“سلامت چیست؟” از KHN: FDA در مرحله مرکزی قرار می گیرد


پخش کننده صدا را نمی بینید؟ برای گوش دادن به Acast اینجا را کلیک کنید. همچنین می‌توانید در Spotify، Apple Podcasts، Stitcher، Pocket Casts یا هر جا که به پادکست گوش می‌دهید گوش دهید.

FDA هنوز فاقد یک رهبر تایید شده توسط سنا است، اما این آژانس در مرکز چندین نبرد مهم سیاستی قرار دارد. قانون‌گذاران امسال باید لایحه‌ای را تمدید کنند که به شرکت‌های دارویی اجازه می‌دهد «هزینه‌های کاربر» را بپردازند، که آژانس را قادر می‌سازد تا بازبین‌های بیشتری را برای سرعت بخشیدن به تأیید داروها استخدام کند. FDA همچنین در بحث سقط جنین و درمان میلیون ها آمریکایی مبتلا به بیماری آلزایمر مشارکت دارد.

در همین حال، ایالت‌های تحت رهبری دموکرات‌ها شروع به کاهش برخی محدودیت‌های کووید کرده‌اند، حتی اگر مقامات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها شکایت دارند که خیلی زود است.

میزگردهای این هفته جولی روونر از KHN، آنا ادنی از اخبار بلومبرگ، جوآن کنن از دانشکده بهداشت عمومی و پولیتیکو بلومبرگ جان هاپکینز و سارا کارلین اسمیت از صفحه صورتی هستند.

از جمله نکات مهم در قسمت این هفته:

  • کنگره روند تمدید قانون ۳۰ ساله هزینه مصرف کننده داروهای تجویزی (PDUFA) را آغاز کرده است. اگرچه داروسازان ابتدا در مورد برنامه PDUFA مردد بودند، اما اکنون از آن حمایت می کنند زیرا زمان تایید FDA را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
  • با این حال، برخی کارشناسان استدلال می کنند که پول اضافی تولید شده توسط برنامه PDUFA نیز باید برای ارزیابی نحوه عملکرد داروها پس از تایید و استفاده عمومی استفاده شود.
  • قانون‌گذاران جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان این هفته نامه‌ای به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ارسال کردند و در آن از تصمیم مدیکر برای محدود کردن استفاده از Aduhelm، یک داروی بحث‌برانگیز برای بیماری آلزایمر که پاییز گذشته تاییدیه مشروط FDA را دریافت کرد، انتقاد کردند. Medicare موافقت کرده است که در یک کارآزمایی بالینی که اثرات دارو را بررسی می کند، برچسب قیمت ۲۸۰۰۰ دلاری را فقط برای ذینفعان پوشش دهد. جمهوریخواهان استدلال کردند که محدود کردن استفاده از Aduhelm برای مدیکر ناعادلانه خواهد بود.
  • اقدامات اخیر رهبران ایالتی برای پایان دادن به ماسک و سایر اقدامات پیشگیری از کووید در حالی انجام می شود که بسیاری از مردم همچنان از این همه گیری خسته می شوند. اما ممکن است این تصور اشتباه باشد که تهدید به پایان رسیده است. کاهش موارد ممکن است فقط نشان دهنده آرامش در گسترش کووید باشد و انواع آن ممکن است هنوز در کمین باشد.
  • یک استراتژی کلیدی برای محدود کردن ویروس این است که افراد بیشتری در سراسر جهان واکسینه شوند. گزارشی در نیویورک تایمز این هفته که نشان می دهد داروساز جانسون اند جانسون کارخانه تولید واکسن خود را تعطیل کرده است، چالش ها را برجسته می کند.
  • تلاش کلی برای گسترش استفاده از واکسن در کشورهای توسعه نیافته به دلیل تردید واکسن در برخی از آن مکان ها، مشکلات توزیع دشوار و نیاز به واکسن یا کمک های نقدی بیشتر از سوی کشورهای ثروتمند مختل شده است.
  • به نظر می‌رسد خاویر بسرا، وزیر HHS، در چند هفته گذشته پس از گزارش‌های خبری مبنی بر اینکه نقش زیادی در مبارزه با کووید نداشته است، جایگاه خود را افزایش داده است.

به‌علاوه، برای اعتبار بیشتر، اعضای پانل داستان‌های مربوط به سیاست‌های سلامت مورد علاقه خود را در هفته توصیه می‌کنند که فکر می‌کنند شما نیز باید بخوانید.

جولی روونر: KHN برای یک بیماری همه گیر دیگر آماده هستید؟ این فیلم «خستگی تصمیم» نوشته جنی گلد نام دارد

جوآن کنن: نیویورکر «چه اتفاقی پس از واکسن آبله مرغان افتاد» نوشته جسیکا وینتر

سارا کارلین اسمیت: Stat با وجود وعده های بزرگ بایدن و درک بسیار بهتر از ویروس، کووید-۱۹ همچنان در زندان های کشور موج می زند، نوشته نیکلاس فلورکو

آنا ادنی: «گزارش ویژه رویترز: طرح مخفی J&J برای محدود کردن پرداخت‌های حقوقی به قربانیان سرطان» توسط مایک اسپکتور و دن لوین

همچنین در پادکست این هفته مورد بحث قرار گرفت:

نوزدهم “کارشناسان می گویند بایدن می تواند از قدرت اجرایی برای محافظت از دسترسی به سقط جنین استفاده کند” نوشته شفالی لوترا

نیویورک تایمز «جی و جی. تولید اتاق واکسن کووید خود را برای نیاز دائمی متوقف می کند» توسط ربکا رابینز، استفانی نولن، شارون لافرانیره و نوح ویلند

برای شنیدن همه پادکست های ما، اینجا را کلیک کنید.

و مشترک KHN What the Health شوید؟ در Spotify، Apple Podcasts، Stitcher، Pocket Casts یا هر جا که به پادکست گوش می دهید.

این خبر توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

KHN (اخبار سلامت قیصر) یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

از مطالب ما استفاده کنید

این داستان را می توان به صورت رایگان بازنشر کرد (جزئیات).

ما سازمان ها را تشویق می کنیم که محتوای ما را به صورت رایگان بازنشر کنند. در اینجا چیزی است که ما می پرسیم:

شما باید ما را به عنوان ناشر اصلی با پیوندی به سایت californiahealthline.org ما اعتبار دهید. در صورت امکان، لطفاً نویسنده(های) اصلی و “California Healthline” را در خط فرعی وارد کنید. لطفا لینک های موجود در داستان را حفظ کنید.

این مهم است که توجه داشته باشید، همه چیز در californiahealthline.org برای انتشار مجدد در دسترس نیست. اگر داستانی با عنوان “همه حقوق محفوظ است” باشد، نمی‌توانیم اجازه انتشار مجدد آن مورد را اعطا کنیم.

سوالی دارید؟ به ما اطلاع دهید.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/