سقط جنین: افرادی در ایالات متحده که مخالف هزینه ها هستند به عزیزانی که به دنبال این عمل هستند کمک می کنند


یک نظرسنجی از بیش از ۱۵۰۰ نفر در ایالات متحده نشان داد که افرادی که از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف هستند به یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده که به دنبال این عمل هستند کمک می کنند.

سلامتی


۱۸ فوریه ۲۰۲۲

اعتبار اجباری: عکس از آلیسون بیلی/شاتراستاک (12626939f) اعضای هرندون رستون غیرقابل تقسیم خواستار حقوق سقط جنین در دادگاه عالی هستند در حالی که قضات به استدلال های شفاهی در Dobbs v.  سازمان بهداشت زنان جکسون  JWHO قانون اساسی یک قانون می سی سی پی را که سقط جنین پس از 15 هفته را ممنوع می کند، به چالش می کشد و مدعی است که این قانون با ممنوعیت سقط جنین قبل از زنده ماندن جنین، تصمیم سال 1973 Roe را نقض می کند.  اعتراضات طرفدار انتخاب و طرفدار زندگی در دادگاه عالی برای پرونده سقط جنین می سی سی پی، دادگاه عالی ایالات متحده، واشنگتن، دی سی، ایالات متحده آمریکا - 01 دسامبر 2021

حقوق سقط جنین معترضان در دادگاه عالی ایالات متحده در دسامبر ۲۰۲۱

آلیسون بیلی / شاتر استوک

بر اساس یک نظرسنجی ملی، افرادی در ایالات متحده که از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف هستند، اگر از آنها کمک خواسته شود، به یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده کمک می کنند تا بارداری را خاتمه دهند.

سارا کوان در دانشگاه نیویورک و همکارانش داده‌های «نظرسنجی عمومی اجتماعی» را که سؤالاتی در مورد مسائل اجتماعی می‌پرسد، تجزیه و تحلیل کردند تا تعیین کنند که چگونه دیدگاه‌های یک فرد در مورد سقط جنین بر نحوه رفتار آنها با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده‌ای که برای این روش درخواست کمک کرده است، تأثیر می‌گذارد. داده ها در سال ۲۰۱۸ جمع آوری شد و شامل پاسخ های ۱۵۷۴ پاسخ دهنده بود.

سقط جنین یک موضوع تفرقه انگیز در ایالات متحده است. بر اساس یک نظرسنجی گالوپ در سال ۲۰۲۱، ۴۹ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده خود را به عنوان “طرفدار انتخاب” و ۴۷ درصد خود را به عنوان “طرفدار زندگی” معرفی می کنند. کوان می‌گوید: «بعضی از مردم ادعا می‌کنند که سقط جنین برای آزادی و خودمختاری مرکزی است، و برخی دیگر ادعا می‌کنند که این قتل است. “همه اینها زمین های غنی را برای بررسی ایجاد کرد.”

برای جشنواره ایده‌ها و تجربیات به ما بپیوندید. New Scientist Live به صورت ترکیبی، با یک رویداد زنده حضوری در منچستر، انگلستان، که شما همچنین می توانید از راحتی در خانه خود لذت ببرید، از ۱۲ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۲. اطلاعات بیشتر.

او می گوید که برای افرادی که به دنبال سقط جنین هستند معمولا درخواست کمک می کنند، خواه این کمک عاطفی باشد، مالی یا تدارکاتی. طبق گفته موسسه Guttmacher، سقط جنین در سه ماهه اول در ایالات متحده به طور متوسط ​​حدود ۵۰۰ دلار هزینه دارد و ممکن است در اواخر بارداری بیش از دو برابر هزینه داشته باشد. نزدیک به ۶۰ درصد از کسانی که سقط جنین انجام می دهند قبلاً مادر هستند، کووان می‌گوید، بنابراین اغلب در مراقبت از کودک در روز عمل به کمک نیاز است.

نظرسنجی عمومی اجتماعی از مردم پرسید که آیا از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف هستند یا خیر؟ آنها همچنین می توانند پاسخ دهند “بستگی دارد”.

این تیم دریافت که ۸۸ درصد از پاسخ دهندگان، خواه از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف بودند یا نه، مایل بودند در صورت سقط جنین، از یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده حمایت عاطفی کنند.

برای کسانی که از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف بودند، این تعداد به ۷۶ درصد کاهش یافت. از این گروه، ۴۶ درصد گفتند که به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده کمک لجستیکی ارائه می‌دهند، مانند آسان‌کردن شخصی، و ۲۸ درصد گفتند که برای هر گونه هزینه اضافی مرتبط با این روش، مانند هزینه‌های سفر یا هتل، کمک خواهند کرد. شش درصد گفتند که به پرداخت هزینه این عمل کمک خواهند کرد.

بیش از ۵۰ درصد از کسانی که از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف نبودند، گفتند که به پرداخت هزینه این عمل برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده کمک خواهند کرد.

به نظر نمی رسید که هیچ عامل جمعیت شناختی دیگری، از جمله سن، نژاد یا مذهب، بر میزان احتمال کمک کردن افراد تأثیر بگذارد. کوان می گوید: «نظر مردم در مورد اخلاق سقط جنین مؤثرترین پیش بینی کننده تمایل آنها برای کمک به یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده برای سقط جنین بود.

محققان همچنین داده های ۷۴ مصاحبه با افرادی را که در نظرسنجی شرکت کرده بودند و گفته بودند از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف هستند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که دلیل اصلی تمایل بسیاری برای کمک به یکی از عزیزان برای دسترسی به این روش این بود که معتقد بودند هرکسی مجاز است موضع اخلاقی خود را در مورد این موضوع حفظ کند.

کوان می‌گوید: «این استدلال همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که چرا بسیاری از آمریکایی‌ها از نظر اخلاقی با سقط جنین مخالف هستند اما از نظر قانونی مخالف نیستند.

او می‌گوید: «یافته‌ها روایتی متضاد با روایتی را نشان می‌دهند که در آن سقط جنین، شکاف‌های سیاسی آمریکاست.

بابی دافی در کینگز کالج لندن می‌گوید: «از یافته‌ها تعجب نمی‌کنم – این نشان‌دهنده گرایش ما در شکاف‌های فرهنگی است که تصور کنیم دو قبیله همگن در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، در حالی که اغلب تفاوت‌های ظریف‌تر از این وجود دارد.»

مرجع مجله: پیشرفت علم، DOI: 10.1126/sciadv.abj5851

برای گردآوری همه اخبار سلامت و تناسب اندام که باید بدانید، در خبرنامه رایگان Health Check ما ثبت نام کنید، هر شنبه

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/