شرکت ها می گویند واکسن جدید Sanofi-GSK COVID بسیار موثر است


عکس خبر: شرکت ها می گویند واکسن جدید Sanofi-GSK COVID بسیار موثر است

چهارشنبه، فوریه ۲۳، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

این شرکت‌ها روز چهارشنبه اعلام کردند که دو دوز واکسن جدید کووید-۱۹ از Sanofi و GSK 100 درصد در برابر بیماری‌های شدید و بستری شدن در بیمارستان مؤثر است.

این واکسن همچنین ۷۵ درصد در برابر بیماری متوسط ​​تا شدید و ۵۸ درصد در برابر بیماری علامت دار در یک کارآزمایی بالینی فاز ۳ مؤثر بود.

شرکت‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند، زمانی که به‌عنوان دوز تقویت‌کننده پس از یکی از واکسن‌های موجود دیگر COVID-19 استفاده می‌شود، واکسن جدید باعث افزایش ۱۸ تا ۳۰ برابری سطح آنتی‌بادی می‌شود.

توماس تریومف، معاون اجرایی واکسن سانوفی گفت: «ما از این داده‌ها که علم قوی ما و مزایای واکسن کووید-۱۹ ما را تأیید می‌کند، بسیار خرسندیم.

او در این بیانیه گفت: واکسن Sanofi-GSK توانایی جهانی را برای تقویت همه پلتفرم‌ها و در تمام سنین نشان می‌دهد. ما همچنین اثربخشی قوی واکسن را به‌عنوان یک سری اولیه در محیط چالش‌برانگیز اپیدمیولوژیک امروزی مشاهده کردیم. هیچ مطالعه جهانی دیگری در مورد اثربخشی فاز ۳ در این دوره با این همه گونه‌های نگران‌کننده از جمله Omicron انجام نشده است و این داده‌های اثربخشی مشابه با واکسن هستند. داده های بالینی اخیر از واکسن های مجاز.”

در مطالعات آزمایشگاهی، دو دوز واکسن Sanofi-GSK تولید آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده بیشتری را نسبت به واکسن mRNA تایید شده تحریک کرد.

داده ها هنوز منتشر نشده است.

طبق گفته شرکت ها، این واکسن برای بزرگسالان در هر سنی ایمن و به خوبی قابل تحمل بود. آنها گفتند که قصد دارند واکسن را برای مجوز اضطراری به مقامات نظارتی در ایالات متحده و اروپا ارسال کنند.

واکسن Sanofi-GSK از یک نسخه کمی تغییر یافته از خود پروتئین برای تحریک پاسخ ایمنی استفاده می کند، روشی که معمولا برای ساخت واکسن استفاده می شود.

این یکی از چهار نامزدی بود که میلیاردها دلار برای توسعه از عملیات Warp Speed، برنامه دولت ترامپ برای تسریع واکسن‌ها دریافت کرد. انتظار می رفت این شرکت ها سال گذشته مجوز واکسن خود را دریافت کنند، اما آزمایشات بالینی نتایج ناامیدکننده ای را در افراد مسن نشان داد. بنابراین شرکت‌ها سپس نسخه قوی‌تری از واکسن تولید کردند و آن را در آزمایش‌های جدید آزمایش کردند نیویورک تایمز گزارش شده است.

ماه گذشته، Novovax از سازمان غذا و داروی ایالات متحده درخواست مجوز اضطراری برای واکسن مشابه مبتنی بر پروتئین COVID-19 کرد.

واکسن های پروتئینی نسبتاً ارزان هستند و ممکن است به ذخیره سازی فوق سرد مورد نیاز برای واکسن های mRNA نیاز نداشته باشند، که ممکن است احتمال استفاده از واکسن های مبتنی بر پروتئین در آفریقا را افزایش دهد، جایی که نرخ واکسیناسیون پایین وجود دارد. بار گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر درباره واکسن‌های کووید، از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده دیدن کنید.

منابع: Sanofi/GSK، انتشار خبری، فوریه. ۲۳, ۲۰۲۲; Novovax، انتشار خبری، ژانویه. ۳۱، ۲۰۲۲; نیویورک تایمز

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/