سوپر غذاها: گوجه‌فرنگی ارغوانی اصلاح‌شده ژنتیکی به زودی در ایالات متحده عرضه می‌شود


یک شرکت کوچک در ایالات متحده برای فروش یک گوجه فرنگی اصلاح شده ژنتیکی که سرشار از رنگدانه های مفید موجود در زغال اخته است درخواست مجوز داده است.

سلامتی


۲۳ فوریه ۲۰۲۲

تصویر پیش فرض New Scientist

گوجه فرنگی بنفش حاوی سطوح بالاتری از رنگدانه های آنتی اکسیدانی است

یوجنیو بوتلی/اندرو دیویس

یک گوجه‌فرنگی بنفش که از نظر ژنتیکی اصلاح شده است تا غنی از رنگدانه‌های مفید موجود در «ابر غذاها» مانند زغال اخته باشد، به زودی در ایالات متحده به فروش می‌رسد. یک شرکت کوچک به نام Norfolk Plant Sciences سال گذشته درخواست تاییدیه داد و مطمئن است که مجوز را دریافت می کند.

اریک وارد، مشاور علوم گیاهی نورفولک، طی یک ارائه آنلاین در ۲۲ فوریه گفت: “ما خوشبین هستیم که تاییدیه های مورد نیاز را دریافت کنیم.” این شرکت امیدوار است بذرها را به باغداران بفروشد و گوجه فرنگی تازه و سایر محصولات گوجه فرنگی را به مغازه ها عرضه کند.

گوجه‌فرنگی بنفش توسط کتی مارتین در مرکز جان اینس در بریتانیا ساخته شد. در سال ۲۰۰۸، تیم او گزارش داد که موش هایی که رژیم غذایی آنها با پودر گوجه فرنگی بنفش مکمل شده بود، تقریباً ۳۰ درصد بیشتر از موش هایی که از یک رژیم غذایی استاندارد یا یک رژیم غذایی مکمل با پودر گوجه فرنگی معمولی استفاده می کردند، عمر کردند.

او در طول ارائه گفت: “۳۰ درصد طول عمر بیشتر باورنکردنی است.”

در حال حاضر انواع گوجه فرنگی با پوست بنفش وجود دارد، اما گوجه فرنگی های بنفش اصلاح شده ژنتیکی دارای گوشت بنفش نیز هستند. آنها حاوی حدود ۱۰ برابر بیشتر آنتوسیانین هستند که رنگدانه های آنتی اکسیدانی هستند.

برای رسیدن به این هدف، مارتین دو ژن از snapdragon (آنتی رینوم) گیاهان و یکی از شاهی تال (آرابیدوپسیس). ژن های اضافه شده فقط در میوه ها فعال هستند، جایی که فعالیت ماشین آلات موجود گیاهان را برای ساخت آنتوسیانین ها تقویت می کنند.

Nathan Pumplin از Norfolk Plant Sciences در طول این ارائه گفت: «ما قصد داریم این گوجه‌فرنگی‌ها را به‌عنوان مواد مغذی تقویت‌شده به بازار عرضه کنیم، اما نه با ادعای سلامت خاصی.

برای جشنواره ایده‌ها و تجربیات به ما بپیوندید. New Scientist Live به صورت ترکیبی، با یک رویداد زنده حضوری در منچستر، انگلستان، که شما همچنین می توانید از راحتی در خانه خود لذت ببرید، از ۱۲ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۲. اطلاعات بیشتر.

سطح بالاتر آنتوسیانین نیز ماندگاری گوجه فرنگی را دو برابر می کند. این بدان معناست که گوجه‌فرنگی‌های بنفش باید نسبت به انواع مشابه با محیط زیست سازگارتر باشند.

Pumplin گفت: “اگر بتوانیم مقدار ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم، می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.”

گوجه‌فرنگی‌های جدید با انواع دیگر ترکیب می‌شوند تا همه چیز از گوجه‌فرنگی گیلاسی بنفش گرفته تا نسخه‌های بیفتک بنفش را ایجاد کنند. Pumplin گفت طعم و مزه با تنوع از قبل موجود تعیین می شود.

دلیل اینکه گوجه فرنگی هرگز به فروش نرسیده این است که دریافت تاییدیه برای محصولات اصلاح شده ژنتیکی بسیار گران بوده است. اما در سال ۲۰۱۹، ایالات متحده شروع به بازنگری در سیستم نظارتی بیوتکنولوژی خود کرد تا رضایت محصولاتی را که کم خطر تلقی می‌شوند آسان‌تر کند.

مارتین گفت: “این اولین بار است که ما برای تایید فروش گوجه فرنگی بنفش درخواست می کنیم.” “به نظر می رسد که همه چیز در حال حاضر سریعتر پیش می رود.”

طبق قوانین جدید، وزارت کشاورزی ایالات متحده قرار است ظرف ۱۸۰ روز پاسخ دهد. اگرچه این مهلت اخیراً به پایان رسیده است، این شرکت همچنان منتظر است تا به طور رسمی پاسخ دهد، اما وارد می گوید تعاملات با آژانس “۱۰۰ درصد مثبت” بوده است.

ایالات متحده قبلاً یک گوجه فرنگی اصلاح شده ژنتیکی به نام Flavr Savr را تأیید کرده است که در سال ۱۹۹۴ به فروش رسید. با این حال، شرکت پشت سر آن هرگز موفق به کسب سود نشد و فروش آن متوقف شد.

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/