سوت‌زنی | مدرسه گران قیمت پایتخت و ارتش خارجی ۲۲۰ میلیون تومان! – وب سایت خبر خوب


خبرگزاری فارس – اداره آموزش و پرورش: گزارشی که در سامانه توییت خبرگزاری فارس منتشر شده، حاکی از وجود اردوهای تابستانی ۲۲۰ میلیون تومانی در یکی از مدارس خصوصی تهران است.

این گزارش حاکی از آن است که یک مدرسه خصوصی در تهران مبلغ ۸۰۰۰ دلار از والدین دانش آموزان برای اردوهای تابستانی معادل ۲۲۰ میلیون تومان مطالبه کرده است.

فارس احمد محمودزاده، روزنامه‌نگار، رئیس انجمن مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در پاسخ به سوالی درباره این موضوع گفت: وی در پاسخ به این سوال که «در فضای مجازی ۲۲۰ میلیون اردوی مدارس گران قیمت عنوان شده است، آیا این موضوع صحت دارد؟»، گفت: پیگیری کردیم و رد کردند. چنین مشکلی وجود ندارد. موضوع را پیگیری کردم. مدیرکل سازمان غیردولتی بازرسی و امنیت تحقیقاتی را انجام داد که آنها هرگونه قصد انجام این کار را تکذیب کردند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مدارس غیردولتی امکان برگزاری اردو دارند؟ اردو امکان پذیر است اما باید مجوز داشته باشد.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا می توانند در خارج از کشور چادر بزنند؟، ادامه داد: آیا می توانند مجوز بگیرند؟ در نظر بگیرید که او می‌خواهد به کجا برود، اهدافش چیست. یک اردوی علمی یا تفریحی است. همه این موارد توسط هیئت نظارت بررسی و در صورت لزوم تصویب می شود. اردوها منعی برای تدریس ندارند، اما نظام آموزشی باید رعایت شود و باید از هیئت نظارت مجوز بگیرد و حتی برخی از اردوها باید از شورای مرکزی مجوز بگیرند. اما به طور کلی منع نظامی نداریم.

* کمپ تابستانی ۲۰۲۲ انگلستان

پیگیری های خبرنگار فارس حاکی از آن است که یک مدرسه خصوصی به همراه یک موسسه در حال برگزاری اردوی تابستانی در انگلیس است.

شایان ذکر است این آموزشگاه مسابقه زبان خارجی را با مدرک دانشگاهی در انگلستان برگزار می کند.

به نظر می رسد مسئولان آموزش و پرورش باید نظارت بر فعالیت مدارس را افزایش دهند. امروز خروج شاگردان برتر کشور با بورسیه تحصیلی و موسسات و مدارس خصوصی یک چالش حل نشده است.

انتهای پیام/ ت۹۱