شهردار تهران: خود را ملزم به حل مشکل مسکن معلمان دانشگاه ها می دانیم – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درخواست رئیس دانشگاه از شهردار تهران برای حمایت از معلمان جوان در حوزه مسکن محور اصلی دیدار رئیس جمهور با شهردار پایتخت است که تقریباً منحصراً توسط رئیس دانشگاه بزرگ تهران مورد بحث قرار گرفت.

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، سعدالله نصیری خدری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، فرهاد دهجوه رئیس دانشگاه تربیت مدرس، فریده حقبین رئیس دانشگاه الزهرا(س)، حسین هرسیچ رئیس دانشگاه اصفهان. حسن کریمی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، محمد موزنی رئیس دانشگاه شیراز، احد بجیت رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و صفر نصرالزاده رئیس دانشگاه تبریز در این نشست حضور داشتند.

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در دیدار رئیس دانشگاه بزرگ با شهردار تهران به زاکانی گفت: رویکرد جهادی و علمی که در کمون تهران دارید برای شهر تهران ضروری و موثر است. و محیط دانشگاه.

وی افزود: در گفتار و عملکرد زاکانی می بینیم که عملکرد شهردار فعلی تهران در راستای رسالت دانشگاه است، از جمله آنچه در مورد احداث منطقه اصلاحات در تهران می توان گفت. از طریق زاکانی انجام می شود.لذا امید است همکاری راهبردی بین دانشگاه و شهرداری صورت گیرد.

رئیس دانشگاه تهران مشکل زمین را بزرگترین مشکل در زمینه تامین مسکن معلمان دانست و خواستار تامین مسکن معلمان به ویژه معلمان جوان از سوی ساختمان شهرداری شد.

جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیان اینکه بحث مسکن معلمان جوان به یک موضوع اساسی تبدیل شده است، خواستار حمایت مدیران شهری از دانشگاه های این حوزه شد. رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز کمک به ساخت خوابگاه متاهل را از دیگر انتظارات خود از شهردار تهران دانست.

نصیری کیدری رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با زاکانی گفت: چهار تا پنج هکتار زمین برای ساخت مسکن معلمان جوان اختصاص دهید و بگذارید یادتان به عنوان یک شهر شما در ساخت مسکن کمک کند. مجتمع هایی برای معلمان جوان. از زمان کمون شما.

معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز در گفتگو با شهردار تهران با بیان اینکه «بحث مسکن معلمان یکی از بزرگترین مسائل ماست»، خواستار فراهم کردن فضای مناسب برای احداث پارک علم و فناوری شد. . دانشگاه علامه طباطبایی

کریمی رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، حقبین رئیس دانشگاه الزهرا(س) و جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به قدمت ساختمان ها و سازه های این دانشگاه ها بر ضرورت مشارکت در این دانشگاه ها تاکید کردند. به بحث نوسازی و نوسازی ساختمان دانشگاه.

فرهاد درجه رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز با بیان اینکه زاکانی جامعه ای باهوش، شایسته، دلسوز و آگاه است، خواستار حمایت شهردار در تامین مسکن جوانان معلم شد.

علیرضا زاکانی امروز سه شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ در سی و ششمین جلسه رئیس دانشگاه بزرگ که در تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران برگزار شد، در پاسخ به درخواست رئیس دانشگاه تهران مبنی بر تامین مسکن معلمان جوان گفت: وی گفت: فکر می کنیم باید مسکن معلمان را درست کنیم و این وظیفه ماست. البته حل مسئله مسکن فقط مختص اساتید نیست بلکه برای همه جوانان برنامه ماست و خود را موظف به تامین مسکن جوانان می دانیم.

بخشی از مشکل کشور این است که هر نهادی را بر دوش یک نهاد بگذاریم، اما وظیفه خود را انجام دهیم و به دیگران در انجام وظایفشان کمک کنیم.

شهردار تهران از انعقاد قرارداد همکاری با وزارت علوم خبر داد و گفت: در تفاهم نامه با وزارت علوم خود را موظف می دانیم مشکل مسکن معلمان خود را حل کنیم.

شهردار تهران افزود: افق ۱۰ ساله ای در پیش روی مدیریت شهری است تا تهران به عنوان بزرگترین کلان شهر غرب آسیا به شهر نمونه تبدیل شود و نقش ویژه ای ایفا کند.

دکتر زاکانی ادامه داد: از همان ابتدای کار در کمون به دنبال آرام کردن اوضاع کشورمان بودیم و اکنون به لطف خدا ۱۰ ماه است که کمون آرام است و این آرامش در یک منطقه ایجاد شد. خلقت واحد خزانه داری دولت و حساب های تایید و سپس به شورای شهر.

وی گفت: بودجه ۶۰ میلیارد اشکی امسال را بررسی کرده ایم که در ۳ فاز برنامه ریزی شده و همچنین ۴۸۵ پروژه در این زمینه پیش بینی شده است.

شهردار تهران گفت: کارهای زیادی برای تهران انجام شده است و نحوه کار به این صورت است که از همه کسانی که کار و کارهای خوبی انجام داده اند تشکر می کنیم و اگر مشکلی پیش آمد انجام ندادیم، همین. و ما آن را پس ندادیم.”

دکتر در ادامه به تشریح چالش های بزرگ پیش روی شهر تهران پرداخت. زاکانی: امروز تهران دچار قطعی برق است و این ساحل تقریبا یک پنجم پایتخت را در بر می گیرد و در شهر تهران نیز ۳ زاغه فعال وجود دارد. .

وی گفت: برای ایجاد چهره ای جدید از تهران به دنبال ۳۲۵ ایستگاه مترو هستیم که ۱۴۳ ایستگاه آن در حال حاضر در بخش (قطعات) در شعاع ۸۰۰ متری در حال فعالیت هستند و این یعنی ۵۰ درصد شهر نکست خواهد بود. برای امنیت، ترافیک و مسکن ارتقا یافته است.

شهردار تهران با اشاره به کمبود یک میلیون مسکن در تهران، افزود: اردوهای جهادی مسکن در تهران راه اندازی شده است که سالانه ۱۸۰ هزار خانه در آن ساخته می شود و با پیش بینی نحوه کار به دنبال آن هستیم. برای مسکن جوانان

دکتر ادامه داد. زاکانی: فکر می کنیم باید مشکل مسکن معلمان دانشگاه ها را حل کنیم. متذکر می شوم در ۱۰ ماهه ای که ایشان شهرداری را اداره می کنند، قبول مسئولیت من مبنای کار من بوده است و اگر سازمانی در این امر ناموفق باشد، باید بخشی از بار آن برداشته شود.

وی با بیان اینکه نوسازی شهر بر اساس مداری مواصلاتی بر اساس محور تمدن ایرانی ـ اسلامی است، گفت: ده ها هکتار در مناطق ۴، ۱۳، ۲۰، ۲۲ و ۱۹ خط کشی شده است. در یک کارگاه و کارخانه در شهر تهران. .

دکتر. زاکانی درباره امضا و تنظیم تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه ها و نهادهای انقلابی ادامه داد: شهرداری بدهکار و بدهکار است اما تهران و شهرستان ها ثروتمند هستند. ما راه خود را برای مدیریت شهری در پایتخت هم از نظر مشارکت و هم از نظر خروجی هموار کرده‌ایم و به این ترتیب نوع مدیریت خود را مدیریت مشارکتی می‌دانیم و خود را برادر وزارتخانه می‌دانیم. این برادری تعهدی برای خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: در پایین ترین سطح همکاری با بالاترین و موفق ترین ها کار می کنیم و در مدیریت خود را نیازمند افراد آگاه می دانیم.

زاکانی ادامه داد: با تشکیل تیم حقوقی جدید در شهرداری تهران، طی ۱۰ ماه بیش از ۱۶ میلیارد نفر به شهرداری بازگردانده شده اند که به عنوان مثال با همکاری ۴۹ کمون سابق در ۴۸ مورد شکست خورده است. که همگی مورد بررسی قرار گرفت و تنها در یکی از آنها ۴ میلیارد تومان وصول شد.

می گوید: ما خود را موظف می دانیم که در جمع همیار و یاور خوبی باشیم و الان «من» نیست و تمام «من» «ما» است.

زاکانی ادامه داد: هر هفته ۱۷ تا ۱۸ پرونده به کمیته ماده ۵ آورده می شود که قابل مقایسه با قبلی نیست و به عنوان مثال ۱۷ نقطه تغییر می کند تا منطقه آسیب دیده به گل تبدیل شود.

تامین مسکن برای هیات علمی جوان، نظام پرداخت، تمرکز بر علوم اجتماعی و ایجاد پارک های علم و فناوری در حوزه علوم انسانی از جمله مشکلات مطرح شده از سوی روسای دانشگاه های بزرگ کشور است.

انتهای پیام/۴۱۲۹/