رفتن به نوشته‌ها

سری بنیاد قسمت 5: مواد آلی


چرا بهتر است و چه زمانی می توانید سنتی را انتخاب کنید

چرا ارگانیک بهتر است

دلایل بسیار زیادی برای خرید محصولات ارگانیک وجود دارد که به سلامت انسان ، حیوانات و کره زمین مربوط می شود. این یک بحث طولانی و پیچیده است ، اما من آن را به مهمترین دلایلی که فکر می کنم شما اهمیت می دهید و موافق هستید ارزش تغییر دارد ، بیان می کنم.

همانطور که امروز در مورد غذا صحبت می کنیم ، همه چیز از خاک شروع می شود. خاک کشاورزی ارگانیک غنی از مواد مغذی است زیرا مزارع ارگانیک از شیوه های کشاورزی سنتی استفاده می کنند که مزارع معمولی از آن استفاده نمی کنند. مواردی مانند تناوب زراعی ، اجازه پوسیدگی برداشت اضافی در خاک و استفاده مخلوط از دام ها ، همگی به این طریق است که خاک با گذشت زمان غنی شده و غذای رشد کرده در آن مغذی تر می شود. مزارع سنتی اغلب محصولات تک تولید می کنند ، به این معنی که آنها فقط یک محصول مانند ذرت یا سویا را پرورش می دهند. آنها همه چیز را برداشت می کنند و مازاد را برای استفاده های دیگر به جای رها کردن در خاک استفاده می کنند ، و بدون دام یا هر وسیله طبیعی دیگر برای بارور کردن خاک ، باید از کودهای تولیدی استفاده کرد. این به طور کلی ترکیبی از نیتروژن ، فسفات ، پتاسیم است – چیزهای اصلی مورد نیاز برای اطمینان از رشد گیاه – و هیچ چیز دیگری مانند آهن ، روی ، منیزیم ، همه مواد مغذی حیاتی که انسان برای رشد به آن نیاز دارد. با گذشت زمان خاک از این چیزها تهی می شود و بنابراین گیاهانی که در آنجا رشد می کنند از ارزش غذایی کمتری برخوردار می شوند.

همچنین نگرانی های عمده ای در مورد اثرات باقی مانده آفت کش ها بر بدن ما ، به ویژه در مورد کودکان وجود دارد. با توجه به گروه کاری محیط زیست (EWG) ، “نشان داده شده است که ارگانوفسفات ها با مسدود کردن استیل کولین استراز ، آنزیمی که از شلیک نورون ها جلوگیری می کند ، به عملکرد سیستم عصبی آسیب می رساند. هنگامی که نورون ها بی وقفه شلیک می کنند ، سمیت شدید یا آسیب عصبی طولانی مدت رخ می دهد. چندین مطالعه اخیر نشان می دهد حتی افسردگی خفیف سیستم عصبی می تواند تأثیرات عمیقی بر رشد مغز در دوران بارداری و دوران کودکی داشته باشد. ” با ادامه مطالعات ، پیوندها با سرطان ناشی از مواد شیمیایی مانند گلیفوسات ، که در گزارش آفت کش ها آمده است ، خاص تر شده و در برخی موارد منجر به نبردهای حقوقی عظیمی می شود.

علاوه بر سلامتی ما ، سلامت کره زمین ، به ویژه اقیانوس ها نیز در خطر است. رواناب از آبهای زیرزمینی به رودخانه ها و نهرهایی که به اقیانوس سرازیر می شوند ، سمیت اقیانوس را در بسیاری از نقاط جهان افزایش داده است. قرار گرفتن طولانی مدت می تواند برای بسیاری از ماهیان سمی باشد و در میزان پایین زنده ماندن پستانداران بزرگ اقیانوسی مانند اورکاها و فرزندان آنها به طور قابل توجهی نشان داده شده است.

من می دانم که این همه ناامید کننده به نظر می رسد ، اما شما می توانید با تصمیم گیری در مورد خرید محصولات ارگانیک در صورت امکان و ارسال پیام به تولیدکنندگان سنتی که از محصولات کثیف آنها حمایت نمی کنید ، تفاوت بیشتری ایجاد کنید. من همچنین می دانم که حمایت از یک شیوه زندگی کاملاً ارگانیک از نظر مالی چالش برانگیز است زیرا این محصولات هنوز هزینه بیشتری نسبت به روشهای معمولی دارند. بنابراین ، تا زمانی که این تغییر در مقیاس بزرگتری اتفاق نیفتد ، دوستان ما در EWG با انجام برخی تکالیف خانه و پیدا کردن اینکه کدام محصول دارای بیشترین میزان باقی مانده آفت کش است و کدام یک رایگان یا کم است تا بتوان با خیال راحت خریداری کرد ، به ما کمک می کنند. به طور مرسوم نام آن Dirty Dozen است – کالاهایی که همیشه باید ارگانیک بخرید – و چیزهای تمیز پانزده – چیزهایی که می توانید با خیال راحت از روش های سنتی خریداری کنید. این لیست هر سال به روز می شود ، بنابراین برای مشاهده لیست فعلی به ewg.org بروید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *