سوء استفاده در دوران کودکی ممکن است با فیبروم رحم مرتبط باشد: مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

تصویر خبر: سوء استفاده در دوران کودکی ممکن است با فیبروم رحم مرتبط باشد: مطالعه

چهارشنبه، ژانویه. ۳۰ (HelthDay News) – نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان سیاه پوستی که در دوران کودکی مورد آزار جنسی یا جسمی قرار گرفته اند، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای فیبروم رحم باشند.

فیبروم رحم – که می تواند باعث خونریزی شدید قاعدگی، درد لگن و ناباروری شود – شایع ترین نوع تومور خوش خیم در زنان در سنین باروری است.

لورن وایز، سرپرست این مطالعه، اپیدمیولوژیست ارشد در مرکز اپیدمیولوژی اسلون دانشگاه بوستون، در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: «این دومین مطالعه آینده‌نگر است که ارتباط بین سوء استفاده در دوران کودکی و فیبروم‌های رحمی تشخیص داده شده در بزرگسالی را نشان می‌دهد».

وایز گفت: این ارتباط ممکن است به دلیل تأثیر استرس روانی بر هورمون های استروئیدی جنسی باشد که تصور می شود در رشد و رشد فیبروم نقش دارند.

او در این خبر توضیح داد: علاوه بر این، سوء استفاده جنسی از کودکان می تواند منجر به عفونت های مقاربتی شود که ممکن است خطر فیبروم را نیز افزایش دهد.

برای این مطالعه که به صورت آنلاین منتشر شده است. ۲۴ در مجله آمریکایی زنان و زایمان، وایز و همکارانش داده های حدود ۹۹۰۰ شرکت کننده در مطالعه سلامت زنان سیاهپوست ایالات متحده را بررسی کردند.

محققان دریافتند که بروز فیبروم های رحمی در زنانی که در دوران کودکی آزار جنسی را تجربه کرده بودند، ۳۴ درصد بیشتر بود و در میان کسانی که سابقه آزار جسمی در دوران کودکی داشتند، ۱۶ درصد بیشتر بود.

بر اساس این مطالعه که ارتباطی بین سوء استفاده و فیبروم رحمی وجود دارد، اما علت و معلولی را ثابت نکرده است، نشان می دهد که هر چه سوء استفاده شدیدتر باشد، خطر ابتلا به فیبروم رحم در زنان بیشتر است.

محققان همچنین دریافتند که خطر فیبروم های رحمی در زنانی که سطوح بالایی از مقابله با سوء استفاده در دوران کودکی را گزارش کرده بودند، کمتر بود. این نشان می دهد که حمایت عاطفی به خنثی کردن اثرات خشونت کمک می کند. نویسندگان این مطالعه گفتند و نشانه‌های کمی وجود دارد که سوء استفاده در دوران نوجوانی و بزرگسالی خطر فیبروم را افزایش می‌دهد.

بر اساس اطلاعات پیش‌زمینه در این خبر، فیبروم‌های رحمی بین زنان سیاه‌پوست دو تا سه برابر بیشتر از سفیدپوستان شایع است.

این مطالعه ثابت نمی کند که خشونت دوران کودکی باعث فیبروم رحم می شود. با این حال، وایز گفت، “با توجه به شیوع بالای فیبروم در زنان آفریقایی-آمریکایی، این ارتباط از اهمیت بهداشت عمومی برخوردار است.”

— رابرت پرت

اخبار پزشکیHealth News Copyright © ۲۰۱۳ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


درد لگن: چه چیزی باعث درد لگن شما می شود؟
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: دانشگاه بوستون، ژانویه. ۲۸، ۲۰۱۳، انتشار خبر


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/