قانون برای کاهش تصادفات رانندگی رعایت قانون شهروندان است و امیدوارم با آموزش مفاهیم و قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان و نوجوانان شاهد کاهش تصادفات رانندگی باشیم.
نماینده سازمان اورژانس تهران همچنین تصادفات رانندگی را دومین عامل مرگ و میر در ایران و سومین عامل مرگ و میر در جهان دانست و گفت: بزرگترین حادثه رانندگی افراد زیر ۴۰ سال در کشور است. تصادفات جاده ای هستند و متاسفانه تصادفات جاده ای نیز در کشور رو به افزایش است.
در پایان این مراسم شهروندان ساکن منطقه ۱۰ که در اثر حوادث رانندگی از کار افتاده و یا مجروح شده اند ضمن بیان داستان خواستار رعایت هر چه بیشتر قانون و آموزش راهنمایی و رانندگی شدند.خاطرات و تجربیات خود در آن منطقه قوانین برای شهروندان