سه مکان تاریخی فریدن در غبار فراموشی – وب سایت خبر خوب


ایسنا/ اصفهان کلیسای ارتدکس شهر غرقان، صنایع دستی شهر مغان و آرامگاه ارامنه شهر نماگرد سه مکان تاریخی و فرهنگی در شهر فریدن هستند که اگر بیشتر به گشت و گذار بپردازید می توانند گردشگران زیادی را به خود جذب کنند.

یکی از جاذبه های گردشگری فریدن وجود کلیساهای تاریخی در نقاط مختلف شهر است. از جمله این کلیساهای شگفت انگیز هستند کلیسای ارتدکس شهر غرقان از مرکز فریدن ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

به گفته محمود سلیمی، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فریدن، این بنا متعلق به دوره صفویه است که در فهرست آثار ملی کشور به شماره شماره ۱۹۸۶۲ در ۱۳ نوامبر ۲۰۰۷، و مسیحیان اکنون کار خود را انجام می دهند. مراسم مذهبی در این مکان

این کلیسا در سال‌های اخیر به واسطه میراث فرهنگی خود بازسازی شده است و کلیسا در حال حاضر دارای ۱۲ ستون و سه بخش شامل تالار اصلی، قدس و قدس‌القدس است.

مکان دیگری در شهر فریدن در دل زمین زندانی وجود دارد. صنایع دستی شهرستان مغان در فاصله ۲۵ کیلومتری از مرکز شهر بوده و در گذشته برای مقابله با شرایط آب و هوایی منطقه (سرمای شدید) و پناه گرفتن از حملات دشمن و در زمستان استفاده می شد – هوای گرم مکانی خنک و امن است. . دام نگه دارید این کاردستی دارای ۴ طبقه و مساحت ۳۰۰۰ فوت مربع است یک راهرو بزرگ ورودی، حجره یا چپ و چاه دارد.

این صنایع دستی در تمام روستاهای شهرستان رواج دارد و قدمت بیشتر آنها به دوره صفویه می رسد.شهر فریدن تلاش می شود تا این صنایع دستی در کشور ثبت شود.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در شهر فریدن وجود مقبره های ارامنه این مقبره ها از ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال پیش در نقاط مختلف شهر قرار دارند.

بیشتر شهر فریدن قبلا ارمنی بود و کشاورزی شغل اصلی آنها بود که در نهایت به خارج از شهر مهاجرت کردند و اکنون چند خانواده ارمنی در فریدن زندگی می کنند.

به همین دلیل است که گورستان ارامنه در اکثر شهرها بزرگترین آنها شهر نماگرد است که چندین تن مقبره کوچک و بزرگ دارد روی آن نام، سن و تاریخ مرگ حک شده است. گاهی اوقات گورهای خانوادگی به موازات گورهای مشترک بزرگ یافت می شود.

از آنجایی که ارامنه عادت دارند جواهرات و طلا را در کنار اجساد دفن کنند، در سال های اخیر این مقبره ها توسط دزدان غارت شده و از بقایای آن خارج شده است.

سه مکان تاریخی فریدن در غبار فراموشی

سلیمی، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فریدن در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه قدمت این بقعه به دوره صفویه بازمی گردد، گفت: این بقعه قبلا تکمیل و جابه جا شده است و اسناد ثبتی این بقعه.

انتهای پیام/