سکته مغزی می تواند بر زبان و هماهنگی چشم و دست کودک تأثیر بگذارد


پنجشنبه، فوریه ۲ (HealthDay News) – طبق یک مطالعه جدید، ضریب هوشی پایین و مشکلات بینایی-حرکتی و مهارت های زبانی در بین کودکانی که از سکته مغزی ایسکمیک شریانی جان سالم به در می برند رایج است.

این شامل ۴۲ بازماندگان سکته مغزی در دوران کودکی بود که حداقل ۱۰ ماه پس از سکته مغزی ایسکمیک تحت آزمایشات عصبی روانشناختی قرار گرفتند، که زمانی رخ می دهد که جریان خون به مغز مسدود می شود. در این آزمون توانایی‌های تفکر، مهارت‌های تحصیلی، حافظه، زبان و مهارت‌های دیداری-حرکتی ارزیابی شد.

مهارت دیداری-حرکتی توانایی کار کردن چشم‌ها و دست‌ها در کنار هم است، مانند هنگام نوشتن، استفاده از قیچی، گرفتن توپ و انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه.

میانگین ضریب هوشی کودکان حدود ۹۴ بود که در محدوده متوسط ​​اما کمتر از میانگین همه کودکان (۱۰۰) است. محققان گفتند که یافته مهمتر این بود که بازماندگان سکته مغزی در دوران کودکی نمرات عملکرد بینایی-حرکتی و زبانی کمتری نسبت به سایر کودکان داشتند.

مهارت های تحصیلی و حافظه در بازماندگان سکته مغزی در دوران کودکی خیلی کمتر از حد طبیعی نبود. نوع، اندازه یا محل سکته مغزی پیش‌بینی‌کننده‌های مهمی برای پیامد عصبی روان‌شناختی طولانی‌مدت نبودند.

به گفته محققان، یافته ها نشان می دهد که بازماندگان سکته مغزی در دوران کودکی باید به طور کامل از نظر نیاز به مداخلات هدفمند برای بهبود مهارت های دیداری-حرکتی و زبانی مورد ارزیابی قرار گیرند. مطالعات آینده باید اثربخشی این مداخلات را ارزیابی کند.

این مطالعه قرار بود روز پنجشنبه در نشست انجمن سکته مغزی آمریکا در نیواورلئان ارائه شود.

از آنجایی که این مطالعه در یک جلسه پزشکی ارائه شد، داده‌ها و نتیجه‌گیری‌ها باید به‌عنوان مقدماتی در نظر گرفته شوند تا زمانی که در یک مجله معتبر منتشر شوند.

— رابرت پرت

اخبار پزشکیکپی رایت © ۲۰۱۲ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

بعد از سکته چه اتفاقی می افتد؟ علائم، علائم، انواع
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: انجمن سکته مغزی آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۲، ۲۰۱۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/