سنای ایالات متحده به سختی کالیف را به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو تایید کرد


تصویر خبر: سنای ایالات متحده به سختی کالیف را به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو تایید کرد

سه شنبه، فوریه ۱۵، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه در یک رای فشرده، دکتر را تایید کرد. رابرت کالیف بار دیگر ریاست سازمان غذا و داروی ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت و به فعالیت یک ساله این آژانس بدون رهبر دائمی پایان خواهد داد.

شش جمهوری خواه برای حمایت از کالیف در رای ۵۰ بر ۴۶ سنا از آنجا عبور کردند، در حالی که پنج دموکرات با او مخالفت کردند. یک سناتور حاضر رای داد.

کالیف، متخصص قلب و پژوهشگر پزشکی، در اواخر دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، برای مدت کوتاهی به عنوان کمیسر سازمان غذا و دارو خدمت کرد.

نامزدی کالیف تقریباً با مخالفت از جهات مختلف از مسیر خارج شد.

برخی از دموکرات‌ها نقش FDA را در اپیدمی مواد افیونی در دوره قبلی کالیف محکوم کردند، در حالی که برخی از جمهوری‌خواهان با نامزدی او مخالفت کردند، زیرا این آژانس دسترسی به داروهای سقط جنین را در زمانی که او آخرین مسئولیت را بر عهده داشت، آسان کرده بود. نیویورک تایمز گزارش شده است.

سن جو مانچین (DW.Va.) با نامزدی کالیف مخالفت کرد و در یک اشاره کرد USA Today نظری مبنی بر اینکه FDA پنج مخدر جدید را در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تایید کرده است، حتی زمانی که کشور با سوء مصرف مواد افیونی دست و پنجه نرم می‌کند.

«اینجا هستیم، شش سال پس از اینکه دکتر کالیف برای اولین بار FDA را رهبری کرد، در بحبوحه همه‌گیری COVID-19 که همه‌گیری دارو را تشدید کرده است و فقط باعث آسیب و ویرانی بیشتر برای خانواده‌های ما، جوامع ما و کسانی که برایمان عزیز هستند، شده است. مانچین نوشت. “ما به یک کمیسیونر FDA نیاز داریم که برای مقابله با چالش های بهداشت عمومی که کل کشور ما با آن مواجه است، مناسب باشد. این دکتر کالیف نیست.”

در همین حال، گروه ضد سقط جنین سوزان بی. آنتونی لیست هشدار داد که “در نظر دارد در برابر آرای مربوط به تایید او امتیاز بگیرد”، زیرا FDA تحت رهبری قبلی او داروی میفپریستون را مدیریت می کرد.

همچنین در میان کسانی که به نامزدی کالیف رای منفی دادند، کسانی بودند که نسبت به ارتباط او با شرکت های داروسازی ابراز نگرانی کردند. بار گزارش شده است.

در طول سال آخر دولت اوباما، کالیف با رای ۸۹ در برابر ۴ سنا به عنوان کمیسر سازمان غذا و دارو تایید شد. بار گزارش شده است.

کالیف اکنون اداره آژانسی را برعهده خواهد گرفت که در طول همه‌گیری کووید-۱۹ مورد توجه قرار گرفته است زیرا با تصمیم‌گیری درباره واکسن‌ها، درمان‌ها، آزمایش‌ها و ماسک‌ها سروکار داشت.

این آژانس به دلیل تایید ضعیف تست‌های سریع در خانه مورد انتقاد قرار گرفته است، که منجر به کمبود تست شده است زیرا نوع Omicron در سراسر کشور موج می‌زند و تقاضای مصرف‌کنندگان برای تست‌های دانش‌آموزان و کارگران افزایش یافته است. بار گفت.

در همین حال، بیماران پرخطر COVID با کمبود درمان‌هایی مواجه هستند که می‌تواند به مبارزه با Omicron کمک کند – حتی در حالی که FDA نگهبان درمان‌ها و تشخیص‌هایی است که می‌تواند کمک کند.

دیگر چالش‌های عمده‌ای که سازمان غذا و دارو با آن مواجه است، قوانین جدید سیگار الکترونیکی و تایید سریع داروها است، مسئله‌ای که با تایید آژانس از داروی بحث‌برانگیز و گران‌قیمت جدید آلزایمر، آدوهلم، آغاز شد.

انجمن های پزشکی مانند انجمن قلب آمریکا (AHA) و دوستان تحقیقات سرطان تصمیم برای تایید کالیف را ستایش کردند.

نانسی براون، مدیر عامل AHA در بیانیه ای گفت: «او از تجربیات خود به عنوان یک متخصص قلب برای محافظت از سلامت و رفاه مردم در سراسر کشور و پیشینه تحقیقاتی خود برای اولویت دادن به علم و سیاست گذاری مبتنی بر شواهد استفاده خواهد کرد. “رهبری قبلی او در FDA او را قادر می‌سازد تا به میدان برود و اطمینان حاصل کند که آژانس می‌تواند تهدیدات فعلی سلامت عمومی را برآورده کند.”

“FDA در چنین زمان حساسی به یک کمیسیونر قوی با حمایت گسترده نیاز دارد و ما معتقدیم که دکتر کالیف فرد مناسبی است تا مطمئن شود که FDA همگام با علم و نوآوری بدون قربانی کردن استاندارد طلایی ایمنی و کارایی تعیین شده توسط آژانس است.” الن سیگال، رئیس و موسس تحقیقات دوستان سرطان، در بیانیه ای گفت.
پرسش


چند درصد از بدن انسان آب است؟
پاسخ را ببینید

کالیف در اواسط دسامبر در مقابل کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا حاضر شد و به سوالاتی درباره همه‌گیری، بحران مواد افیونی و سایر موضوعات پاسخ داد.

به عنوان یک متخصص قلب، کالیف چندین دهه آزمایشات بالینی را در دانشگاه دوک در دورهام، NC رهبری کرد. او اخیراً سیاست و استراتژی بالینی را برای Verily، بازوی علوم زیستی گوگل، رهبری کرد. در طول جلسه، او بر ارزش داده‌های موجود، که بیشتر آن‌ها در سوابق پزشکی الکترونیکی بیماران است، برای کمک به پاسخگویی به سؤالات دشوار در مورد داروها و دستگاه‌ها تأکید کرد.

در طول جلسه استماع کمیته، سن. برنی سندرز (I-Vt.) کالیف را به خاطر روابطش با شرکت های بزرگ داروسازی، که شامل هزینه های مشاوره و مالکیت سهام ۸ میلیون دلاری می شود، به خدمت گرفت.

سندرز گفت: «این دقیقاً رابطه نزدیکی است که بیگ فارما از آن برای تنظیم FDA استفاده کرده است، به جای اینکه FDA آنها را تنظیم کند.

در پاسخ، کالیف به کمیته سنا گفت که FDA و آژانس مادر آن، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، قوانین اخلاقی سختگیرانه ای دارند که او قصد دارد از آنها پیروی کند.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد Dr. رابرت کالیف

منبع: نیویورک تایمز

رابرت پرید و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/