رفتن به نوشته‌ها

سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر بینایی خادیمیان


بی نام - خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و تنظیم قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی با سایر خواص پسته با ما همراه باشید.

مشخصات مغز پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که خوردن فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین اثرات مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی از میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. طبق یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که میزان قند خون با مصرف پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد دیابتی تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته تأثیرات مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زآگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مثر است. توجه داشته باشید که اگر مقدار زیادی پسته مصرف می کنید ، ممکن است از فشار خون بالا رنج ببرید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *