شجاعت جوانان با شور و شوق ایران تاریخ می نویسد – پایگاه خبری اخبار خوب


دبیر شورای نگهبان گفت: رشادت های جوانان غیور و وفادار ایران زمین در دوران اسارت، صفحه درخشانی در تاریخ این کشور ترسیم کرد.

آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱) با بیان اینکه ماجرای عاشورا کهنه نمی شود، گفت: مراسم محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان. در سال مانند سال های گذشته بسیار عالی انجام شد که نشان دهنده نتایج معنوی این حرکت خداوند است.

وی افزود: مراسم عزاداری محرم امسال در بسیاری از کشورها برپا شد که از برکات نورانی امام حسین (ع) بود.

آیت الله جنتی در ادامه به حرکت اسرای کربلا از کوفه به سوریه که در این ایام در سال ۶۱ هجری قمری صورت گرفت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همانطور که در تاریخ نوشته شده امروز سالروز حرکت گروه اسرا در کربلاست. ; تیپی که در ظاهر اسیر هستند اما واقعا در رفتارشان نشانی از ذلت نیست.

وی تصریح کرد: حقیقت این است که در روز عاشورا و از زمان وفات حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یارانش، داستان دیگری آغاز شد، داستانی که بیانگر قیام آن شهیدان است و قهرمان این داستان امام سجاد (علیه السلام) و حضرت زینب (علیها السلام) و پیرو آنها اهل بیت سیدالشهداء (علیه السلام) است.

آیت الله جنتی افزود: «ما رایتو الا جمیله» که حضرت زینب(س) پس از پشت سر گذاشتن حوادث مرگبار کربلا و در چنین شرایط خطرناکی در پاسخ به یزید ملعون فرمودند، اینها داستان های بزرگ دینی است که توسط انسان های صادق ساخته شده است. ایمان داشتن.

وی ادامه داد: مجاهدت مؤمنانه حضرت زینب(س) و سیره عزتمندانه و عفیفانه عالم فرزانه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) الگوی برجسته ای برای زنان آزاده جهان بود.

دبیر شورای نگهبان در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام اینکه امروز سالروز آزادی و بازگشت منتخبین عزیز کشورمان به میهن در سال ۶۹ است، خاطرنشان کرد: رشادت های جوانان و مؤمنان. در ایران در زمان جنگ اسارت صفحه درخشانی را در تاریخ این سرزمین رقم زد.

آیت الله جنتی همچنین با تبریک سالروز بازگشت آزادگان به آقای پروین عضو جدید حقوقی شورای نگهبان که از آزادگان کشور است، برای ایشان و همه عزیزان آرزوی سلامتی و سعادت کرد. برگزیدن.

انتهای پیام/۴۱۶۴/