صاحبان خانه جدید برای مستاجران سرمایه – سایت جدید عالی


خبرگزاری فارس، گروه شهری: افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر در کشور بسیاری از خانواده‌ها را با مشکلات جدی اقتصادی مواجه کرده است و افزایش اجاره بها و افزایش نرخ مسکن تا حدی سهم زیادی در درآمد خانوار به‌ویژه زوج‌های جوان داشته است.

برخی افزایش مسکن را ناشی از تورم و برخی را نتیجه تعطیلی ساخت و ساز در مناطق شهری می دانند. مشکل هر چه که باشد، دولت جدید تصمیم گرفته است که مشکل را تغییر دهد. شهرداری تهران نیز در راستای برنامه دولت کمپ ایجاد کرده و اواخر سال گذشته تفاهم نامه ای بین شهرداری، بنیاد و ساختمان برای رسیدگی به معضل خانه های پرجمعیت پایتخت منعقد شد. . باز کن.

مسکن ارزان نادیده گرفته شد

علیرضا زاکانی، شهردار تهران با اعلام اینکه شهرداری برای تامین مسکن شهر تهران اقدام می کند، گفت: ماده ۵۵ قانون شهرداری برای اداره شهر پیش بینی کرده است که بسیاری از این موارد از سوی مدیریت شهری نادیده گرفته شد، مانند تهیه مسکن ارزان قیمت. .

وی افزود: مدیریت مشارکتی را برای خود یک قاعده قرار داده ایم زیرا بخشی از مشکل مدیران بی فکری است.

۵۱ درصد تهران مستاجر هستند

شهردار تهران افزود: در حوزه مسکن ۳ دسته وجود دارد که به کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. در کوتاه مدت هیات وزیران کار، اجاره و خرید از طریق تجهیزات را تایید می کند تا بتوانیم به همشهریان خود که ۵۱ درصد آنها مستأجر هستند کمک کنیم.

همکاری شهرداری با نهادها و کارگاه های متولی ساخت و ساز

زاکانی با تاکید بر اینکه شهرداری خود را در حوزه مسکن مسئول و پاسخگو می داند، تاکید کرده است: ما در قبال نهادها و مجموعه ها پاسخگو هستیم.

شهرداری بازیگر اصلی اجاره بها در تهران است

وی گفت: در بخش اجاره مسیری را دنبال می کنیم که شهرداری مسکن برای اجاره دارد و شهرداری به بازیگر کلیدی اجاره در تهران تبدیل شده است.

شهردار تهران افزود: مدت‌هاست که در حال برنامه‌ریزی برای نوسازی شهر تهران بوده‌ایم و با ادامه این حرکت با معماری ایرانی و اسلامی، شاهد نوسازی شهری هستیم. زیرساختی که نیروی ثابت جذب کرده است و معاونت شهرسازی و فناوری ما نیز در این زمینه فعالیت می کند.

بررسی اجاره بهای کمون در حیاط شورا

در این خصوص به سراغ حجت الاسلام و المسلمین محمد آقامیری، اعضای شورای شهر تهران و رئیس کمیته جامعه مدنی شورای ششم رفتیم. مسکن بسیار مهم است

۶ تا ۷ دهک در جامعه مشکل اجاره دارند

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد مردم تهران مستاجر هستند و با مشکلات این منطقه دست و پنجه نرم می کنند. متأسفانه نرخ اجاره بها به شدت افزایش یافته و ۶ تا ۷ دهک برای اجاره بها دست و پنجه نرم می کنند.

یکی از اعضای شورای شهر تهران و رئیس کمیته عمران شورای ششم ادامه داد: نه تنها شهرداری بلکه سایر ادارات نیز باید تا حد امکان در هدایت ائتلاف تلاش کنند و مشکلات عمومی را در این زمینه کاهش دهند. .

اگر اجاره نامه نیاز به اعتبار داشته باشد، باید به تصویب شورا برسد

آقامیری تصریح کرد: کمون تهران گام های موثر و کارآمدی برداشته است و باید کاملاً ریاضی، منطقی و علمی جلو رفت. موضوع اجاره مسکن علاوه بر ساخت مسکن، باید توسط شورای شهر به دادگاه کشیده شود و اگر موضوع نیاز به اعتبار و بودجه داشته باشد، شورا باید در دادگاه تصویب شود.

حضور نماینده شورا در کمپ اسکان ضروری است

وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر تهران در کمپ اسکان نماینده ندارند و پیشنهاد ما این است که در این کمپ نماینده ای از اهالی شهرستان داشته باشیم و همانطور که ایشان فرمودند آمادگی حضور در این اردو را دارم. . تجربه ی من.

نیاز سالانه در تهران ۱۵۰ هزار واحد مسکونی است

حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره تامین مسکن از تهران گفت: هزاران خانه در تهران ساخته شده است اما در ۴ سال گذشته تعداد پروانه ها کاهش یافته است. یعنی تا سال ۱۴۰۰ تعداد پروانه ها حدود ۵۸۰۰ و تعداد خانه ها کمتر از ۵۰۰۰۰ بود. بررسی‌های ما از شرایط مختلف زندگی مانند مهاجرت، تعداد ازدواج، کاهش تعداد خانوار و تخریب و استهلاک همه نشان می‌دهد که حدود ۱۵۰۰۰۰ درصد سال فشار تقاضای مسکن وجود دارد.

صارمی گفت: این بدان معناست که تقاضای سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران و تقاضای کلیساها در گذشته باقی مانده است و این تقاضا باعث شده است که قیمت مسکن در این شهر طی چند سال به شدت افزایش پیدا کند و به دنبال آن تورم گزافی رخ دهد. اجاره قبلا خریداری شده است

وی گفت: نکته دیگر این است که بسیاری از اتباع ساکن در جنوب شهر تهران به دلیل اینکه هر ساله با مشکلات عمده ای در افزایش اجاره بها مواجه می شوند، مجبور به ترک شهر هستند. همه این تغییرات نشان داده است که فشار بر عرضه مسکن در تهران باید افزایش یابد تا فشار بر تقاضا کاهش یابد. شما نمی توانید به مردم بگویید که از تهران مهاجرت کنند یا آنها را به خارج از تهران هدایت کنید.

معاون شهردار تهران گفت: بر اساس بررسی های انجام شده مشوق های زیادی از جمله ارائه مجوز رایگان، کاهش ۵۰ درصدی هزینه های سیستم و بودجه برای نوسازی چربی قدیمی، ۳۰ درصد برای تعمیرات، نوسازی و … وجود دارد. بهبود وضعیت قدیمی. آن را داشته باشید؛

صارمی گفت: برخی از این منازل در منطقه تخریب شده تهران و مربوط به افراد صاحب خانه در بافت تخریبی مصوب است که برای تسریع در تمدید وام تمدید از ۱۲۰ میلیون تومان به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. علاوه بر ۶۰ میلیون تومان. سرمایه گذاری هم می گیرند تا بتوانند خانه ای اجاره کنند تا خانه شان تکمیل شود.

نحوه کار با کمپ مسکن

وی گفت: برنامه اردوی جهادی اسکان بخشی از بحث کارهای مشارکتی است که در حال انجام آن هستیم. نحوه مشارکت کمون، کاهش هزینه های زمین و حمل و نقل و شالوده ساختمان، همگی در همه مسائل ساخت و ساز ساختمان و اجاره قابل بررسی است.

قیمت مسکن و اجاره بها کاهش می یابد؟

به گفته مدیر شهری، راه اندازی قرارگاه جهادی تامین در شهرداری تهران با هدف مدیریت هماهنگی و اخلال در کلیه فرآیندها و کاهش زمان با حذف فرآیندهای موازی و تکراری است. “صدور مجوزهای لازم برای تولید مسکن”. در تهران با اولویت بندی و اجرای تمامی موارد لازم. ابزار تسریع در نوسازی چربی های قدیمی و ناکارآمد و همچنین شناسایی تمامی توانمندی های مسکن شهر تهران و تلاش برای فعال سازی آنها و اطلاع رسانی کلیه زیرساخت های شهرداری تهران اعم از کمک های مالی – راه های زمین و جذب آن برای تامین مسکن به خصوص اکنون باید با این طرح ها منتظر ماند و دید که چگونه می توان نرخ مسکن یا اجاره بها را در زمان برنامه کاهش داد؟

انتهای پیام/