«سلام فرمانده» را در لاهور ببینید. از یاد حاج قاسم تا اشک بچه های پاکستانی


به گزارش همشهری آنلاین، ابوذر روحی، خواننده گروه سلام اوایل هفته جاری به پاکستان رفت و مورد استقبال مردم لاهور قرار گرفت.

اجرای سلام فرمانده در لاهور با حضور ابوذر روحی را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

گروهی از کودکان و نوجوانان پاکستانی با همراهی والدین خود در لاهور سرود فرمانده سلام را به فارسی خواندند. بچه‌های این دیار با اینکه به زبان‌های مختلف صحبت می‌کردند، علاقه زیادی داشتند، اما به دلیل علاقه زیادی که به فارسی داشتند، ترانه سردار را به فارسی می‌خواندند و در آنجا حتی هر دو هفته یک بار اشک می‌ریختند. این آهنگ، و تحت تأثیر فضای نزدیک عهد و پیمان با امام زمان (عج) قرار گرفت.

ببینید

یکی از کودکان پاکستانی در حالی که اشک می ریخت، تعهد کرد که در جمهوری اسلامی ایران بماند و این اقدام توسط برخی رسانه ها طوری وانمود شد که گویی او معنای آهنگی که خوانده را نمی داند. آنها نمی دانند که از نوادگان شهید محمد نقوی هستند که وقتی امام خمینی (ره) فرمودند اول همه می توانند بروند، از آن طرف پاکستان آمدند و سرافراز جنگیدند.

در نشست سلام فرمانده که با حضور خوانندگان ایرانی در این اثر جهانی برنامه ریزی شده بود، برخی از علمای پاکستان نیز حضور داشتند و تاثیر سرود ملی سلام را در منطقه و جهان شناختند.

همچنین ابوذر روحی در این سفر با «توقر کهارل» نویسنده پاکستانی نخستین کتاب درباره شهید قاسم سلیمانی با عنوان «از گمنامی تا حکومت بر دل» دیدار کرد و گفت: نگارش این کتاب نشانه ای از عشق و دلبستگی مردم پاکستان به ایران و انقلاب اسلامی». است. بسیار خوشحالم که جزو افرادی هستم که ایران را دوست دارند و امیدوارم این دوستی ادامه داشته باشد و در این راه مردم دو کشور برای کمک به امام زمان (عج) دور هم جمع شوند.

سفر ابوذر روحی به پاکستان و تقدیم سلام سردار فرماندهی باعث تحکیم روابط دو کشور ایران و پاکستان شد. در ادامه عکس های دیدار فرمانده سلام در لاهور پاکستان با ابوذر روحی خواننده سلام فرمانده را مشاهده می کنید:

ببینید

ببینید

ببینید

ببینید

ببینید

ببینید

ببینید

ببینید