رفتن به نوشته‌ها

شرایط نوار برای بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن ، کم وزن ، چاقی ، اضافه وزن ، BMI ، حجم جذب چربی موضعی دارای اندام هایی در بدن است. بدن سیستم پنوماتیک ترکیبی از طریق تکانه های الکتریکی عمل می کند و با جریان الکتریکی در بافت های بدن مقابله می کند. با توجه به این مقاومت ، درصد بافتهای بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعیین شده برای اندام مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل ترکیب کامل بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. متر سنج بدن Tanita 418-BC ، بر اساس ضربه های الکتریکی ، درصد و میزان توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی به طور جداگانه دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه مقدار ایده آل ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری مقاومت یک جسم (مقاومت الکتریکی) ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از چنین تجهیزاتی استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که مقاومت با توجه به توزیع مایعات بدن در نوسان است ، توجه به نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم توجه به هریک از این نکات ممکن است منجر به انحراف جزئی در نتایج آزمون شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری ها فعالیت بدنی شدید انجام دهید و در صورت انجام این فعالیت ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا ورزش شدید می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید در هر زمان در شرایط یکسانی باشند (مثلاً قبل از رفتن به دستشویی و “آزمایش”) زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری ها داشته باشد. به

بلافاصله بعد از دوش گرفتن یا سونا آزمایش نکنید زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از انجام آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج کاذب می شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی ممکن است مانعی در برابر جریانات نور باشد.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید زیرا مصرف زیاد غذا/مایع می تواند باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن ، فرستنده ای مانند تلفن همراه همراه نداشته باشید زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *