صادرات دام مازاد تا ۲ هفته آینده – خبر خوب اساسی


رئیس انجمن عشایری ایران از آغاز صادرات دام طی یکی دو هفته آینده خبر داد و گفت: یک کیلو دام صادراتی ما دو برابر قیمت جهانی به فروش می رسد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، عباس پاپی زاده، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران در خصوص اهمیت عشایر در تولید و استقلال اقتصادی کشور گفت: کشور: گروه عشایر فعال و پرتلاش با یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ درصد مساحت طبیعی کشور حضور دارند و ۲۵ درصد گوشت قرمز و ۳۵ درصد صنایع دستی تولید می کنند.

وی افزود: برآوردها نشان می دهد میزان سرمایه گذاری هر شهروند ایرانی در فعالیت های اقتصادی کشور که منجر به تولید می شود کم است و این میزان در شهرستان ها کمی بیشتر است اما در مناطق عشایری تقریبا ۱۰۰ درصد جمعیت فعال هستند. در بخش تولید و ۹۵ درصد سرمایه و منابع آنها در بخش تولید کشور است.

وی گفت: ۲۳ میلیارد تومان کل اعتبارات ملی برای بخش راه عشایری به مساحت ۶۶ هزار کیلومتر در بودجه ۱۴۰۰ (مربوط به دولت قبل) است و باید این بودجه بین ۳۰ استان استان تقسیم می شد. . کشور اما با تغییر رویه ای که در دولت جدید صورت گرفت رقم ۲۳ میلیارد تومان به ۲ میلیارد تومان افزایش یافت.

پاپی زاده خاطرنشان کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری دولت قیمت کالاهای اساسی را بر اساس نرخ ارز آزاد محاسبه می کند که این امر بر تامین مواد اولیه دام تاثیر گذاشته است، اما بخش تولید دست به کار شد و از این شرایط سخت عبور کرد. .

معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز صادرات دام طی یکی دو هفته آینده خبر داد و افزود: یک کیلو گوشت صادراتی دو برابر دنیا به فروش می رسد و با این نرخ ارز می توانیم دو برابر سفارش دهیم. مقدار گوشت صادر شده و به کاهش قیمت در کشور مقدار گوشت کمک می کند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/