سرپرستان خانوار نحوه تصحیح اطلاعات ثبت نام خانوار در سامانه درخواست کمک را مطالعه کنندبه گزارش همشهری آنلاین، بر اساس آخرین محاسبه مشمولان در مرداد ماه ۱۴۰۱ توسط رفاه ایرانیان، از ۸۶ میلیون نفر در کل کشور، حدود ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خانوار هستند که معادل ۷۷ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سازمان هدف قرار دارند. معرفی شده است (معادل ۹/۸۹ درصد جمعیت کشور).

از این مبلغ تقریباً ۸۰۰ هزار خانوار ۴۰۰ هزار تومان و تقریباً یک میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می کنند. در بین ۷ میلیون بازمانده که شامل انصراف های قدیمی، محرومیت های قدیمی و افرادی است که به هر دلیلی در فروردین ۱۴۰۱ کمک ۴۵۵۰۰ تومانی دریافت نکرده اند، تعداد کل ثبت نام های جدید (بعد از اردیبهشت ۱۴۰۱) حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. مردم، یعنی حدود ۱۶۰۰۰۰۰ نفر از این افراد در حال حاضر ذی نفع هستند.

همچنین از بین افرادی که به تازگی در اردیبهشت ۱۴۰۱ از این کمک ها حذف شده بودند، حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعتراض را ثبت کردند و در تیرماه ۱۷۰۰ نفر و ۰۰۰ نفر با هدف کمک به سازمان اضافه شد.

اما همچنان هستند کسانی که با نحوه پرداخت عشر یا اطلاعات مربوط به خانواده خود مخالف هستند و خواهان ثبت اطلاعات جدید در سامانه پشتیبانی (اعتراض یارانه) هستند.

نحوه تغییر اطلاعات اولیه ثبت نام خانوار

بر اساس اعلام این مقام مسئول در وزارت تامین اجتماعی، در خصوص تغییر اطلاعات اولیه ثبت نام خانوار، مسئول مشارکت دستگاه اجرایی مالک و مسئول آن است. بر این اساس، مثلاً اگر شخصی خودرویی را با گارانتی فروخته یا ثبت نام خودرو را دریافت نکرده است، باید با مراجعه به مرکز حمل و نقل خودرو، مشکل را حل کند. اطلاعات مربوط به ساختار خانوار که یکی از اساسی‌ترین اطلاعات در سنجش گسترش است، توسط سازمان اصلاح می‌شود تا در صورت نیاز به اصلاح (مواردی مانند ازدواج کودکان، کار کودکان نامشروع، مرگ و تولد) کمک کند. ، حضانت، طلاق و …) از طریق پلیس پلاس ۱۰ یا سامانه اعلام این سازمان انجام می شود.

وزارت رفاه در سامانه جدید حمایتی (مقابله کمک‌ها) hemayat.mcls.gov.ir این امکان را برای سرپرست خانواده فراهم می‌کند تا به آن نگاه کرده و مواردی را که در تمدید آن دخیل است مشاهده کند. یک اعتراض است، راهنمایی های لازم را برای تصحیح این اطلاعات دریافت کنید. حساب های شخصی و تجاری، به تاریخچه حساب آنها تبدیل نمی شوند. در مطالعات آینده پذیرفته شده است.

همچنین به گفته مسئولان بر خلاف تصور عموم، برگشت حساب (مجموع سپرده ها و برداشت ها در بانک) یکی از ارکان خرابی در سیستم اندازه گیری است.

پس از ثبت اعتراض و اقدام برای اصلاح اطلاعات ثبتی خانوار و همچنین ارجاع اطلاعات تصحیح شده از سوی نهاد متولی به مرکز بهزیستی ایران، اطلاعات جدید در نظرسنجی های آتی که طی سه تا شش ماه آینده انجام خواهد شد، استفاده خواهد شد. . شکاف.

لازم به ذکر است پس از مصوبه شورای اسلامی در بند ب تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، ادارات دولتی و ستاد نظارت بر بازار به تعبیر «اقشار بالا و دهک ها» ثبت شده است. در این تبصره مقرر شد به خانوارهای دهک یک تا سه ماهانه، هر نفر ۴۰۰ هزار تومان، اعشار چهار تا نه به هر نفر ۳۰۰ هزار تومان داده شود و اعشار دهم حذف شود.

وظیفه شناسایی به عهده مرکز بهزیستی ایران است تا با توجه به اندازه گیری های این دهک ها وارد شود. در این سیاست، مرکز بهزیستی ایران تنها مجری شناسنامه دهی است. در عین حال توصیه های کارشناسی و مبتنی بر شواهد به شورای دولت برای شفاف سازی انتخاب گروه های هدف این قرارگاه ارائه شده است که با تغییر مبنا از «اعشاری» به «درصد برای دولت» می توان به طور خلاصه آن را تغییر داد. . البته این پیشنهاد مبنایی برای تصمیم گیری قرار نمی گیرد.