شواهد بیشتر مبنی بر اینکه بیماری همه گیر باعث تاخیر در تشخیص سرطان می شود


نوشته رابرت پرید
خبرنگار HealthDay

دوشنبه، دسامبر ۶، ۲۰۲۱ (HealthDay News) – تحقیقات جدید شواهد تازه‌ای ارائه می‌دهد مبنی بر اینکه همه‌گیری کووید-۱۹ سرطان‌ها را در ایالات متحده به تأخیر انداخته و خطر نتایج ضعیف را در بیماران افزایش می‌دهد.

برای این مطالعه، محققان داده های بیش از ۹ میلیون بیمار را در بیش از ۱۲۰۰ مرکز پزشکی امور کهنه سربازان (VA) تجزیه و تحلیل کردند.

روش‌های تشخیص سرطان کمتر مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۲۰۲۰ تشخیص‌های جدید سرطان کمتر از دو سال قبل بود. از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، ۳.۹ میلیون روش تشخیصی انجام شده و نزدیک به ۲۵۲۰۰۰ سرطان جدید تشخیص داده شده است.

نویسنده مطالعه دکتر. براجش لال، از سیستم مراقبت های بهداشتی VA مریلند، گفت که اختلال در مراقبت های غیر اورژانسی در طول اوج همه گیری “عمدی و ضروری” بوده است.

وی افزود: “در حالی که وارد مرحله بهبودی می شویم، امیدواریم کار ما به پزشکان، بیمارستان ها و سازمان های مراقبت های بهداشتی کمک کند تا میزان عقب ماندگی خود را در تلاش برای تشخیص سرطان های جدید پیش بینی کنند.” همچنین به آنها کمک می کند تا منابع و زمان لازم را برای تعامل مجدد با بیماران اختصاص دهند.”

این مطالعه که به صورت آنلاین در دسامبر منتشر شد. ۶ در مجله سرطان، نشان داد که در سال ۲۰۲۰، ۴۵٪ کمتر کولونوسکوپی برای تشخیص سرطان روده بزرگ وجود دارد. ۲۹ درصد بیوپسی کمتر برای تشخیص سرطان پروستات؛ ۱۰% کمتر سی تی اسکن از قفسه سینه برای تشخیص سرطان ریه. و ۲۱ درصد سیستوسکوپی کمتر برای تشخیص سرطان مثانه، در مقایسه با میانگین سالانه در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹.

نویسندگان مطالعه در یک نشریه خبری خاطرنشان کردند که در ۲۹ درصد از ایالت ها، کولونوسکوپی ها در مقایسه با سال های گذشته بیش از نصف کاهش یافته است.

یافته‌ها نشان می‌دهد که به طور کلی، تشخیص‌های جدید سرطان بسته به نوع سرطان در سال ۲۰۲۰ بین ۱۳ تا ۲۳ درصد کاهش یافته است.

به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان نموداری را برای کمک به افزایش موسسات، سیستم‌های بهداشتی و ایالت‌ها ایجاد کردند تا زمان و منابع مورد نیاز برای روش‌های تشخیص سرطان به منظور بهبودی از عقب ماندگی ناشی از همه‌گیری را تعیین کنند.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی سرطان ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد تشخیص سرطان دارد.

منبع: سرطان، انتشار خبر، دسامبر ۶، ۲۰۲۱


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/