صداها در سر شما: استفاده از هدفون باعث تغییر گوش دادن می شود


جمعه، فوریه ۲۵، ۲۰۲۲ (HealthDay News) – یک مطالعه جدید توضیح می‌دهد که هدفون‌ها نسبت به بلندگوهای خارجی تأثیر بسیار بیشتری بر شنوندگان دارند، زیرا آنها صداها را «درون سر شما» می‌گذارند.

On Amir، یکی از نویسندگان این مطالعه، استاد بازاریابی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، می‌گوید: هدفون‌ها پدیده‌ای به نام محلی‌سازی درون سر را تولید می‌کنند که صدای بلندگو را طوری ایجاد می‌کند که گویی داخل سر شماست.

امیر در یکی از خبرهای دانشگاه توضیح داد: “در نتیجه، شنوندگان ارتباط‌گیران را از نظر فیزیکی و اجتماعی نزدیک‌تر می‌دانند. در نتیجه، شنوندگان ارتباط‌گر را گرم‌تر می‌دانند، با آنها احساس همدلی و رفتار بیشتری می‌کنند و راحت‌تر توسط آنها متقاعد می‌شوند.” رهایی.

به گفته محققان، این یافته ها می تواند پیامدهای مهمی برای برنامه های آموزشی، کار از راه دور و تبلیغات داشته باشد.

در یک سری آزمایش‌ها و نظرسنجی‌هایی که بیش از ۴۰۰۰ نفر انجام دادند، محققان دریافتند که هدفون تأثیر بسیار قوی‌تری نسبت به بلندگوهای خارجی بر ادراک، قضاوت و رفتار شنوندگان دارد.

یافته ها – قرار است در مجله منتشر شود رفتار سازمانی و فرآیندهای تصمیم گیری انسانی محققان پیشنهاد کردند – می تواند در تعدادی از زمینه ها، از جمله کار از راه دور و آموزش در محل کار، نشان دهد.

جولیانا شرودر، استادیار مدیریت در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، نویسنده این مطالعه، گفت: «سازمان‌ها ممکن است این تحقیق را هنگام طراحی آموزش‌ها یا وبینارهای خود در نظر بگیرند. به عنوان مثال، مدیران ممکن است کارمندان را با استفاده از هدفون به آموزش‌های ایمنی یا وبینار گوش دهند، که ممکن است در مقایسه با گوش دادن از طریق بلندگوها، نگرش‌ها و رفتارهای آن‌ها را به طور مؤثرتری تغییر دهد.»

امیر افزود: شرکت ها می توانند برای تشویق کارمندان به استفاده از آنها در مکالمات تلفنی هدفون بفرستند که می تواند همکاری را به ویژه در دوران کار از راه دور افزایش دهد.

به گفته محققان، هدفون همچنین ممکن است مخاطبان وفادارتر و درگیرتری را برای شخصیت‌های روی هوا ایجاد کند.

Amir گفت: “به وضوح، تحقیقات ما نشان می دهد که تأثیرگذاران، وبلاگ نویسان و پادکست ها می خواهند مطمئن شوند که مردم با هدفون گوش می دهند زیرا این وابستگی را ایجاد می کند.” “تحقیق ما پیشنهاد می کند که نه تنها آنچه مردم می شنوند بر قضاوت ها، تصمیمات و رفتارهای آنها تاثیر می گذارد، بلکه نحوه شنیدن پیام را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.”

اطلاعات بیشتر

برای مشاوره در مورد استفاده ایمن از هدفون، به هاروارد بهداشت مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، انتشار خبری، فوریه. ۲۳، ۲۰۲۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/