سرود ملی انگلیس به شکل اصلی خود بازگشته است سکه های بریتانیا در حال تغییر چهره هستندبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، سرود ملی انگلیس به افتخار «شاهزاده چارلز ادوارد استوارت» (پسر جیمز فرانسیس ادوارد استوارت، مدعی کاتولیک‌ها برای تاج و تخت انگلیس) پس از شکست ارتش شاه جورج ساخته شد. II در بریتانیای کبیر در سال ۱۷۴۵. گذشته.

رهبر ارکستر ترتیب اجرای آن را در تئاتر رویال داد و خیلی زود با ورود شاه به این مکان عمومی، خواندن آن مرسوم شد.

کلماتی که امروزه در این آهنگ به کار می رود همان کلمات آن زمان است، در جاهایی که لازم بود از ضمایر ملکه و زن استفاده می شد. بیت اول این آهنگ به این صورت خواهد بود: “خدایا شاه ما را حفظ کن!” زنده باد پادشاه محترم ما، خداوند پادشاه ما را حفظ کند!

شکل سکه را تغییر دهید

سکه های ایجاد شده توسط ضرابخانه سلطنتی بیش از ۱۱۰۰ سال است که چهره فرمانروای آن روز را نشان می دهد و این مورد در مورد ملکه الیزابت نیز صادق بود. ضرب سکه جدیدی به مناسبت ده سال سلطنت او ضرب شد

ضرابخانه سلطنتی به طور رسمی برنامه هایی را برای پول ملی اعلام نکرده است، اما در بیانیه ای در غم از دست دادن ملکه الیزابت دوم عزادار شد.

اما یک تفاوت با سکه های جدید مطمئناً چهره “چارلز سوم” است – در حالی که ملکه الیزابت رو به راست روی سکه نشان داده شده است، چهره چارلز B در سمت چپ خواهد بود. این تفاوت بر اساس یک اقتدار ۳۰۰ ساله است که چهره هر پادشاه یا ملکه باید مخالف چهره پیشینیان باشد.