ششمین سمپوزیوم نوآوری نقشه در ایران برگزار شدبه گزارش همشهری آنلاین، این سمپوزیوم به همت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و با هدف ارائه آخرین اطلاعات در زمینه نقشه برداری مغز، گفتگو با متخصصان این حوزه، معرفی فناوری های برتر مرتبط برگزار شد. در کشور و همچنین توسعه و ارتقاء دانش مغز نقشه برداری در کشور.

دکتر. حسن قدیری، دبیر این سمپوزیوم در حاشیه مراسم اختتامیه به همشهری آنلاین گفت: ششمین سمپوزیوم اصلاح نقشه در ایران از روز اول یک هدف داشت و آن استفاده از نقشه های مغزی برای ارتقای سلامت جامعه است. در هر صورت مغز کار روزانه ما را تامین می کند و می تواند یکسری بیماری ها، مشکلات روحی، روانی و روانپزشکی داشته باشد که در جامعه ما وجود دارد. با فردی در خانواده خود آشنا شدم که از ساده ترین مشکلات سلامت روان تا پیچیده ترین مشکلات سلامت روان که منجر به جراحی و درمان می شود، رنج می برند.

وی همچنین افزود: هدف از برگزاری این سمپوزیوم گرد هم آوردن متخصصان رشته های پزشکی، مهندسی و علوم انسانی و تلاش برای ارتقای سطح سلامت جامعه بر این اساس، امکان پذیر و افزایش آگاهی عمومی از آن است. در بهبود شرایط و نیازهای مرتبط با بیماری مرتبط با مغز انسان.”