سگ ها وقتی همدم سگ می میرد غمگین می شوند


پس از مرگ یک سگ، تغییرات رفتاری در میان سگ‌های زنده‌مانده رایج بود و تنها حدود ۱۳ درصد از صاحبان هیچ تغییری در عادات خود مشاهده نکردند.

به عنوان مثال، توجه طلبی در میان دو سوم سگ های زنده مانده افزایش یافت، در حالی که ۵۷ درصد کمتر شروع به بازی کردند. سطح فعالیت کلی در بین ۴۶ درصد از سگ ها کاهش یافته است و تقریباً یک سوم آنها تمایل به خواب بیشتر، کمتر خوردن و/یا ترس بیشتر دارند. از هر ۱۰ سگ، سه سگ بیشتر پارس می‌کردند و ناله می‌کردند.

تیم متوجه شد که خطر تغییرات رفتاری هر چه مالک بیشتر غمگین شود افزایش می یابد.

در این مطالعه، «سطح ترس در سگ زنده‌مانده همبستگی مثبتی با آن داشت [the] پیرونه گفت: میزان رنج، عصبانیت و آسیب روانی مالکان.

یافته ها در فوریه منتشر شد. ۲۴ در مجله گزارش های علمی.

پاتریشیا مک کانل، یک متخصص رفتارشناسی کاربردی تایید شده حیوانات، یافته ها را بررسی کرد و فکر می کند که تمام تغییرات ذکر شده در این مطالعه، در واقع بیانگر غم و اندوه سگ ها است.

مک کانل گفت: «از اینکه این مطالعه انجام شد خوشحالم، زیرا صراحتاً غیرممکن به نظر می رسد که سگ ها غمگین نشوند. “آنها بسیار اجتماعی هستند، برخی از اجتماعی ترین پستانداران در جهان. و به عنوان پستانداران، آنها تقریباً از همان نوروبیولوژی و فیزیولوژی مشترک هستند که احساسات ما را هدایت می کند.”

اگر یکی از سگ های شما بمیرد چه باید بکنید؟

پیررون توصیه کرد که روال‌ها را حفظ کنید و نزدیک سگ زنده بمانید تا “احساس محافظت در آنها ایجاد شود.”

اما مک کانل هشدار داد که – مانند غم و اندوه انسانی – هیچ “رفع” سریعی وجود ندارد.

مک‌کانل در توصیه‌هایی که به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارد، صاحبان آن‌ها را تشویق می‌کند تا به خود فضایی برای غم و اندوه نیز بدهند، حتی در حالی که می‌دانند «سگ‌ها می‌توانند به شدت نسبت به رنج شما حساس باشند و احساس ناتوانی کنند تا خودشان آن‌ها را «اصلاح کنند».

مک کانل همچنین پیشنهاد می کند برای حفظ ارتباط با سگ خود زمانی را برای “صحبت” بگذرانید، در حالی که همچنین سعی کنید ترکیبی از روال های روزانه قدیمی و فعالیت های تحریک کننده جدید را دنبال کنید.

اما در پایان، او گفت: “سگ ها به چیزی شبیه به آنچه ما نیاز داریم نیاز دارند: ملایمت، دغدغه مراقبت و زمان، زمان، زمان.”


اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد روابط انسان و حیوان خانگی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده وجود دارد.

منابع: فدریکا پیررون، DVM، دکترا، مدرس، اخلاق دامپزشکی و رفاه حیوانات، گروه دامپزشکی و علوم دامی، دانشگاه میلان. پاتریشیا مک کانل، دکترا. رفتارشناس و متخصص حیوانات کاربردی، رفتار حیوانات همراه و زیست شناسی و فلسفه روابط انسان/حیوان، و استاد کمکی، جانورشناسی، دانشگاه ویسکانسین-مدیسون. گزارش های علمی، فوریه ۲۴، ۲۰۲۲
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/